Senjorų kino bendruomenę kurianti Vida Ramaškienė: „Esame ištroškę nuoširdaus bendravimo“

2024 m. lapkričio 14 d. 11:34
„Senjorams reikia šviesos, nuoširdaus bendravimo ir pozityvo“, – įsitikinusi festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė. Atsitraukusi nuo festivalio veiklos ji pasinėrė į kitą, ne mažiau prasmingą – įkūrė paramos fondą, kuriantį naujas tradicijas senjorams.
Daugiau nuotraukų (9)
Vidos Ramaškienės paramos fondo duomenų bazėje – daugiau nei du tūkstančiai senjorų adresų. Jais iškeliauja kvietimai dalyvauti Senjorų klubo veikloje – nemokamai pamatyti įdomiausius kino filmus, susitikti su jų kūrėjais.
Fondo iniciatyva rengiami ir jubiliejiniai legendinių Lietuvos aktorių kūrybos vakarai, kurių transliacijos per LRT televiziją tampa vienomis žiūrimiausių laidų.
Norinčius vos sutalpino ir fondo surengtas Senjorų kino klubo sezono pabaigos koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai – aktorės, dainininkės ir rašytojos Nijolės Narmontaitės dovana senjorams.
„Po jubiliejinio vakaro, kurį surengėme Nijolei, ji pasiūlė atsidėkoti ir surengti nemokamą koncertą. Pavyko gauti Šv. Kotrynos bažnyčią, žmones vos sutalpinome – susirinko jų gal 500.
Mačiau, kaip jie džiaugėsi, kiek šviesos buvo jų akyse, kaip galantiškai po koncerto vyrai bučiavo rankas Nijolei už padovanotą džiaugsmą, už išmoningai sujungtą poeziją, muziką ir teatrą, už nuoširdžius pokalbius, žaismingumą ir humorą“, – apie koncertą pasakojo V. Ramaškienė.
Gero kino mėgėja ir nuolatinė kino renginių lankytoja N. Narmontaitė džiaugėsi galėdama dalytis savo kūryba su žmonėmis, kuriems taip pat patinka kinas. Beveik dviejų valandų koncertas prabėgo kaip akimirka: Marlen Ditricht dainos, žemaitiška šnekta, juokas ir daugybė šiltų istorijų sukūrė ypatingą atmosferą.
„Pamačiusi, kiek žmonių susirinko, nuoširdžiai nudžiugau. Šis koncertas man – tarsi užmokestis už tai, ką iš V. Ramaškienės fondo gavau pati, per savo jubiliejaus vakarą. Prisipažinsiu, jubiliejaus švęsti visai nenorėjau, buvo labai daug darbų, pagalvojau, neturiu nei laiko, nei noro organizuoti sau šventę. Tačiau šventę gavau tokią, kokios nesitikėjau.
Po jos pasakiau Vidai, jei tik reikės, jei norėsite – surengsiu koncertą. Ir štai jis įvyko. Senjorai susirinko į bene gražiausią Lietuvos salę, kai kurie iš jų koncertuose Šv. Kotrynos bažnyčioje nėra buvę, bilietų neįperka“, – apie koncertą pasakojo N. Narmontaitė.
Ant scenos, ji sakė, labai daug improvizavo, net tris kartus pakeitė koncerto eigą. „Nepajutau, kaip praėjo dvi valandos, nors planavome koncertui pusantros“, – šypsosi ir priduria salėje stebėjusi publiką. Žmonės atėjo ypatingai pasipuošę, moterys, kurios dažniausiai yra kino klubo narės, atsivedė savo vyrus.
Neseniai ir pati senjore tapusi, tačiau iš aktyvaus gyvenimo nesitraukianti aktorė juokiasi, kad žodis „senjoras“ jai visiškai nepatinka, skamba ne lietuviškai, o ispaniškai. „Tačiau nieko geresnio kol kas nesame sugalvoję, dar baisiau skamba, kai gauni senatvės pensijos pažymėjimą. Išties, senjorus mes nuvertiname, tačiau per spalį, kuris buvo paskelbtas senjorų mėnesiu, aš turėjau tiek daug renginių! Senjorai labai viskuo domisi“, – pastebi N. Narmontaitė.
2024-aisiais V. Ramaškienės fondas surengė 16 filmų peržiūrų su diskusijomis ir pilnomis žiūrovų salėmis. Senjorams nemokamai buvo rodomi ir pamėgti, restauruoti lietuviški filmai, ir prestižiniuose tarptautiniuose kino festivaliuose apdovanoti, premjeriniai užsienio kūriniai.
Diskusijose po peržiūrų senjorai dalydavosi mintimis, nagrinėdavo aktualius, filmuose iškeltus klausimus. Su senjorais bendravo kino kritikai Edvinas Pukšta ir Izolda Keidošiūtė, žurnalistai Dalia Kutraitė ir Donatas Puslys, aktoriai Vaiva Mainelytė, Gabija Jaraminaitė, Vidas Petkevičius ir Donatas Želvys, grupės „Antis“ lyderis architektas Algirdas Kaušpėdas, režisieriai Irma Pužauskaitė, Aistė Stonytė, Algimantas Puipa, Giedrius Tamoševičius, grupės „Antras šansas“ dalyvės ir daugybė kitų.
Fondas šiais metais organizavo aktorių N. Narmontaitės ir V. Petkevičiaus kūrybos vakarus, kuriuos transliavo „LRT Plius“.
„Norime ir toliau skatinti senjorus įsitraukti į aktyvų kultūros gyvenimą, suteikti galimybę jiems dalyvauti įvairiuose meno ir kultūros renginiuose, kurti bendruomenę, skatinti dialogą tarp skirtingų kartų“, – sako fondo įkūrėja V. Ramaškienė. Jos fondo veiklą remia Lietuvos kino centras ir privatūs rėmėjai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.