Psichologė S.Markuckienė laidos vedėjui sakė ir pati praktikoje taikanti šį mokslo teorija pagrįstą pratimą, kuris tikrai efektyvus.
Veiksmus atlikite savu tempu. Sėdėdami tiesiai pasukite galvą į vieną pusę. Pernelyg neįsitempkite, turi būti patogu. Pajuskite, kiek yra įtampos vienoje, kiek – kitoje kaklo pusėje ir taip pasukę galvą į šoną išbūkite kokias 30 sekundžių. Tada atsisukite ir kurį laiką žiūrėkite tiesiai prieš save.
Tuomet pasukite galvą į kitą pusę ir lygiai taip pat pajuskite, kiek yra įtampos kakle. Po 30 sekundžių grįžkite į pradinę padėtį, galite kažką nuryti, nusižiovauti, atsidusti.
Po to dešinę ranką uždėkite ant viršugalvio. Palenkite galvą link dešinio peties. Akis nukreipkite į kairę pusę kuo toliau į šoną ir į viršų. Taip žvelkite tolyn 30 sekundžių. Paskui vėl atsisėskite tiesiai; galbūt norėsis pasukioti galvą, o akys grįš į įprastą padėtį.
Po to darykite atvirkščiai – ant viršugalvio uždėkite kairę ranką, galvą lenkite prie kairio peties, o akis nukreipkite į dešinę pusę kuo toliau į šoną ir į viršų. Kvėpuokite ramiai, 30 sekundžių tiesiog žiūrėkite į viršų. Grįžkite į pradinę padėtį, galbūt norėsis pakraipyti galvą.
Tuomet trumpam vėl pasukite galvą į dešinę, paskui – į kairę pusę.
Šio pratimo esmė – atpalaiduojamas kaklas, o tuo pat metu „išjungiamas“ mąstymas apie karą.