Žinoma, siekis būti geriausia savo paties versija nėra blogai. Bet nuolatinis koncentravimasis į tai ateities perspektyvoje gali baigtis psichologinėmis problemomis.
Visuose mumyse gyvena vidinis kritikas, ir dažniausiai tai yra gerai. Šis balsas gali mus motyvuoti ir padeda priimti teisingus sprendimus.
Bet kartais jis būna pernelyg žiaurus.
Štai 5 požymiai, kad jums reikia būti švelnesniems sau:
jūs greitai metate darbą, baimindamiesi, kad jums nepasiseks;
jūs mąstote apie nesėkmes po to, kai viskas jau įvykę;
jūsų vidinį dialogą sudaro griežta kritika ir apibendrinimai;
kai viskas vyksta ne taip, kaip planuota, jūs kaltinate save;
jūs laikotės įsipareigojimų visiems, išskyrus save, manydami, kad nesate to verti.
Bet taip amžinai tęstis negali. Jeigu jums ne iš karto pavyksta priimti save tokius, kokie esate, pabandykite 5 žingsnių strategiją.
Pirmas žingsnis: atkreipkite dėmesį į savo elgesį
Įdėmiai įsiklausykite į savo vidinį dialogą. Jeigu jūs nuolat save kritikuojate, pasistenkite to nedaryti. Priešingai, atkreipkite dėmesį į teigiamus postūmius.
Antras žingsnis: pozityvas
Susikurkite keletą realistiškų, pozityvių asmeninių mantrų, kurias galėsite kartoti kriziniais momentais. Nors lengviau pasakyti, nei padaryti, tai vienas geriausių būdų kovoti su savikritika.
Trečias žingsnis: būkite atlaidesni
Jūs juk duodate kitiems šansą suklysti – duokite ir sau. Pripažinkite sau, kad prašovėte, bet nesutelkite į tai viso dėmesio.
Ketvirtas žingsnis: supratimas
Jūsų elgesys ne visada atspindi jūsų charakterį. Praktikuokitės pamatyti skirtumą tarp jų. Jums galėjo nepavykti, bet jūs nesate nevykėlis.
Penktas žingsnis: rūpestis
Skirkite laiko sau. Stenkitės daugiau ilsėtis, užsiimti tuo, kas jums patinka.
Atminkite, didžioji dalis problemų egzistuoja tik jūsų galvoje. Pakeiskite požiūrį į gyvenimą, ir viskas aplink pasikeis.