Štai keletas ženklų, signalizuojančių, kad jūsų pašnekovas sako netiesą arba bando jus apgauti.
1. Jis vengia akių kontakto
Sakoma, kad akys – sielos veidrodis. Jeigu žmogus jums meluoja, jis visais būdais stengsis išvengti akių kontakto. Jeigu pokalbio metu pastebėsite lakstantį savo pašnekovo žvilgsnį, tai reiškia, kad kažkas čia tikrai ne taip.
2. Jis atrodo susimąstęs
Jeigu pokalbio metu jūsų pašnekovas pasinėręs į savo mintis, labai tikėtina, kad jis nuo jūsų kažką slepia. Galbūt jis jums ir nemeluoja, bet tuo pat metu ir nesako visos tiesos, kurią jums kaip tik ir reikėtų žinoti.
3. Jis nervinasi ir jaudinasi per visą pokalbį
Melagį paprastai išduoda nervingas elgesys. Nervingumas gali pasireikšti tikais, mikčiojimu, mosavimu rankomis ir dideliu pagyvėjimu. Žmogus bandys nukreipti jūsų dėmesį nuo savo žodžių, perjungdamas jį į ką nors kitą.
4. Jo pasakojimuose pastebite tam tikrų neatitikimų
Būkite dėmesingi. Analizuokite kiekvieną savo pašnekovo istorijos detalę. Jeigu pastebite nesutampančių faktų, datų, skaičių ar vietų, vadinasi, labiausiai tikėtina, kad tai melas. Jeigu jūsų pašnekovo pasakojimas jums atrodo nelogiškas, paspauskite jį ir pasistenkite išmušti visą tiesą.
5. Jis užima gynybinę poziciją, kai bandote pareikšti jam pretenzijas
Jeigu jūs įtarsite, kad žmogus meluoja, ir pabandysite kam dėl to prikišti, labiausiai tikėtinos dvi reakcijos: nekaltas žmogus pabandys atsakyti jums mandagiai ir kantriai viską jums paaiškinti, tuo tarpu kaltas ims elgtis priešiškai ir užims gynybinę poziciją. Melagis bandys vaidintiauką ir permesti visą kaltę ant jūsų.
6. Jis vengia atsakymo ir bando pakeisti pokalbio temą
Dar viena technika, kuria mėgsta naudotis melagiai, jeigu juos bando priremti prie sienos – pakeisti pokalbio temą. Jis pabandys jūsų dėmesį nukreipti nuo kaltinimų, permesdamas pokalbį į visai kitą temą.
7. Jis stengiasi išlaikyti distanciją
Fizinė distancija visada sako, kad žmogus su jumis nesąžiningas. Dar akivaizdesnis jūsų pašnekovo melas tampa tuo atveju, jeigu per pokalbį jis deda tarp jūsų kokį nors daiktą, pavyzdžiui, rankinę, knygą ar mobilųjį telefoną. Taip žmogus pasąmoningai stengiasi jus atitverti nuo tiesos.
8. Jo kalba tampa padrika ir nekontroliuojama
Tai vadinama žodžių srautu. Jūsų pašnekovas gali pradėti kalbėti visokias nesąmones, bandydamas jus priversti patikėti, kad jis visiškai įsitikinęs tuo, ką sako. Jis kalbės tol, kol jūs nepavargsite jo klausytis. Neleiskite jam to ir toliau spauskite, kol jūsų pašnekovas pasiduos ir papasakos jums tiesą.
9. Jis pradeda muistytis ir neramiai elgtis
Tos elgesys – tik nervų sistemos reakcija į stresą ir įtampą. Kai melagis bando nuslėpti tiesą, jaučia tam tikrą spaudimą, ir jo nervų sistema pradeda reaguoti, jį išduodama. Jeigu jūsų pašnekovas atrodo sunerimęs, vadinasi, čia kažkas ne taip.
10. Jo istorijos detalės nuolat keičiasi
Vienas iš požymių, išduodančių melagius – neatitikimai jų pasakojimuose. Žmogus tiesiog nesugeba įsiminti savo ankstesnio melo detalių, todėl pradeda painiotis. Nepraraskite budrumo, kad nepraleistumėte eilinio neatitikimo pašnekovo pasakojime.