Kramtomoji guma
Kramtykite mėtų skonio gumą. Pagrindinis dalykas – net negaivus mentolio skonis, bet patys kramtymo judesiai. Tokiu būdu jūs apgaunate savo smegenis, kurios suaktyvėja žinant, kad dabar reikės virškinti maistą. Šiam tikslui jos išskiria insuliną, kuris sukelia žvalumo jausmą.
Vėsumas
Atidarykite langus, įjunkite oro kondicionierių arba ventiliatorių. Jums reikia gryno oro. Šiltos ir tvankios erdvės kelia nuovargį. Šaltis priverčia organizmą suaktyvėti nuolatiniam temperatūros palaikymui.
Ypač žvalumo suteikia ledo kramtymas. Tiesa, šis metodas skirtas tikriems ekstremalams.
Fizinis aktyvumas
Pašokinėkite, pritūpkite, porą kartų darykite atsispaudimus. Visi fiziniai pratimai pagerins kraujotaką ir aprūpins ląsteles deguonimi. Geriausias variantas – trumpas pasivaikščiojimas. Tyrimai rodo, kad 15 minučių pasivaikščiojimo suteiks naujų jėgų dviejų valandų darbui.
Prausimasis
Nuplaukite riešą šaltu vandeniu. Šis metodas jums leis greitai atvėsinti organizmą. Jis taip pat naudingas vasarą, kai labai karšta. Toks būdas tinka atsikratyti galvos skausmo, kurį sukelia aukšta temperatūra.
Alkis
Praleiskite valgymą. Organizmas išleidžia daug energijos suvirškinti maistą, tad po sunkių pietų kyla tingumo ir mieguistumo jausmas. Lengvas alkis žvalina.
Muzika
Negarsiai paklausykite greitos, erzinančios muzikos. Muzika sukelia stiprų emocinį atsaką. Jei įmanoma, pritarkite dainai arba bent į ritmą purtykite galvą. Netinka melodinga ir pažįstama muzika. Reikia kažko ritmiško, bet nemalonaus ausiai — tai sukelia daugiau emocijų. Garsas turi būti toks, kad būtų sunku suprasti dainos žodžius. Tai privers smegenis dirbti, klausytis dainos ir įtraukti dėmesį.
Apšvietimas
Įjunkite ryškią šviesą. Žinoma, geriausia išeiti į lauką, bet jeigu Saulė jau nusileido, tai vidinį laikrodį vis tiek galima apgauti, namuose įjungiant visas šviesas. Iš esmės, organizmo paros ritmai, be kita ko, reaguoja į šviesą: kai šviesos tampa mažai, organizmui atrodo, kad atėjo laikas miegoti.
Masažas
Masažuokite viršugalvį, kaklą, ausies kaušelį, tašką tarp didžiojo ir rodomojo piršto ir kelių sritį. Šie taškai padeda sumažinti nuovargį ir pagerinti kraujo apytaką.
Kvėpavimo pratimai
Pabandykite daryti kvėpavimo pratimus. Tai vadinasi „švytinti kaukolė“ – darote normalų įkvėpimą ir staigų iškvėpimą. Kartokite maždaug 10 kartų. Ši technika šildo ir suteikia žvalumo.
Aromaterapija
Įtraukite uoslės receptorius. Stiprus, malonus ar šlykštus kvapas greitai veda žmogų į kovinės parengties būseną. Aromaterapijoje dažnai siūlomi aliejai, kurie padeda stimuliuoti nervų sistemą: rozmarinas, eukaliptas, mėta. Jeigu nepatinka šie aliejai, galima kelis kartus įkvėpti kavos grūdų aromato.
Nepatogumas
Sėdėkite ant kietos kėdės. Kai jūsų užduotis yra neužmigti, tuomet tinka bet koks nepatogumas. Jei dirbsite patogioje kėdėje arba lovoje – jus trauks miegas, nes bus patogu ir jauku.
Kava ir miegas
Išgerkite kavos ir užmikite 15 minučių. Tai yra du veiksmingi metodai, kurie yra sujungti į vieną. Kofeino veikimas paprastai prasideda per 20 minučių. Pagrindinis dalykas – nustatyti žadintuvą ir neužmigti 30 minučių, nes po pusvalandžio būsite gilaus miego stadijoje ir jei nutrauksite šią stadiją, jausitės itin apsunkęs.
Baltymų dieta
Jeigu vis tik valgyti, tai jau valgyti maisto produktus, turinčius daug baltymų (riešutai, kiaušiniai), taip pat daržoves ir vaisius. Labai svarbu valgyti mažomis porcijomis ir kas dvi-tris valandas. Venkite cukraus, nes jis teikia priešingą poveikį, atima jėgas. Gerkite daug vandens. Kai organizmui trūksta vandens, tuomet žmogus jaučiasi pavargęs ir silpnas.
Kutenimas
Pakutenkite liežuviu viršutinį gomurį. Tai dar vienas smagus ir efektyvus būdas būti žvaliam.
Juokingi vaizdeliai
Pažiūrėkite juokingus vaizdelius ar su kuo nors pasiginčykite apie politiką. Mėgstama socialinė veikla (netgi dalyvavimas interneto diskusijose) sukelia smegenyse jaudulį.
Parengė Evelina Parniavskaja