Puoselėkite romantiškus santykius
Santykiai su mums svarbiais žmonėmis yra labai svarbūs. Žmonės, kurie puoselėja romantiškus santykius yra kur kas laimingesni už tuos, kurie neturi antrosios pusės. Partneriai jaučiasi žymiai geriau netgi tada, kai dar yra nesusituokę, tačiau kuomet yra kartu, teigia Kornelio universiteto tyrimai. Kuo didesnis įsipareigojimas, tuo žmogus jaučiasi laimingesnis.
Dirbkite šypsodamiesi
Jei turite labai daug darbo ir tai jums sukelia blogas emocijas – stenkitės dirbti su šypsena. Tyrimai nustatė, kad šypsojimasis suteikia teigiamų emocijų.
Įsitikinkite, kad turite mažiausiai dešimt gerų draugų
Notingemo universiteto tyrimai skelbia, kad suaugusieji, kurie tvirtino turintys dešimt gerų draugų, buvo laimingesni už tuos, kurie savo draugų rate atrado penkis ar mažiau bičiulių. Duomenys tikina, kad tam, kad susikurtumėte asmeninę laimę, turite puoselėti draugystę.
Iki darbo vietos keliaukite dvidešimt minučių
Tie patys britų tyrimai nustatė, kad suaugusiems reikia mažiausiai šešių valandų, tam, kad jie jaustųsi laimingesni. Tad laimingiausi buvo tie apklaustieji, kurie į darbą užtrunka apie dvidešimt minučių. Kelionės trukmė iki darbovietės lemia jūsų sveikatą ir fizinį aktyvumą.
Nakties metu miegokite mažiausiai šešias valandas
Britų kompanijos Yeo Valley atlikti tyrimai tikina, kad šešios valandos ir penkiolika minučių ramaus miego daro žmonės laimingesniais. Tam, kad nustatyti laimės lygį, skalėje nuo vieno iki penkių, tyrime buvo apklausti suaugusieji, kurių amžius nuo 18 iki 65. Tie, kurių miego trukmė siekė šešias valandas ir penkioliką minučių, buvo laimingiausi.
Lankykitės bažnyčioje
Atlikti tyrimai teigia, kad žmonės, kurie reguliariai lankosi bažnyčioje yra laimingesni ir patenkinti gyvenimu negu tie, kurie nesidomi jokia religija.
Melburno universiteto profesorius Briusas Headis ištyrė 25 metų žmonių laimės būseną ir įrodė, kad asmenys, kurie lankėsi bažnyčioje, pasirodė ramūs ir turėjo ilgalaikius santykius su antrąja puse.
Nustokite nuolat ginti savo nuomonę
Knygos „Septyni dvasiniai sėkmės dėsniai“ autorius dr. Dypak Čopra teigė, jog geriausias būdas padaryti save laimingu – laikytis neutralios nuomonės. „Galite sutaupyti net 99 proc. psichologinės energijos ir jaustis laimingesni, jei tik nustosite nuolat tikinti, kad visuomet esate teisūs tik jūs“,- sako D. Čopra.
Užsibrėžkite asmeninius tikslus
Psichologas Džonatanas Frydmanas teigia, jog tie žmonės, kurie užsibrėžia trumpalaikius ar ilgalaikius asmeninius tikslus, yra laimingesni už tuos, kurie tikslų neturi išvis.
Viskonsino universiteto neuromokslininkas Ričardas Deivisonas teigia, kad siekdami užsibrėžtų tikslų ne tik skatiname pozityvų mąstymą, bet ir atsikratome blogų emocijų.
Įneškite į kasdienybę daugiau mėlynos spalvos
Mokslininkai iš Sussex universiteto įrodė, kad pabrėždami mėlyną spalvą, labiau savimi pasitikėsite, sumažinsite stresą ir padidinsite laimės pojūtį.
Pasak "Daily Mail", mūsų potraukis mėlynai spalvai atėjo iš protėvių: mėlyna spalva reiškė pusiaudienį ir vakaro dangų, kurie asocijavosi su turiningai praleista diena ir ramia naktimi.
Planuokite
Laimės numatymas, iš tikrųjų, daro jus laimingesniais. Tyrimai parodė, kad žmogaus prigimtis yra užbėgti įvykiams, kurie mus daro laimingais, už akių. Malonios vakarienės laukimas arba šventės ruošimas gali būti dalis laimės.
Išbandykite ką nors nauja
Žmonės, kurie leidžiasi į nuotykius ir išgyvena naujas patirtis tokiu būdu atitolindami rutiną, jaučiasi laimingesni, rodo tyrimai.
Išbandydami naujus dalykus stimuliuojame smegenis ir verčiame jas dirbti.
Malonios akimirkos
Pensilvanijos universiteto profesorius Martinas Seligmanas įrodė, kad žmonės, kurie užsirašo tris dalykus, kurie jų dieną pavertė džiugia, buvo kur kas laimingesni. Pastarieji trys dalykai neturi būti labai ypatingi. Tai gali būti paprasčiausias nusišypsojimas sutuoktiniui ar mėgiamo deserto pirkimas.
Vaišinkite
Vaišindami kitus jausitės laimingesni, teigia „Psychological Bulletin“. Tyrimai rodo, kad „Laimingiausi žmonės buvo tie, kurie daugiausiai vaišindavo, neatsižvelgiant į tai, kiek uždirbo.“ Jie visuomet jautėsi geriau aukodami ir duodami kitiems, negu puikuodamiesi savimi.
Parengė Jurgita Linkevičiūtė