Empatija yra gebėjimas įsijausti į kito žmogaus padėtį, tiesiogiai suprasti kito jausmus, emocinę būseną. Empatiški žmonės dažnai jaučia norą padėti vargšams bei mažiau sėkmingiems žmonėms. Tokio tipo žmonės yra ištikimi draugai bei pavyzdingi piliečiai, dažnai dalyvaujantys labdaros renginiuose.
Kas gi nutinka empatijai, kuomet mes augame? Trijų tyrimų metu, kuriuose dalyvavo 75 tūkstančiai amerikiečių nuo 18 iki 90 metų, buvo išsiaiškinta, kad jauniausi bei seniausi tyrimo dalyviai buvo mažiausiai empatiški, tuo tarpu penkiasdešimtmetį nugyvenę žmonės buvo labiausiai empatiški. Tyrimo duomenimis, moterys yra labiau empatiškos nei vyrai. Apibendrinus, didžiausia empatiją JAV jaučia moterys, sulaukusios 50-60 metų.
Nėra tiksliai žinoma, kodėl taip yra, tačiau yra keletas spėjimų. Visų pirma, empatija – kaip raumuo, kuo daugiau jį treniruoji, tuo jis stipresnis. Moterys yra atsakingos už vaikų auginimą, rūpinimąsi tėvais bei sergančiais artimaisiais, todėl nenuostabu, kad vidurį amžiaus pasiekusių moterų empatijos jausmas yra labiausiai išugdytas. Antra, kalbant apie kartas, didžiausia empatiją jaučia tie žmonės, kurie užaugo svarbių socialinių pokyčių, susijusių su tolerancija bei atjauta, laikotarpiu.