Svajoja apie vestuves
Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad žmonės sekso partnerius keičia ir būna neištikimi iki 30 metų. Po to vyrai sutelkia dėmesį į šeimos aprūpinimą ir gerovę. Žinoma, kai kurie vyrai turi sunkumų su įsipareigojimais. Tai – grynai vyriška savybė, kurią netgi galima pavadinti genetine.
Kas namuose šeimininkas?
Jei vyras neužima lyderiaujančios pozicijos šeimoje, jis gali nuolat jausti pavojų. Jei vyras būna nuolaidus, paklusnus ar pavaldus, jo organizme sumažėja testosterono lygis. Štai lyderio statusas motyvuoja vyrus nuolat kovoti. Todėl moterims patartina parodyti valdžią žodžiuose, o ne veiksmuose.
Tėvystė
Vyrų smegenys nusiteikia bendrauti su kūdikiu likus keliems mėnesiams iki tol, kol vyras tampa tėvu. Būsimiems tėvams įvyksta hormoniniai pokyčiai, padidėja prolaktino lygis, sumažėja testosterono lygis. Tai reiškia, kad sustiprėja tėviški jausmai: dėmesingumas, rūpestingumas, švelnumas. Šias vyriškas savybes po intymaus suartėjimo gali išryškinti nėščios moters hormonai.
Kuo skiriasi jaunas vyras nuo brandaus amžiaus vyro?
Psichologų tyrimas parodė, kad jauniems vyrams būdingas lenktyniavimas, konkuravimas su savo draugais, kolegomis dėl statuso, posto, ryšių ir kitų dalykų. Tuo tarpu vyresnio amžiaus vyrai didesnį dėmesį skiria santykiams su moterimis ir bendravimui.
Tėviški žaidimai
Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad tėvų sugebėjimas žaisti su savo vaikais padeda vaikams geriau mokytis ir pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Be to, tėvams žaidžiant su vaikais sumažėja ankstyvo seksualinio gyvenimo rizika.
Susikaupia sprendimams
Nors ne vienas atliktas tyrimas parodė, kad moterys jautresnės ir jausmingesnės nei vyrai, iš tikrųjų tai ir vyriška savybė. Ji susijusi su tuo, kad viena vyriškų smegenų dalis nereaguoja į kitų problemas, tačiau smegenys reaguoja labai greitai ir jautriai, kai būna užsiėmusios empatija. Be to, smegenys pradeda dirbti, ieškodamos sprendimo ir išeities iš susiklosčiusios sudėtingos situacijos. Tada vyrai būna susirūpinę dėl problemos sprendimo, bet nemoka išreikšti gailesčio ar užuojautos.
Polinkis į vienatvę
Pernelyg ilgai užsitęsusi vienatvė gali padaryti neigiamą įtaką bet kurio žmogaus sveikatai, tačiau vyrų smegenys į tai reaguoja itin jautriai. Vyrai mažiau nei moterys yra linkę bendrauti su kitais, o tai dar labiau pagilina jų vienatvę. Tyrimo duomenimis, gyvenimas su priešingos lyties atstovėmis vyrams naudingesnis nei moterims. Vyrai, turintys antrąją pusę, paprastai būna sveikesni, gyvena ilgiau ir jiems nėra būdingas nerimo ir nestabilumo pojūtis.
Emocingumas
Tyrėjai išsiaiškino, kad maži berniukai emocingiau reaguoja į įvairius dalykus nei mažos mergaitės. Todėl ir suaugę vyrai turi bent kelias stiprias emocines reakcijas. Prieš jas suvokdami vyrai dėmesingai ir atidžiai stebi moters mimiką ir gestus.