– Ar atlikėjams, turintiems lietuvišką pavardę, lengva išgarsėti svečioje šalyje?
– Kai kurie lietuviški vardai ir pavardės yra labai sunkiai ištariami. Pramogų pasaulio atlikėjai, svarstantys apie karjerą užsienyje, turėtų rinktis slapyvardį. Jis nutiestų kelią į profesinę sėkmę svetur.
Tačiau vien pseudonimu užkariauti pasaulį sunku. Skambus slapyvardis dar neužtikrins atlikėjo pripažinimo
Puikių atlikėjų pasaulyje yra daug. Akivaizdžiai matyti, kaip jie patraukia gerbėjų dėmesį. Pirmiausia – paviršutiniškais dalykais, pavyzdžiui, šokiruojančiu įvaizdžiu.
Labai skambus ar intriguojantis slapyvardis tik iš pradžių vilios gerbėjus, o vėliau veiks kiti veiksniai – savo srities išmanymas, gabumai, profesionalumas.
Juk iš dviejų atlikėjų – tarkim, nežinomo Petro Petraičio ir išgarsėjusios Jazzu – klausytojas vargu ar rinksis P.Petraitį. Tie, kurie nusivils Jazzu, paklausys ir P.Petraičio. Bet tik po to. Talentas neatsiskleidžia taip staiga, todėl gerbėjus iš pradžių reikia patraukti kitaip.
– Slapyvardis kartais žudo atlikėjo tapatybę. Ar menininkui reikėtų ją prarasti?
– Pseudonimas turėtų atspindėti atlikėjo kūrinių stilistiką, asmenybę ir nors šiek tiek kilmę. Bet ne visada lengva visa tai sutalpinti į slapyvardį. Dėl skambumo nukenčia turinys. Bet svarbu, kad pseudonimas turėtų kokią nors prasmę.
– Ar dainininko Donato Montvydo sceninis vardas Donny Montell jam tinka?
– Pseudonimas skamba lyriškai. Bet ar šis vardas atspindi dideles jo balso galimybes?
Slapyvardis galėjo labiau atspindėti jo asmenybę, lietuviškas šaknis. Mano nuomone, toks slapyvardis jam netinka. Juk Donatas – universalus vardas. Todėl buvo galima remtis autentišku vardu.
Be to, jis – labai gabus atlikėjas. Ar jam tikrai reikėjo to slapyvardžio? Jeigu žmogaus talentas išskirtinis, klausytojai, manau, įsimins ir sudėtingą jo pavardę.