Muzika ir garsas gali tapti savigydos instrumentu. Pasaulyje plačiai naudojama garso terapija kaip priemonė mažinanti stresą, kurianti gilų, vidinės harmonijos ir taikos jausmą, naudojama kaip skausmo valdymo dalis. Taip pat veiksminga priemonė nuo nemigos, depresijos, gydanti kraujotakos sutrikimus, kartais padedanti mesti rūkyti.
Žmogus gongų skleidžiamų garsų gali klausytis tiek, kiek jam patinka – tai individualu ir priklauso nuo tuo metu esančios psichologinės būsenos. Dažniausiai, kai žmogui reikia gilaus poilsio, atsipalaidavimo ir naujų potyrių. Anot Vyrenijaus, lietuviai pakankamai santūrūs, nepasakoja, kaip tai juos veikia, bet bent tyliai pasidalina tarpusavyje.
Garsas ir jo sukeltos vibracijos veikia keliomis kryptimis: veikiamas fizinis kūnas, poveikis emocijoms, jausmams, raminamas protas, psichologinis efektas. Jis gali pakeisti ritmą, kuriuo dirba smegenys. Mums įprastas „beta“ ritmas, kurio metu išsiskiria stresą sukeliantys hormonai, klausantis tokios muzikos pereinama į „alfa“ ritmą, kuris padeda atsipalaiduoti, skatinamas kūrybinis potencialas, vėliau pereinama į „teta“ ritmą – stimuliuojama imuninė sistema, pagerėja savijauta. Nerdami giliau galime pasiekti „delta“ bangų ritmą, kurio pagalba pradedame jausti harmoniją ir visapusiškai atsinaujinti.
Lietuvoje susikūrusi grupė „gongaganga“ organizuoja koncertus, kuriuose susilieja rytų archajiniai ir vakarų instrumentai, jie palydimi žmogaus balsu. O „Šri Šri jogos centre“ vykdomos gongų „maudynės“, koncertai.
Vyrenijus pastebi, jog žmonės sugrįžta – tai parodo, kad gongų muzika iš tikrųjų veikia, tačiau kiekvieną skirtingai.