Astrologai pataria, kaip švęsti Žaliosios Medinės Gyvatės metus.
Ne vien žalia spalva
Kokią spalvą turėtumėte rinktis sutikdami Žaliosios Medinės Gyvatės metus?
Atrodytų, kad atsakymas slypi paviršiuje – žalia, tačiau jei visi pasipuoš tos pačios spalvos suknelėmis ir kostiumais, tai gali drumsti akis.
Ir čia pats metas prisiminti, kad žalia – kaip ir bet kuri kita spalva – turi platų spektrą – nuo šviesaus mentolio iki tamsaus ir gilaus malachito, o tai reiškia didelį kintamumą.
Ypač jei prie minėtos galimybės pridėsime dar ir galimybę papuošti šventinę aprangą blizgučiais, pradedant tinkamu – šilkiniu ar atlasiniu – audiniu ir baigiant lureksais, akmenukais ir blizgučiais, kuriais gyvatė bus sužavėta.
Jei žalia spalva jokia forma jums netinka, verta prisiminti, kad ateinančiais metais
Gyvatė yra ne tik žalia, bet ir medinė, o tai reiškia, kad įvaizdį galima rinkti iš rudos (dizaineriai ją laiko madingiausia šį sezoną), smėlio, šviesios ir net geltonos spalvos daiktų.
Pusbrangiai akmenys ir taurieji metalai
Įvaizdį papildys papuošalai iš jaspio ir nefrito – tai metų šeimininkės talismanai, jei dėl kokių nors priežasčių jie jums netinka (pavyzdžiui, gimusiems po Šaulio ženklu nefritas kategoriškai draudžiamas), galite rinktis ką nors iš gausaus žalių brangakmenių ir pusbrangių akmenų sąrašo – pavyzdžiui, amazonitą, turkį, opalą, topazą, chrizoprazą, jaspį ir net smaragdą, nors manoma, kad pastarasis labiau tinka Arklio metams.
Gyvatė neprieštaraus griežtiems papuošalams – be akmenų, bet pagamintiems iš tauriųjų metalų – bet kokios spalvos sidabro, platinos ir aukso, ir ji net nereikalaus blizgaus paviršiaus – matinis jai taip pat visai tinka.
Atsargiai su priedais ir furnitūra!
Ypatingą dėmesį reikėtų skirti batams ir aksesuarams, kurie niekada neturėtų būti pagaminti iš roplių odos, kurią metų šeimininkė gali laikyti tiesioginiu įžeidimu.
Beje, tai galioja ne tik moterims, bet ir vyrams, kurie gali avėti batus ar dėvėti diržą, pagamintus jei ne iš pačios gyvatės, tai iš jos artimiausių giminaičių.
Medis, stiklas, metalas
Visame, kas susiję su naujametiniu interjeru, galioja tos pačios taisyklės kaip ir drabužių srityje.
Taigi, interjere labiausiai pageidaujamos žalios spalvos – taip pat smėlio, kreminės, šokolado – derinys su auksu.
Tačiau nedraudžiamas ir tradicinis Naujiesiems metams bei Kalėdoms raudonos, žalios ir baltos spalvų ryšys – jų dermė ir jų kuriama naujametinė nuotaika bus pagal Gyvatės skonį.
Naujametinio dekoro elementus – ypač metų šeimininkės figūrėles – pageidautina rinktis medines, taip palaikant metų stichiją, tačiau jos gali būti ir stiklinės ar metalinės – Gyvatei patiks jų blizgesys.
Astrologai taip pat mano, kad namus turėtų puošti gyvi augalai ir gėlės, geriausiai – egzotinės, bet tiks ir mūsų naminės.
Patiekalų įvairovė
Vienas iš svarbių klausimų – ką dėti ant stalo, kad neįžeistumėte ateinančių metų šeimininkės – Gyvatė gali būti kerštinga.
Tačiau atrodo, kad čia sunku suklysti, nes ji yra visaėdė.
Žiniasklaidoje galima sutikti daug straipsnių apie Gyvatės mitybą, kuriuose rašoma, kad ant stalo Naujųjų metų išvakarėse geriausia dėti daržoves, vaisius ir žalumynus, tačiau toks pasiūlymas yra ne kas kita, kaip duoklė madai.
Iš tiesų metų šeimininkė mielai valgo mėsą – ypač vištieną ir triušieną, taip pat žuvį ir kiaušinius, kurie gali tapti šventinių patiekalų sudedamąja dalimi.
Svarbiausia šiuo atveju – pasirinkti netrivialius, originalius ir išskirtinius receptus, teikiančius malonumą išlavintą skonį turinčiai Gyvatei.
Rami laimė
Pati Naujųjų metų sutikimo ceremonija turėtų būti tyli ir rami.
Šį kartą mūsų ramybės ir tylos troškimas visiškai sutaps su Gyvatės norais.
Apskritai Naujuosius metus reikėtų sutikti be triukšmo ir skubėjimo, jaukioje namų – pageidautina šeimos – aplinkoje, su pritemdyta šviesa ir ramia muzika: apskritai pageidautina sukurti tokią atmosferą, kurioje metų šeimininkė galėtų susisukti į kamuoliuką ir ilsėtis – pavyzdžiui, prie degančio židinio.
Šventės kompanija – ir šioje Gyvatės Amerikoje neatrasi Amerikos – turėtų būti šeima: apsupę save artimaisiais, tarsi atliekame ritualą, kurio tikslas – bent jau kitais metais – išlaikyti juos šalia savęs.
Taip pat prasminga prisiminti – ir perkelti į mūsų dienas – šios šventės bruožus mūsų tėvų ir senelių šeimose: Gyvatė laikosi tradicijų, ji tikrai įvertins tokį pagarbų požiūrį į jas.