Vilija Lobačiuvienė patarė, kaip per Žolinę prisivilioti sėkmę visiems metams Ypač galingas vienas augalas

2022 m. rugpjūčio 15 d. 08:46
Karolina Jasionytė
Žolinės dieną vasarą galima palydėti taip, kaip su ja tradiciškai atsisveikindavo lietuviai: bendruomenėje ir su magiškomis puokštėmis.
Daugiau nuotraukų (19)
Miesto ritmu gyvenantis šiuolaikinis žmogus jau neatnašauja žemės deivei Žemynai už gausų derlių, nešventina Žolinės šventės akcento – žolynų ir gėlių puokštės. Visgi ir nešventinta ji turi ypatingų galių.
„Žolinės dieną išėjimas į pievą prisirinkti laukinių gėlių jau yra ritualas. Nereikia melstis ar medituoti, kad sukurtum magišką veiksmą. Šią dieną pati mintis ir gėlių rinkimas jau yra magija, – sako vyriausioji Lietuvos ragana Vilija Lobačiuvienė. – Jei nenorite eiti į bažnyčią, tiesiog išeikite į lauką prisirinkti puokštę gėlių.“
Augalai – tai mes
Pasak V. Lobačiuvienės, puokštėje turėtų būti ne tik pievos gėlės, bet ir piktžolės. Džiovinti dilgėlių lapai simbolizuoja ištikimybę. Taip pat dilgėlė, usnis ar šermukšnis padės atsikratyti priešų ir negatyvo. Norint pagerinti atmintį, reikėtų ieškoti kraujažolės, nuolat jaučiant nuovargį patariama nusiskinti jonažolę ar bet ką, kas žydi geltonai.
Ji teigia, kad augalų pasaulis – tai mūsų pačių pasaulis. Pavyzdžiui, ąžuolas yra orumo, stiprybės simbolis, kurio šventos sėklos gilės pritraukia sveikatą, stiprybę, sėkmę, pinigus.
„Pririnkus gilių, turėkite jų ir rankinėje, ir rašomojo stalo stalčiuje, duokite artimiesiems ar draugams bei taip sustiprinkite jų energetiką“, – rekomenduoja Vilija.
V. Lobačiuvienė gilių siūlo turėti ir moksleiviams bei studentams. Ji išdėsto, kad pradėjus abejoti savo pasiekimais ir galimybėmis ar norint pasiekti rezultatų, ąžuolo sėklą reikia suspausti delne. Kitas būdas – iš gilių sudėlioti apskritimą, o jo viduryje padėti to žmogaus, kurį norite apsaugoti, nuotrauką ar ant lapo užrašytą vardą.
„Kaipmat pajusite palaikymą, stiprybę, apsaugą ir pasitikėjimą savimi. Juk toje mažoje sėkloje slypi didingiausias, galingiausias medis“, – paaiškina Vilija.
Džiaugsmas padėti kitam
Svarbu suvokti, kad Žolinės puokštė išlieka svarbi ir po šventės. Anot vyriausiosios raganos, gėlių puokšteles reikia išdžiovinti, nes, užklupus neramumams, per Žolinę parsinešta puokštė taps tarsi skydu nuo negandų.
„Surinktas puokšteles sudedu į vazas ir laikau iki kitų metų, o vėliau jas išdalinu kitiems. Puokštelėje surinktų augalų galios padeda tiems žmonėms. Kodėl nepabandžius?“, – pataria V. Lobačiuvienė.
Na, o jei negalite patys prisirinkti puokštės gėlių, medžio sėklų ar vaisių, V. Lobačiuvienė tikina – paprašius kito žmogaus jų pririnkti, galia lieka tokia pati, o ritualo svarba tampa didesnė.
„Padėkite tiems, kurie šiai dienai to negali padaryti. Galite padėkoti visatai, kad šią dieną esate sveiki ir turite galimybę padėti ir pasidalinti“, – mintimis dalijasi V. Lobačiuvienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.