Čia tris dienas vyko keliasdešimt narių turinčios Nacionalinės egzorcistų asociacijos susirinkimas.
Lietuvoje yra septyni egzorcistai, tačiau asociacijai priklauso ne tik egzorcistai, bet ir jų pagalbininkai.
Šiauliuose vykusiame susirinkime dalyvavo trylika Nacionalinės egzorcistų asociacijos narių.
Pagalbos kreipiasi daug žmonių
„Mūsų asociacijos tikslas – suvienyti egzorcistus ir jų pagalbininkus, kurių, ypač psichiatrų ir psichoterapeutų, stinga.
Į Šiaulius atvykome pakvieti Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektoriaus, tėvo Stasio Kazėno. Čia dalinomės savo įžvalgomis ir patirtimi, kad galėtume susitelkti darbui, kurio nestinga.
Egzorcisto tikslas – padėti žmogui kenčiančiam nuo piktosios dvasios.
Pagalbos į egzorcistus kreipiasi daug žmonių.
Besikreipiančiųjų amžius jaunėja. Kartais net sunku suprasti, kas kamuoja žmones.
Mes galime pasirūpinti dvasiniais dalykais, o psichiniais sutrikimais turi pasirūpinti specialistai“, – portalui lrytas.lt sakė egzorcistas dr. Arnoldas Valkauskas.
Klystkeliai – tai piktosios dvasios žabangos
Pasak šio egzorcisto, Lietuvoje labai daug psichologinių problemų.
„Dabartinę visuomenę kamuojančių bėdų šaknys gali glūdėti ir istorinėje mūsų tautos patirtyje.
Karas, pokaris, trėmimai, sovietmetis, kai žmogus negalėjo laisvai reikštis, paliko neišdildomą antspaudą.
Tačiau ir įgytą laisvę žmonės ne visada panaudoja taip, kaip galėtų ją panaudoti.
Kvaišalai, priklausomybės, seksualinės perversijos, burtai, magijos ir įvairios okultinės religijos – tai nūdienos iššūkiai, klystkeliai, piktosios dvasios žabangos, į kurias patenka nuo krikščioniškojo tikėjimo nutolę žmonės“, – sakė dr. A.Valkauskas.
Žmogus nori kažką garbinti
Egzorcistas sakė nesutinkąs su tais, kurie tvirtina, kad dabartinis žmogus yra mažiau religingas nei jo protėviai.
„Žmogus nori kažką garbinti, ir kai jis nukrypta nuo krikščioniškojo tikėjimo, gali patekti į piktosios dvasios pinkles: burtų, magijos ar okultinių praktikų įtaką.
Neseniai pagalbos į mane pagalbos kreipėsi moteris, kurios aukštąjį išsilavinimą turinti trisdešimtmetė dukra per meditacijas pateko į vieno guru įtaką ir prarado savo asmeninį gyvenimą.
Ar pavyko padėti šiai moteriai? Deja, sunku padėti žmogui, kai jis nenori tokios pagalbos, tačiau už jį galima pasimelsti“, – sakė dr. A.Valkauskas.
Neramina tolerancija kvaišalams
Pasak egzorcisto, pagrindinis piktosios dvasios siekis yra atskirti žmogų nuo Dievo ir sunaikinti jį kaip asmenybę: „Žmonės piktosios dvasios žabangų galėtų išvengti, jei patys ieškotų Dievo ir gyventų pagal dešimt jo įsakymų“, – tvirtino egzorcistas. Dvasininkas sakė, kad jį neramina jaunimo tolerancija kvaišalams: „Pastaruoju metu pastebėjau tendenciją. Į mane vis dažniau pagalbos ėmė kreiptis emigrantų tėvai, ypač tų, kurie išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę.
Tėvai man sako, kad vaikai ten išvažiavo būdami normalūs žmonės, o grįžo kažkokie keisti.
Paaiškinimas labai paprastas – tai „žolės“ poveikis. Specialistai įrodė, kad net taip vadinamų „silpnųjų“ narkotikų vartojimas net septynis kartus padidina riziką susilaukti psichinių problemų.
Kvaišalų vartojimas yra ir Lietuvoje gyvenančio jaunimo problema“.
Žmogus nesulaukia specialisto pagalbos
Egzorcistu paskirtas dr. A.Valkauskas sakė, kad nepastebėjus aiškių piktosios dvasios apsėdimo požymių, pagalbos prašančiam žmogui yra rekomenduojama kreiptis į psichiatrus ar psichoterapeutus.
„Tačiau čia iškyla problema. Žmonės vengia tai daryti, nes ne visi turi pinigų privačioms psichiatro ar psichoterapeuto konsultacijoms.
Bandantys pas tokius specialistus patekti per savo šeimos gydytoją susiduria su anonimiškumo problema“, – konstatavo egzorcistas.
Kova gali trukti ir metus laiko
Dvylikos metų egzorcisto praktiką turintis vienuolis Marekas Dettlaffas sakė, kad jam teko padėti keliolikai piktosios dvasios apsėstų žmonių.
„Žmogaus išlaisvinimas iš piktosios dvasios pančių gali trukti ir kelis mėnesius, ir netgi metus. Nemažai pagalbos į mus besikreipiančių žmonių dar nėra visiškai apsėsti piktosios dvasios, tačiau yra jos kankinami ar varginami.
Ar žmogus yra apsėstas, paaiškėja per egzorcizmo seansą.
Gali būti, kad besimeldžiant tu išgirsti, kaip šis žmogus ima kalbėti nesuprantama kalba arba jaučia priešiškumą šventiems dalykams. O tai jau yra jį veikiančios piktosios dvasios požymis.
Tokių požymių gali būti labai daug – tai ir pyktis, agresija, irzlumas – piktosios valios veikimas yra labai įvairus“, – sakė M.Dettlaffas.
Demonai ieško silpnybių
Pasak egzorcisto, piktosios dvasios veikimas būna nukreiptas į žmogaus asmenybės sunaikinimą.
M.Dettlaffui pritarė ir dr. A.Valkauskas: „Demonai yra puolę angelai ir veikia skirtingais vardais.
Jie prisitaiko prie žmogaus prigimties, randa mūsų silpnybių: ar tai būtų godumas, ar paleistuvystė ar kokia kita yda“.
Pagrindinis ginklas – malda
Paklausti apie savo ginklų arsenalą abu egzorcistai atsakė, kad pagrindinis ginklas siekiant išvyti žmogų apsėdusią piktąją dvasią yra malda.
„Meldiesi, liepi piktajai dvasiai pasišalinti ir stebi kaip reaguoja žmogus. O reakcijų gali būti įvairių.
Vieną kartą piktosios dvasios apsėstas žmogus man meldžiantis net pakilo nuo žemės.
Piktosios dvasios kamuojamas žmogus egzorcistui besimeldžiant gali ir nenatūraliai išsiriesti, imti spaudytis ar vemti. Gali sulaukti ir grasinimų.
Piktosios dvasios veikimą galima atpažinti ir iš to, kaip žmogus laiko jam į rankas duotą kryžių ar kitą šventą daiktą.
Jei žmogus kryžių nukreipia žemyn arba stengiasi atstumti šventą daiktą, tai reiškia, kad jis yra veikiamas piktosios dvasios.
Be jau minėto priešiškumo šventiems dalykams piktosios dvasios veikimo požymiu gali būti ir iš tokios žmogaus lūpų pasigirdusi svetima kalba, didžiulės jėgos antplūdis ar žinios apie slaptus dalykus“, – paaiškino dr. A.Valkauskas.
Palinkėjo ieškoti gyvenimo prasmės
Kovoje prieš piktąją dvasią dr. A.Vaklauskas naudoja ne tik naujausiuose maldynuose surašytas maldas, bet ir maldas iš septynioliktojo amžiaus maldyno, kurį jis prieš kelis dešimtmečius rado Šiaulių šv. Petro ir Povilo bažnyčioje.
Didelę ezorcisto praktiką turintis dr. A.Valkauskas sakė linkįs žmonėms ieškoti gyvenimo prasmės: „Jos ieškodami žmonės daug ko išmoksta“.