Vestuvių planuotoja gynėsi, kad to niekada nedarys: gyvenimas sudėliojo kitaip

2024 m. lapkričio 29 d. 10:38
Baigusi vestuvių planuotojos specialybę ir sukūrusi verslą šioje srityje, Sigita kartojo, kad su floristika ir dekoru niekada neturės nieko bendro. Vis dėlto šiandien ši sritis ne tik tapo svarbia jos verslo dalimi, bet ir išplėtė verslo ribas, atnešdama naujų galimybių.
Daugiau nuotraukų (1)
Gyvenimas parodė, kad dekoravimo užsakymų ji gaudavo dažniau nei vestuvių planavimo, o tai paskatino Sigitą ieškoti naujų žinių ir įgūdžių. Šiandien, baigusi floristikos programą PMC, Sigita džiaugiasi, kad verslas klesti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ieškodama, kur išmokti floristikos, Sigita atrado trijų mėnesių kursus PMC. Netrukus, su dėstytojų paskatinimu, per Užimtumo tarnybą baigė ir visą, beveik devynis mėnesius trunkančią, floristikos programą. Pasak moters, tai buvo sprendimas, kuris visiškai pakeitė jos verslą.
„Vykdant pirmuosius užsakymus buvo labai baisu, nes bijai apsiskaičiuoti, bijai pasiimti per daug, bijai pasiimti per mažai, bet man viskas buvo gerokai paprasčiau, nes šis verslas papildė mano pradinį verslą. Tikrai džiaugiuosi šiuo sprendimu ir dar kartą tai kartočiau“, – verslo pradžią prisimena Sigita.
Verslininkė įkūrė ir internetinę parduotuvę, kurioje galima užsisakyti įvairias puokštes ir gėlių kompozicijas, kurias moteris pristato tiesiai į namus. Be to, Sigita pradėjo vesti floristikos ir dekoro mokymus, taip ji padeda kitiems pradedantiems verslininkams atrasti savo kelią šioje srityje.
„Mokymai man buvo labai įdomūs, jaučiausi, lyg lankyčiau būrelį, kuriame labai daug išmokau ir pagilinau žinias. Ilgainiui šis būrelis tapo verslu“, – pasakoja Sigita.
Ar floristikos verslui reikalingi mokslai?
Sigita pripažįsta, kad be žinių, kurias įgijo per kursus PMC, jos verslas nebūtų pasiekęs tokių aukštumų. „Floristikos negali išmokti per vieną dieną. Reikia žinoti, kaip prižiūrėti augalus, ką jie mėgsta, ko nemėgsta, kaip juos transportuoti ir kitas augalo priežiūros taisykles. Tai labai svarbu, nes priešingu atveju gali atsitikti labai nemalonių dalykų“, – dalijasi ji. Sigita prisimena, kaip prieš pradėdama mokytis, kartą gavo užsakymą, kur reikėjo vestuves papuošti hortenzijomis.
„Buvo labai karšta, susidėjau gėles į automobilį, įsijungiau kondicionierių, atvažiuoju išsikraunu, pernešu per salę, po pusvalandžio mano hortenzijos nuleipusios. Vestuvės po kelių valandų, o aš net nesuvokiu ką man daryti, kaip gelbėti situaciją. Tai elementarus pavyzdys, kaip neturint reikiamų žinių gali susideginti ir sugadinti kažkam šventę“, pasakoja ji.
Vis tik, moteris pripažįsta, kad norint būti floristu, reikia turėti bent minimalų skonio suvokimą, o rinkoje galima rasti visokios kokybės darbų, dėl kurių už kolegas kartais būna ir gėda.
Floristo sėkmė – profesionalumas ir gebėjimas parduoti
Būtent žinios ir profesionalumas, pasak Sigitos yra svarbūs šio verslo sėkmės faktoriai. „Kai tik pradėjau mokytis, gavau vestuvių dekoravimo užsakymą. Nuotaka atsivežė draugės darytas kompozicijas. Atvažiavau dekoruoti ir pamačiau, kad kompozicijos labai prastos būklės. Be to, jas pakėlus, jos lūžo mano rankose. Tą kartą mane išgelbėjo PMC dėstytoja, kuriai paskambinau prašydama patarimo. Kompozicija buvo sudėta bet kaip, nežinant elementarių taisyklių, o tai gali kažkam sugadinti ir pačią svarbiausią gyvenimo šventę“, – floristikos žinių svarbą pabrėžia Sigita.
Tačiau be profesionalumo, pasak Sigitos, floristikos verslo sėkmei svarbi ir vieta. „Gali daryti ir pigiai, ir gražiai, bet jei būsi užkampyje ir nemokėsi savęs reklamuoti, nieko nepasieksi. Salonų yra labai daug ir žmonės renkasi tuos, kuriuos lengviau pasiekti, ar kurie yra arčiau namų“ – pasakoja verslininkė.
Svarbu nebijoti pabandyti
Sigita, nors ir buvo tikra, kad niekada nestudijuos floristikos, dabar negali atsidžiaugti priėmusi šį sprendimą. „Floristikos mokslai davė man ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo savimi. Aš pradėjau mokytis, nes norėjau augti ir tobulėti. Ir dabar matau, kad tai buvo geriausias sprendimas mano verslui“, – teigia ji.
„Reikia imti ir bandyti. Jei nepatiks, vis tiek sužinosi kažką naujo. Profesinis mokymas puiki galimybė, juk nereikia sėdėti mokslo suole penkis metus, tam, kad suprastum, ar tai tikrai tavo kelias. Jei abejosite, ar verta, prisiminkite mane, visą gyvenimą kartojusi, kad floristikos nesimokysiu, dabar turiu savo verslą“, – savo patirtimi dalijasi Sigita. Sigitos darbus rasti galite Facebook S.Gofman floristika, ir Instagram S.Gofman_events.
Nauji PMC ir „Kvietkos“ kursai
Nuo šių metų lapkričio mėnesio PMC norintiems mokytis floristikos amato pasiūlė naują, kartu su „Kvietkos“ kurtą „Modernios floristikos ir erdvių dekoravimo pradžiamokslio“ kursą. Be šio, norintieji mokytis gali rinktis tiek neformalias trumpas, tiek ir formalias ilgesnes dekoratyvinių želdinių priežiūros, želdinių ir žolės priežiūros, floristinių kompozicijų kūrimo, dekoratyvinių augalų auginimo ir želdynų įrengimo bei priežiūros programas. Įprastai mokslai trunka 3 – 9 mėnesius. Kursuose praktika ir žiniomis dalinasi patyrusios PMC mokytojos, ilgus metus dirbusios floristikos ir apželdinimo srityse. Ieškantiems finansinės paramos kursus gali finansuoti ir Užimtumo tarnyba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.