Vyras pasakojo, kad vakare, kai parduotuvės jau nedirbo, ėjo nusipirkti kolos į kioską traukinių stotyje, kai netikėtai jį ištiko astmos priepuolis (be to, serga ir epilepsija) ir jis nualpo.
Atsibudo jau ligoninėje, kur jam buvo suteikta būtinoji pagalba, sulašintos lašelinės. Tačiau vyrą labai papiktino tai, kad jo drabužiai buvo sukarpyti. Medikai sakė, kad to reikėjo, nes teko veikti greitai, bet jis įsitikinęs, kad buvo galima jį ir žmoniškai nurengti.
„Visa mano odinė striukė buvo sukarpyta gabalais, o ji nepigi, kainavo apie 200 Eur. Taip pat sukarpytas ir megztinis (Tupaco drabužių linijos), kainavęs apie 100 Eur. Pasipiktinau, sakiau, kad man atlygintų nuostolius, bet jie sakė, kad nebent galiu samdytis advokatą ir kreiptis į teismą“, – dėstė Mindaugas.
Jį labai papiktino ir tai, kad gydytojai vidury nakties pasakė, kad jo būklė stabilizuota ir jis gali eiti namo.
„Paklausiau, kaip jie įsivaizduoja, kaip aš grįšiu vidury nakties sukarpytais drabužiais (iki namų man maždaug 5 km), sakiau, kad turėtų mane parvežti, bet jie atsisakė. Dar pyko, kad aš fotografuoju ir filmuoju, sakė, kad iškvies policiją, nes tai viešosios tvarkos pažeidimas.
Tada parodžiau jiems, kad apie mane ir Vokietijos spauda yra rašiusi straipsnių – tuomet aprimo. Bet vis tiek išvarė į gatvę, prieš tai sudraskę mane kaip Skudurinę Onutę“, – širdo Mindaugas.
Pastebėjus, kad ir Lietuvoje žmonių iš gydymo įstaigų personalas namo neveža, jis argumentavo, kad Vokietijoje ne tik jo darbdavys moka sveikatos draudimą, bet ir jis pats papildomai moka po 250 Eur per mėnesį tam, kad prireikus gautų kokybiškesnį gydymą – ir štai kas iš to išėjo.
Namo lietuvis grįžo taksi ir ketvirtadienio dieną jau jautėsi neblogai, tik vis dar buvo sukilusios emocijos dėl to, kas nutiko.