Apie savo gyvenimą Erikas pasakoja linksmai – jis nusiteikęs, kad reikia į viską žiūrėti pozityviai ir stengtis pralinksminti kitus, juk jeigu jiems nuolat skųsiesi, gyvenimas nuo to nepagerės.
„Pas mus tai karantinas, tai nepaprastoji padėtis, tai dar kažkas – jeigu įsijausi, tai ir liūdėsi visą likusį gyvenimą. Bet nemanau, kad verta, nenoriu skųstis ir savo negalia, juk aš beveik viską galiu. Na, negaliu vairuoti, bet nieko, užtat galiu jus pavežti autobusu su didele nuolaida, juk jos priklauso neregių palydovams“, – nusišypsojo vyras.
Erikas dešine akimi daugiau ar mažiau įžiūri iki 2 metrų atstumu esančius dalykus, kaire – tik visai arti esančius daiktus. Tarkim, jis pamato, kad atvažiuoja autobusas, bet jo numerio neįžiūri. Skaito tik Brailio raštu arba klausosi garso įrašų – gal pasistengęs ir įskaitytų ryškesnę reklaminio stendo antraštę, bet, kaip pats sako, nenori varginti savo paskutinės akies ir stengiasi ją „taupyti“. Parduotuvėse rasti reikiamą prekę jam sudėtinga, bet yra įgudęs nesunkiai apsiperka internetu.
„Sakau, kad mano atvejis dar visai neblogas, blogai yra žmogui, kuris visiškai nieko nemato ar negirdi, o aš dar šį tą įžiūriu“, – sakė Erikas.
Problemos jį lydi nuo vaikystės – kai buvo 4 mėnesių, susirgo meningitu, liga labai komplikavosi. Pats kūdikis vos liko gyvas, o regėjimo liko visai mažai.
Pašnekovas mokėsi dabartiniame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre Vilniuje. Iš karto dvyliktos klasės nepabaigė, paskui susiėmė ir jau suaugęs šį reikalą susitvarkė.
Keturiolika metų dirbo fabrike, gamino rozetes, bet pernai darbą pakeitė ir tapo vadybininku UAB „Verslo mylia“. „Čia ir kolegos, ir pats darbas daug geresnis, nei fabrike. Tiesa, dirbu ne paprastai, o su darbo biržos palaiminimu“, – sakė vyras, kuriam oficialiai nustatytas darbingumo lygis siekia vos 10 proc.
Darbe Erikas atlieka taip vadinamus šaltuosius skambučius ir siūlo potencialiems klientams buhalterines paslaugas. Bendrauti su žmonėmis jam patinka, nors tokiame darbe neišvengiamai tenka išgirsti neigiamų atsakymų.
„Jeigu pašnekovas ir būna piktas, aš stengiuosi jam atsakyti su humoru. Pavyzdžiui, žmogus sako, kad įkūręs naują įmonę sulaukė jau kaži kelinto skambučio su paslaugų siūlymu, ir aš tada jam sakau: „O, tai jūs dabar žvaigždė esate“, – pasakojo Erikas.
Ir jis pats svajoja tapti žvaigžde, na, bent jau šiek tiek gyvenime pasiekusiu muzikantu.
Investuoja kaip žvejys į žvejybą
Dainuoti pašnekovas mėgo nuo vaikystės, lankė muzikos mokyklą, dainavo folkloro ansamblyje ir pan., o dabar nori pasirodyti kaip solo atlikėjas, nors ir nėra tikras, ar iš to išeis kažkas rimto.
„Dabar internete visokios muzikos ir atlikėjų labai daug, rinka yra prisotinta, tad sunku kažkaip iškilti tarp daugybės norinčiųjų. Aš į šią veiklą žiūriu labiau kaip į pomėgį, į žaidimą, na, bet dėmesio sulaukti būtų labai malonu, juk aš tikrai stengiuosi ir į muziką investavau nemažai laiko ir lėšų“, – dėstė Erikas.
Paklaustas, kaip konkrečiau jis investavo į muziką, vyras paaiškino, kad yra įsigijęs seniau neblogai žinomos pop grupės „Tau“ dainų autorines teises, taigi gali atlikti visas jos dainas (taip pat turi vieną nuosavą dainą). Šios grupės jis pats labai mėgo klausytis paauglystėje, turėjo visas jos kasetes.
Taip pat vyras įsigijo garso aparatūros, skyrė lėšų dainų įrašymui, kas irgi nemažai kainuoja. Susikūrė ir sceninį slapyvardį Salerx, tikisi, kad šis sulauks daugiau dėmesio nei tiesiog Erikas Saliuta.
Įrašus jis siunčia į radijo stotis, bet čia pasisekimo kol kas nesulaukė. „Na, sakyčiau, mano investicijos tokios, kaip ir žvejų į žvejybą – išlaidų daug, o naudos gali ir nebūti“, – nusišypsojo Erikas.
Didžiausia gerbėja – draugė
Kol kas didžiausias pašnekovo pasekimas – dalyvavimas „Lietuvos talentų“ projekte, kur praėjo pirmąjį atrankos etapą. Dabar jis nusiteikęs bandyti laimė ir kitose televizijos laidų atrankose.
Bandė dalyvauti ir „Chorų karuose“. „Ten iki galo nenuėjau, supratau, kad man geriau sekasi dainuoti vienam, o ne grupėje, be to, tiesą sakant, angliškai dainuoti man sunkoka“, – sakė Erikas.
Kol kas jis yra koncertavęs vienoje globos įstaigoje bei neįgaliųjų sąskrydyje vasaros stovykloje, bet nepraranda vilties surengti rimtesnių pasirodymų. „Koncertavau tik nemokamai, bet, kaip man prodiuseris ir patarė, kol kas reikėtų rengti pasirodymus labdarai“, – prasitarė Erikas.
Prie jo investicijų, skirtų dainavimui, prisidėjo ir jo draugė, kuri visapusiškai jį palaiko. Jiedu susipažino prieš penkerius metus internetu, ji yra iš Žemaitijos, bet dabar jie gyvena kartu Vilniuje.
Draugė yra matanti, bet vyro negalia jos neišgąsdino. „Ji dabar yra mano pagrindinė mano klausytoja ir gerbėja“, – pasidžiaugė Erikas.
Eriko Saliutos-Salerx dainų galite paklausyti jo „YouTube“ kanale.