Juvelyro profesijos itin patogu mokytis pameistriams

2023 m. sausio 6 d. 14:29
Dvidešimt vienerių vilnietis Ernestas Veikutis jau du metus mokosi juvelyro profesijos. Dar besimokydamas mokykloje vaikinas buvo nusprendęs dirbti menų srityje, tačiau baigęs mokyklą dar metus ieškojo savęs kol nusprendė išbandyt juvelyriką. Ernestas dairėsi į įvairius juvelyrų rengimo kursus, tačiau jie brangiai kainavo. Aktyvios paieškos atvedė į Kauno taikomosios dailės mokyklą. Ernestui Veikučiui teko kasdien keliauti į Kauną, o tai jokio džiaugsmo vaikinui neteikė, tačiau greitai jis savo nuomonę pakeitė. „Greitai pajutau pameistrystės mokymo naudą ir kaip būsimas juvelyras, ir kaip studentas, nes ir mokiausi, ir gavau atlyginimą“, – pasakoja Ernestas.
Daugiau nuotraukų (5)
Kauno taikomosios dailės mokyklos pedagogai laužo ir įsisenėjusius stereotipus. Vienas jų, kad norint būti juvelyru, reikia turėti meninių gabumų. Čia svarbu kruopštumas, atidumas ir praktika. Žmogus, kuris meninių gabumų neturi, taip pat gali pasiekti labai aukštų rezultatų juvelyrikoje. Kitas mitas, kad juvelyro profesija nėra reikalinga. Pedagogai sako, kad šiais laikais juvelyro profesija yra reikalinga ir pritaikoma, šiuolaikinės technologijos leido praplėsti juvelyro veiklos lauką – besimokantieji gali pasirinkti papildomus modulius, pavyzdžiui, emaliavimo ir graviravimo.
„Juvelyro profesijos mokomasi tris metus jeigu dar siekiama ir vidurinio išsilavinimo, o baigę 12 klasių, mokosi du metus. Mokiniai, baigę šitą programą, įgyja juvelyro kvalifikaciją“, – sako Kauno taikomosios dailės mokyklos direktorė Daina Rožnienė.
Ernestui Veikučiui prireikė laiko prisijaukinti juvelyro profesiją, gal tiksliau, įsitaisyti patogiau juvelyro krėsle. Dabar vaikinas neabejoja, kad savo ateitį sies su juvelyrika. Ernestas juvelyro profesijos siekia mokydamasis pameistrystės būdu. Tad, po mokslų profesinėje mokykloje, jis skuba į meistro Giedriaus Vonžodo dirbtuves. Giedrius Vanžodas yra ir vienas iš profesinės mokyklos juvelyro profesijos dėstytojų. Pamatęs talentingą jaunuolį, pakvietė jį įgyti profesijos įgūdžių pameistrystės būdu.
Vis daugiau profesinių mokyklų taiko pameistrystės mokymosi formą. Jos esmė – besimokantys 30 proc. laiko skiria mokslams profesinėje mokykloje, kitą laiką semiasi įgūdžių įmonėje ar su individualiai dirbančiu meistru. Pameistrys yra įdarbinamas, jam mokama alga. Neretai mokymo įstaigoms ir darbdaviams kyla įvairių klausimų dėl pameistrystės. Į pagalbą skuba projektas „Dual Pro“.
Ernestas kol kas tik nedrąsiai svajoja apie autorinių juvelyrinių darbų kūrimą, jam labai patinka statyti akmenis į įvairius papuošalus, tačiau vaikinas neskuba – nori įgyti kuo daugiau patirties. Laisvalaikiu būsimasis juvelyras Ernestas važinėja riedlente, mokykloje galvojo, kad gal šis užsiėmimas galėtų būti jo darbu. Tačiau greitai suprato, kad jam labiausiai patinka kažką sukurti savo rankomis. Tad riedlentė liko tik hobiu. Dar vienas užsiėmimas, kuriam Ernestas skiria nemažai laiko – tai kilimų gamyba. Jį labai sužavėjo, kad galima sukurti modernų tekstilės gaminį, kuriame galima įamžinti ir savo piešinius.
Kokią savo ateitį įsivaizduoja Ernestas sužinosite šeštadienį laidoje „Kuriantys Lietuvą. Pameistrystė“ 17 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.