Besimokydama mokykloje šeimą sukūrusi Kamėja: „Daug kas galvojo, kad tuokiamės iš reikalo“

2022 m. rugsėjo 20 d. 22:37
Kiekvienais metais vidutinis pirmą kartą vaikus gimdančių moterų amžius didėja ir vis daugiau žmonių renkasi puoselėti karjerą, o šeimą palieka antrame plane. Vis dėlto Kamėja Balcerienė (19 m.) yra viena iš nedaugelio moterų, kurios renkasi kitą kelią. Dar mokykloje susituokusi mergina dabar džiaugiasi šeimyniniu gyvenimu ir sklandžiu nėštumu.
Daugiau nuotraukų (14)
Tikėjimas vaidina svarbų vaidmenį
Dar šią vasarą sėkmingai baigusi mokyklą Kamėja susituokė vos baigusi 11 klasę. Mergina pasakojo, kad mylimasis jai pasipiršo vos tik sukakus 18 metų, tačiau tokios staigmenos ji jau tikėjosi.
„Mes susižadėjome, kai aš buvau dar 11 klasėje. Viskas įvyko sausio 28 d., o sausio 23 d. man buvo suėję 18 m., tad nuo pilnametystės nebuvo praėjusi net savaitė.
Iš tikrųjų šis įvykis buvo nelauktas ir keistas mano klasiokams, o man pačiai tai nebuvo netikėta“, – pasakojo ji.
Kadangi Kamėjos ir jos vyro Luko tėvai yra pažįstami, pora vienas kitą pažinojo jau nuo pat mažų dienų. Vis dėlto, artimesni santykiai pradėjo megztis tik papuolus į bendrą draugų grupę, o draugauti pradėjo, kai merginai buvo 16 metų.
Paklausta, kodėl kartu su vyru bendrą gyvenimą nusprendė kurti dar mokykloje, Kamėja nepasimetė – šeima visą gyvenimą buvo jos vertybių sąrašo viršuje. Mergina sakė, kad visuomet buvo auklėjama, jog santykiai, kurie neveda link santuokos ir šeimos kūrimo yra tik laiko švaistymas, todėl toks sprendimas buvo natūralus.
Pašnekovė taip pat pridūrė, kad tokias vertybes jai ir jos vyrui Lukui išugdė ir krikščioniškas auklėjimas.
„Tiek aš, tiek mano vyras esam augę tikinčiose šeimose, todėl mes ir esame pažįstami nuo pat mažens.
Tos krikščioniškosios vertybės veda mus per gyvenimą, dėl to tikriausiai mums šeima yra labai svarbi. Vis dėlto juk krikščionybėje yra labai svarbu meilė šeimai, artimui, draugui“, – pasakojo ji.
Mokytojos laukė „pilvuko“
Kamėja ne tik jau daugiau nei metus gali vadinti save žmona, tačiau po poros mėnesių taps ir mama. Mergina pasakojo, kad vos jai susituokus mokyklos pedagogai jau laukė Kamėjos „pilvuko“, tačiau nėštumą su vyru jie buvo nutarę planuoti kiek vėliau.
„Kadangi man visada pirmoje prioritetų vietoje buvo šeima, o tik tada karjera, tad ir mama visada norėjau būti. Iš pradžių nėštumą norėjau planuoti vos sulaukusi 18 metų, nes man tai atrodė normalu. Juk mūsų tėvai tokio amžiaus ir tuokėsi, ir vaikus gimdė ir niekam tai nekėlė klausimų.
Vis dėlto su vyru pasitarėme, kad geriau man išlaukti bent dalį dvyliktos klasės, nes taip būtų ramiau, o nėštumą būtų galima planuoti artėjant egzaminams ir išleistuvėms.
Pamenu, iškart po vestuvių viena mokytoja paatviravo, kad su kitomis mokytojomis svarstė, ar pasimatys mano pilvukas, nes galvojo, jog tuokiausi ne iš meilės, o „iš reikalo“. Deja, jos laukė ir nesulaukė, nes susituokėme tikrai ne dėl tokios priežasties“, – juokėsi pašnekovė.
Mergina džiaugiasi, kad visi 7 nėštumo mėnesiai buvo itin lengvi ir jokie nemalonūs simptomai nesutrukdė jai sėkmingai baigti mokyklą. Teigiamą neštumo testo atsakymą gavusi žiemos pabaigoje Kamėja pirmąjį trimestrą džiugias naujienas slėpė, tačiau keletas merginos draugių pastebėjo ir nedidelius pokyčius.
„Kaip tik žiemos pabaigoje mokykloje buvo šimtadienis ir kai visi, kaip įprasta, galvojo apie alkoholį, aš „nusimuilinau“, pasisiūliau geriau vairuoti ir pavežioti drauges iš vakarėlio ir atgal. Kai draugės pradėjo klausinėti, ar tikrai tik dėl vairavimo nenoriu vartoti alkoholio vakarėlyje, nes pastebėjo ir kitus pirmojo trimestro simptomus, atskleidžiau paslaptį, kadangi labai nemėgstu meluoti.
Net ir po tokių naujienų draugės dėl mano nėštumo nelabai nustebo, nes vis tiek buvau susituokusi ir iš manęs tokių žinių ir taip tikėjosi, kadangi visada sakiau, kad noriu šeimos“, – prisiminė pašnekovė.
Prie pokyčių prisideda mokykla
Nors tiek santuoka, tiek nėštumas į Kamėjos ir Luko šeimą įnešė tik teigiamas emocijas, iš aplinkinių nuskambėjo ir kandžių replikų. Mergina puikiai prisimena po sužadėtuves skelbiančiu įrašu „Facebook“ socialiniame tinkle paskelbtus žeidžiančius komentarus.
Metais vyresnis vaikinas iš Kamėjos mokyklos iš pradžių po džiaugsmingu įrašu pasidalino skaudžiu komentaru, o jį ištrynus savo profilyje pasidalino įrašo nuotrauka su prierašu „Galvojau 2021 metai be prikolų bus“, o po įrašu sekė dar vienas komentaras „Tragikomedija“.
„Man iš tikrųjų tada buvo keista, kad žmonės investuoja tiek savo laiko, kad parašytų kažką tokio ir įžeistų“, – stebėjosi mergina.
Pašnekovė sakė, kad šiuo metu įsitikinimai apie šeimos kūrimą ir santuoką yra tarsi apsivertę aukštyn kojomis, lyginant su požiūriu, kuris buvo prieš 30–40 metų. Kamėja mano, kad prie tokių drastiškų pasikeitimų prisidėjo ir mokyklos ugdymas.
„Anksčiau būdavo normalu baigus mokyklą ar sulaukus 19–20 metų kurti šeimą, lauktis vaikų, tačiau jei sulaukdavai 30 metų nesukūręs šeimos, tave vadindavo senmerge ar senberniu.
Dabar viskas tarsi apsivertė, net nėra taip, kad būtų tinkamai vertinami abu variantai. Dabar yra nenormalu, jei jauno amžiaus kuri šeimą ir nesieki išsilavinimo ar karjeros“, – kalbėjo ji.
„Iš tikrųjų manau, kad prie šių įsitikinimų prisidėjo ir mokykla. Kadangi pati ką tik baigiau 12 klasių, tai galiu pasakyti, kad mokykloje nuolat skatinama mokytis, būtinai stoti į aukštąsias mokyklas ir kurti karjerą, o tik tada galvoti apie šeimą.
Labai retai yra minima apie šeimos svarbą, nors vaikus gimdyti jaunesniame amžiuje yra daug lengviau ir mažiau rizikinga“, – tęsė mergina.
Vis dėlto Kamėja yra laiminga gyvendama šeimyninį gyvenimą ir su nekantrumu laukia susitikimo su nauju šeimos nariu. Mergina džiaugiasi, kad artimieji jų šeimą palaiko, ja ir jos nėštumu labai rūpinasi, todėl kreivi aplinkinių žvilgsniai lieka tik antrame plane.
Nėštumas^Instantjauna mama
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.