Šeimyna apsistojo Visagino Šeimos ir vaiko gerovės centre.
„Mama pasiliko, ji dirba atsakingą darbą ir negalėjo jo palikti – ji dirba ligoninėje, rūpinasi maistu, todėl su vaikais neatvyko. Jų vienintelis noras – kad kuo greičiau viskas pasibaigtų ir vaikai galėtų saugiai sugrįžti į savo šalį“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Šeimos globėjas Nikolajus sakė, kad kol kas jie pabus Lietuvoje. „Kol kas gyvensime čia, nes čia mums lengva susikalbėti.
Siūlė pasilikti Čekijoje, bet būtų kalbos barjeras, vaikams sudėtinga mokytis, reikėtų vertėjo. O čia paprasčiau. Čia mano jaunesnioji dukra gyvena“, – sakė Nikolajus.
Savivaldybės meras sako, kad Visagine gyvena 53 Ukrainos pabėgėliai, 33 iš jų – vaikai.
5 jau lanko ugdymo įstaigas. Netrukus tai galės daryti ir šeimynos globotiniai.
„Žinau, kad švietimo skyrius yra pasiūlęs keletą mokyklų, kuriose gali vaikai lankyti pamokas – ir lietuvių mokyklų, ir rusakalbių mokyklų. Vaikai pasirinks ir artimiausiu metu pradės ugdymo procesą“, – sakė ministrė M.Navickienė.
Visagino meras Erlandas Galgauz sakė, kad didžioji dalis pabėgėlių gyvena buvusiame reabilitacijos centre, kurį valdo savivaldybė. „O dalis yra pas gyventojus, kurie priėmė pas save šeimynas, šeimas gyventi“, – sakė meras.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, beveik pusė atvykstančiųjų iš Ukrainos – nepilnamečiai. Tarp jų nemažai niekieno nelydimų vaikų.
„Yra vaikų, kurie yra nelydimi ir ne iš globos įstaigų. Vienam iš tokių vaikų jau yra suteikta laikina globa Lietuvos šeimoje.
Turbūt bus įvairių situacijų, turėsim ir tokių vaikų, kurie bus vieni ir jiems iš karto reikės laikinų globėjų“, – sakė M.Navickienė.
Trečiadienį Vyriausybė planuoja svarstyti socialinių garantijų paketą karo pabėgėliams iš Ukrainos, gavusiems leidimą gyventi.
Siūloma nustatyti išmokas vaikams, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti, šalpos pensiją ar vienkartinę išmoką įsikurti.