Krepšininko Luko Lekavičiaus Kalėdas pasaldina sužadėtinė graikė

2021 m. lapkričio 13 d. 20:12
„Žalgirio“ krepšinio klubo žaidėjas Lukas Lekavičius (27 m.) negalėjo nustoti valgyti graikiškų kalėdinių sausainių „Melomakarona“, kai jo sužadėtinė iš Atėnų skanumynų iškepė namuose Kaune. „Nebuvo lengva rasti kai kurių produktų, tačiau viskas pavyko!“ – pasakojo Melina Syrii (28 m.). Graikės ir žalgiriečio iš Šilalės namuose artėjančios Kalėdos bus ypatingos, nes pirmosios su dabar penkių mėnesių dukrele Darija.
Daugiau nuotraukų (6)
Kai namai pakvimpa medumi ir gvazdikėliais, Graikijoje Kalėdos jau visai arti. Be lipnių, saldžių, meduje išmirkytų „Melomakarona“ sausainių graikai žiemos švenčių neįsivaizduoja, ir į Kauną iš Atėnų persikėlusiai krepšininko mylimajai liko tik išmokti jų išsikepti pačiai.
„Kaip tikra išdidi graikė nešiau „Melomakarona“ sausainių Luko komandos draugams, visi sakė – iškepk dar! Visiems taip patiko, – juokėsi M.Syrii. – Lukas prisižiūri, ką valgo, ko nors saldaus paragauja gal kartą per savaitę. Bet „Melomakarona“ jis valgė pusryčiams, pietums ir vakarienei.“
Pernai M.Syrii norėjo pavaišinti graikiškais skanėstais ir krepšininko šeimą, kai tradiciškai visi per Kūčias susirinko L.Lekavičiaus tėvų namuose Šilalėje. Su lietuviškomis tradicijomis susipažinusi M.Syrii pastebėjo, kad čia per Kūčias ir Kalėdas tradicinių saldumynų mažai ir jie ne tokie saldūs kaip Graikijoje.
„Kai Luko mama ir tėtis paragavo „Melomakarona“, sakė: Dieve, kokie saldūs!“ – su šypsena prisiminė M.Syrii, šiemet nutarusi kepti kitus kalėdinius graikiškus sausainius „Kourabiedes“, nes jie ne tokie saldūs.
Šie trapūs sausainiai atrodo kaip mažos sniego gniūžtės, nes apvolioti milteliniame cukruje, tačiau tešloje cukraus nepadauginta, ji pagaminta su sviestu, skrudintais migdolais, rožių vandeniu.
„Jei būčiau Graikijoje, pati tiek saldumynų per šventes nevalgyčiau. Kai jų pilna, jie neatrodo tokie ypatingi, bet Lietuvoje pradėjau labiau gerbti savo graikiškas tradicijas“, – sakė M.Syrii, praėjusią vasarą susižadėjusi su L.Lekavičiumi.
Jie susipažino Graikijoje, kai įžaidėjas iš Lietuvos dvejus metus žaidė „Panathinaikos“ klube gimtajame Melinos mieste. Gimtinėje ji išgarsėjo būdama 17 metų, kai laimėjo grožio konkursą „Miss Young 2010“. Po dvejų metų ji tapo ir „Mis Peloponisos“. Dabar ilgakojė gražuolė iš Graikijos jau antrus metus gyvena Kaune, palaiko „Žalgirį“ ir mokosi lietuviškai.
Pernai per Kūčias Melina ir Lukas socialiniuose tinkluose pranešė pasauliui, kad laukia šeimos pagausėjimo. Po Naujųjų jie originaliai sužinojo pirmagimio lytį – krepšinio salėje L.Lekavičius įdėjo kamuolį į krepšį, kuriame jau buvo balionas. Kai jis sprogo, pasipylė rožinė pudra, pora jausmingai apsikabino.
Darija gimė birželio mėnesį, o jauni tėveliai neslėpė džiaugsmo.
„Negaliu žodžiais apsakyti jausmo tapti mama, ryšio su mažyle, jos kvapo ir laimės, kurią ji suteikia kiekvieną akimirką, net kai verkia“, – „Instagram“ parašė M.Syrii.
Dabar jai be galo svarbu kartu su pirmagime ir mylimuoju pradėti kurti savo šeimos tradicijas – jose turi būti vietos tiek lietuviškiems, tiek graikiškiems prieskoniams ir papročiams.
„Ji dar maža, bet greitai pradės pati valgyti, man norisi, kad ji ragautų ir graikiškų produktų, norėsiu ir gaminti kartu su dukra“, – sakė M.Syrii.
Su Darija ji kalba graikiškai, bet kai krepšininkas išvyksta su komanda, būna, šnekina mažylę ir lietuviškai.
„Mano lietuvių kalbos žinios puikios susikalbėti su kūdikiais ir mūsų šunimis“, – juokavo M.Syrii, kiekvieną savaitę lankanti lietuvių kalbos pamokas.
Ji perėmė daugybę lietuviškų šventinių tradicijų, bet nenori pamiršti ir savų. Graikijoje per Kalėdas stalą maistu nuklodavo jos močiutė, ten vadinama „jaja“.
Melina, kaip ir dauguma vaikų, nuo pat ryto vaikščiodavo po kaimynų namus ir dainuodavo tradicines Kalėdų dainas, Graikijoje vadinamas „Kalanda“.
Senovėje graikų vaikai tai darydavo miestų aikštėse, bet praėjusiame amžiuje jie pradėjo tiesiog belstis į žmonių būstų duris ir dainuoti skambindami trikampiu. Už tai graikų vaikai gauna pinigų ir „Melomakarona“ arba „Kourabiedes“ sausainių.
„Dainavau „Kalanda“ turbūt iki trylikos metų! Būdavo labai smagu. Ne tik per Kalėdas, bet ir per Naujuosius metus ir Tris karalius, nes Graikijoje tai didžiulė šventė“, – pasakojo M.Syrii.
Kartu su tėvu ir jo draugais per šventes ji pliekdavo kortomis. Tai Graikijoje ypač populiaru Naujųjų metų naktį, nes tai – laimės metas.
Nugalėtojui – laimė, o pralaimėjusiam seksis meilės reikalai. Graikų kavinėse ir namuose vyksta tikri kortų žaidimo maratonai.
„Kortų žaidimą „Biriba“ pliekdavome per naktį“, – pasakojo graikė.
L.Lekavičiui ji paaiškino ir tradiciją per Naujuosius pjaustyti specialiai iškeptą pyragą, vadinamą „Vasilopita“, kuriame būna įkepta moneta. Kas savo gabalėlyje ją ras, to laukia laimingiausi metai.
„Man patinka šventinį laikotarpį pratęsti kuo ilgiau, – prisipažino M.Syrii. – Puošiu namus lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje. O dekoracijas man patinka palikti iki pat savo gimtadienio sausio 12 dieną!“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.