Dainininkė Augustė Vedrickaitė pavargo slėptis: problema kankino nuo vaikystės

2021 m. spalio 25 d. 20:21
Nuo vaikystės baltų dėmelių ant kūno gėdijusis Augustė Vedrickaitė (36 m.) dabar dėl to nebeturi kompleksų. Įgavusi daugiau pasitikėjimo ir pradėjusi labiau mylėti save tokią, kokia yra, dainininkė suprato, kad niekam tos odos dėmelės nerūpi, ir dėl jų moteris nesijaučia mažiau mylima kitų. Atlikėja atskleidė, kaip bandė slėpti odos problemas. Jos patarimai pravers sergantiems baltme.
Daugiau nuotraukų (4)
Pirmieji baltmės požymiai Augustei atsirado vaikystėje, kai jai buvo šešeri ar septyneri metai.
Ji kaip tik buvo pradėjusi mokytis važiuoti dviračiu. Po nesėkmingų bandymų važinėti, užgijus žaizdoms ant kelių ir alkūnių, Augustė pastebėjo, kad oda nebeįdega saulėje, bet jai, kaip vaikui, tai mažai rūpėjo. Pasirodo, tai buvo pirmieji baltmės ženklai.
Kaip ir daugumai, pirmųjų nedidelių baltų odos lopinėlių atsirado visur, kur yra sąnariai: ant kelių, alkūnių, klubų, krumplių. Dėmelių gausėjo ir aplink lūpas, akis. Laikui bėgant jos plėtėsi, jų daugėjo.
Būdama paauglė kartu su mama Augustė lankėsi pas gydytojus, tačiau visų jų atsakymas buvo panašus: liga nėra pavojinga, daugiau estetinė, todėl į jos gydymą daug pastangų nededa nei farmacininkai, nei gydytojai.
 
100 ml talpos buteliuko užtekdavo tik porai dienų (juo reikėjo ištepti visas dėmeles ir pabūti saulės šviesoje kasdien po 15 minučių), o pirmieji rezultatai turėjo pasirodyti arba ne po pusės metų nuolatinio naudojimo. 100 ml vaistų tuo metu kainavo apie 100 litų (apie 29 eurus), todėl po poros savaičių Augustė šį eksperimentą nutraukė.
Kadangi dainininkės oda yra šviesi, šaltuoju metų laiku nusiplovus vasaros įdegiui dėmės matyti labai menkai. Bet vasarą moteris mėgsta pabūti saulėje, todėl dėmės išryškėja visur: ant kojų, rankų, klubų, krūtinės.
Dėmelių nėra tik ant nugaros, tačiau tai, matyt, tik laiko klausimas.
„Kol buvau vaikas, dėmelės man mažai rūpėjo, tai ir patyčių ar ko nors panašaus niekada nebuvo.
Atėjus paauglystei, kai vis labiau pradeda rūpėti, kaip atrodai ir ką kiti pamanys, pradėjau maskuoti dėmeles ir slėpti savo odą po drabužiais“, – pasakojo vilnietė dainininkė.
Kasdien eidama į mokyklą ne tik veidą, bet ir krumplius Augustė tepdavo pudra. Pavasarį, kai visos merginos pradėdavo į mokyklą eiti su šortais ar sijonukais, ji slėpė kojas mūvėdama pėdkelnes ar džinsus.
Anksčiau Augustė vengdavo maudynių baseine, ežere ar jūroje, nors ir labai tai mėgo. Bet pasirodyti prie bendraamžių su maudymosi kostiumėliu ji sau draudė. „Nesidrovėdavau tik artimiausių“, – prisiminė žinoma atlikėja.
Ilgą laiką scenoje, kaip ir kasdienybėje, A.Vedrickaitė stengėsi slėpti dėmeles drabužiais ir jas maskuoti.
Atlikėja išbandė daugybę savaiminio įdegio priemonių, jai net yra tekę scenoje dėvėti dvigubas kūno spalvos pėdkelnes, prieš tai kojas gausiai ištepus kremine pudra, stengiantis sulyginti odos spalvą. Bet išaušo diena, kai baltmės slėpimui ji pasakė: „Užteks.“
„Pavargau slėptis, susigyvenau su savimi, išmokau mylėti tokią, kokia esu, ir svarbiausia – supratau, kad viskas tik mano galvoje, nes niekam, išskyrus mane, tai per daug nerūpi.
Nuo tos dienos, kai jau nebesigėdijau savo odos, tikrai dėl to nepradėjo manęs kas nors mylėti mažiau, gal net priešingai. Atsiradęs pasitikėjimas savimi tik pritraukė daugiau gerų emocijų ir komplimentų“, – įsitikino A.Vedrickaitė.
Scenos žmogui baltmė sukelia daugiau nepatogumų ar suteikia privalumų? Į šį klausimą Augustė dabar atsako nedvejodama – tai priklauso nuo vidinės būsenos.
Buvo laikas, kai vyko vidinė kova su vidiniais demonais ir baltmė jai buvo kaip prakeiksmas, tačiau šiandien Augustė to nebelaiko trūkumu. Taika su savimi išsprendė daugybę problemų, kurias ji susikurdavo.
„Dabar nebesigėdiju dėmelių, nebeslepiu jų ir net nebenorėčiau atrodyti kitaip. Kartais net smagu apsirengti ir scenoje taip, kad būtų išprovokuotas žmonių smalsumas, nes tikrai dar ne visi žino, kokia tai liga ir kodėl ji atsiranda“, – pripažino dainininkė.
Ši liga pažįstama ir Augustės močiutei, nes baltmė gali būti paveldima. Bet atlikėjos senelei odos liga pasireiškė sulaukus vyresnio amžiaus. Močiutei ant rankų dėmelių gerokai mažiau, nei jų turi anūkė, ir jos nebesiplečia.
Dainininkė įsitikinusi, kad būtent psichologinės bėdos sergant baltme yra kur kas rimtesnės nei pati liga. Menkavertiškumo jausmas, tam tikros veiklos vengimas, savęs ribojimas – visa tai Augustei puikiai pažįstama. Tačiau dabar ji gali pasidžiaugti, kad tai jau praeitis.
„Tikiuosi, kad jauni žmonės nekartos mano klaidų ir išmoks save pamilti, nes mūsų gyvenimo kokybė ir visavertiškumas priklauso nuo mūsų pačių“, – neišgyventi dėl baltmės patarė A.Vedrickaitė.
Liga nesukelia grėsmės sveikatai
Baltmė yra šviesios spalvos dėmės ten, kur trūksta melatonino, odai spalvą suteikiančio pigmento. Medicininiu požiūriu baltmė jokių grėsmių gyvybei ar sveikatai nesukelia, tačiau estetiškai dėmelės ne visiems sergantiems patinka.
Ši odos liga neišgydoma, tačiau jos simptomai, nelygu baltmės pasireiškimo vieta, išplitimas, gali būti efektyviai valdomi. Galimi ligos gydymo metodai dar tik tyrimų stadijos. Ligos plitimą stabdyti padeda mišrus fototerapijos ir medikamentinis gydymas.
Daliai žmonių gelbėja gydymas ultravioletiniais spinduliais – taip paskatinama melatonino gamyba ir atgaunama spalva. Tačiau šis gydymas bus neefektyvus, jei melanocitai (ląstelės, sintetinančios odos, plaukų ir ragenos pigmentus) visiškai suirę.
Vos pasirodžius baltmei efektyvūs gali būti hormoniniai tepalai nuo uždegimo, kurie stabdo melanocitų ardymą. Kartu galima vartoti vitamino D. Sunkesniais atvejais gali prireikti imuninę sistemą keičiančio gydymo, kuris sustabdo ligos plitimą.
Baltmė nėra užkrečiama. Sergantys šia liga turėtų vengti žalingo saulės spindulių poveikio, nes oda, neturinti pigmento, yra neapsaugota. Verta naudoti kremus nuo saulės arba baltmės pažeistas vietas pridengti drabužiais.
Kiek įmanoma, reikia vengti streso, nes jis yra vienas ligą provokuojančių veiksnių. Neįrodyta, jog žalingi įpročiai turi įtakos baltmei atsirasti, tačiau svarbu suvokti, kad jie gali būti atsakingi už padidėjusį uždegimo vystymąsi organizme.
Manekenė drabužius priderina prie odos dėmių
Išskirtinės išvaizdos modelis Winnie Harlow (27 m.), serganti baltme, ant mados podiumo demonstruoja puikias kūno linijas. Kanadoje gimusiai išskirtinės išvaizdos merginai būtent liga ir jos požymiai pelnė šlovę.
Modelis gali pasigirti garsenybių draugija ir prabangiu gyvenimu.
Prieš keletą metų manekenė Monako Didžiojo prizo lenktynėse palaikė Lewisą Hamiltoną. Kiek vėliau ji laiką leido jachtoje kolegių modelių kompanijoje mėgaudamasi saule ir jūra. Tarp jos draugių buvo tokie garsūs modeliai kaip Bella Hadid ir Barbara Palvin. Po to, kai paaiškėjo, jog Winnie tapo naująja „Formulės 1“ čempiono L.Hamiltono mylimąja, ji sulaukė ypač daug žiniasklaidos dėmesio.
Dėl dėmėmis išmarginto kūno Winnie nemažai prisikentėjo. Tačiau baltme serganti mergina iš pelenės tapo tikra princese. Matydami ją renginiuose žmonės neatsistebi jos puikiu skoniu. Drabužius manekenė priderina prie odos dėmių. Nuo gražuolės neįmanoma atplėšti akių.
W.Harlow yra reklamavusi daugelį žinomų prekės ženklų: „Fendi“, „Marc Jacobs“, „Tommy Hilfiger“, „Desigual“, „Diesel“, „Swarovski“, „Victoria’s Secret“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.