Lietuvos riedlenčių čempionė: kodėl moterims šiame sporte daug sunkiau nei vyrams?

2021 m. rugsėjo 16 d. 14:43
Gretė Maziliauskaitė
Rūtai Meilutytei laimėjus aukso medalį Olimpinėse žaidynėse, visa Lietuva ją laikė geriausia šalies plaukike. Italijai laimėjus šių metų Europos futbolo čempionatą, buvo pripažinta, kad ji – geriausia futbolo komanda Europoje. Tačiau Audronei Locaitytei (29 m.) nuskynus pergalę Lietuvos riedlenčių čempionate, mergina kuklinasi ir teigia negalinti savęs laikyti geriausia šalies riedlentininke.
Daugiau nuotraukų (4)
„Tiesiog tuo metu negalėjo dalyvauti moterys, kurios važinėja geriau už mane. Tikrai pažįstu moterų, kurios techniškai geriau atlieka triukus. Su riedlentėm yra taip, kad ne visi susirenka, kai vyksta varžybos, o aš buvau tuo momentu, tuo metu“, – mano mergina.
Audronė riedlenčių sporte jau septyniolika metų, tačiau vos prieš metus debiutavo savo pirmosiose varžybose, kuriose ir užėmė pirmąją vietą. Kaip pati sako, ji į šį sportą žvelgia ne iš varžybinės pusės, tačiau, kaip į atsipalaidavimo ir malonumo formą. Ir tokia ji – ne viena. Anot merginos, tokiu požiūriu vadovaujasi daugelis Lietuvos riedlentininkių.
„Tikrai Lietuvoje nepažįstu nė vienos moters, kuri degtų noru varžytis varžybose. Jos skeitina dėl savo malonumo, joms vienodai, ar užims ten kažkokią vietą, ar ne. Tikrai turiu draugių, kurios padaro tuos sudėtingus triukus. Aš važinėju kiekvieną dieną ir džiaugiuosi tuo – kam man reikia kažkam kažką dar įrodyti?“ – svarstė Audronė.
Jos manymu, vyrams yra kur kas svarbiau varžytis, o moterys, bent Lietuvoje, tuo nepasižymi. Joms šis sportas – labiau gyvenimo būdas ir gero laiko praleidimas su draugais prie Baltojo tilto. Tokia tendencija lemia ir tai, kad moterų lygis riedlenčių sporte Lietuvoje nėra labai aukštas.
„Moterims, merginoms užtenka padaryti porą paprastų triukų ir juos padaryti iki galo. Net vertinimas moterų ir vyrų labai, labai skiriasi. Vyrai atlieka labai sudėtingus triukus, o mums tereikia tik pravažiuoti. Žinoma, kai varžybos labai aukšto lygio, tai tada reikia kažkuo nustebinti“, – patirtimi dalinosi Audronė.
Mergina pastebi, kad ne tik moterų lygis varžybose yra žemesnis nei vyrų, tačiau jos ir triukus atlieka silpniau: „Bet irgi priklauso, kur ir kaip. Čia nuo žmogaus, o ne nuo lyties priklauso, tačiau po tiek metų šiame sporte pastebiu, kad vyrai turi mažiau baimės jausmo, jie važiuodami galvoja tik apie triuką. Jie negalvoja, kad ką nors susižeis. O moterys vis tiek turi daugiau tokių vidinių baimių – darai triuką ir pastebi, kad net kojos kartais sustingsta.“
Riedlentininkė jaučia, kad vyrų dominacija šiame sporte yra kur kas didesnė nei moterų, tačiau jos tai nejaudina – į draugę moterį ar draugą vyrą, riedlentininkę moterį ar riedlentininką vyrą Audronė žvelgia vienodai.
„Į vyrus riedlentininkus dažniau atkreipiamas dėmesys dėl to, nes jie tikrai yra labiau įvaldę šį sportą ir jų triukai geresni, bet man tai nedaro jokios įtakos. Gal taip yra, nes aš nesiekiu kažkokių aukštumų, o tiesiog mėgaujuosi. Taip pat gyvenu su tokiu požiūriu, kad atsikeliu ryte ir darau, ką noriu“, – pasakojo mergina.
Taip pat Audronė džiaugiasi, kad nepaisant visų stereotipų ir kliūčių atsiranda vis daugiau užsispyrusių jaunų panelių, kurios drįsta atsistoti ant riedlentės – pastaraisiais metais net daugiau nei vyrų: „Būna atvažiuoji prie Baltojo tilto, gali pamatyti dešimt merginų ir tik tris vyrus. Tik jos viską daro atsargiau.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.