Su Ernestu bendraujame nuotoliniu būdu, nes dabar jis Ukrainoje, pas savo draugės tėvus. Su mergina susipažino prieš 2,5 m., bet jos dabar sutiko pirmą kartą, jie pasirodė mieli ir draugiški žmonės. Tačiau su jais ilgai neužsibus – su mergina patrauks į Gruziją, o iš jos, jei planai nepasikeis, į Saudo Arabiją.
Tiesa, prieš tai automobiliu dar trumpam parlėks į Lietuvą, kad čia pas močiutę paliktų savo šunį, rusų kurtą Cosmo. Keturkojui patinka kelionės automobiliu, o skrydžiai lėktuvu būtų per sudėtingi.
Vienoje vietoje užsibuvus kelias savaites porai ir net šuniui pabosta, tad vėl ir vėl norisi vykti kažkur kitur.
Ernesto kelionės, nors ir ne tokios internsyvios, prasidėjo, kai jam buvo trylika. Tada su šeima iš gimtojo Kauno persikėlė į Pietų Vokietiją. Dar po metų išvyko į Angliją. Ketverius metus praleidę joje, persikraustė į JAV.
Čia 2011 m. Ernestas įstojo į UCCS universitetą, kur sėkmingai baigė sporto vadybos specialybę. Po studijų dar 4 metus gyveno ir dirbo Kolorado Springso mieste Kolorado valstijoje. Čia gyvendamas ir įsigijo keturkojį draugą.
Visgi pajuto, kad vien darbo, namų ir šuns jam neužtenka – norėjosi iš gyvenimo kažko daugiau. Pasiėmė ilgesnes atostogos ir iškeliavo į Aziją porai mėnesių, sutaręs, kad į darbą galės sugrįžti, kai panorės.
Prie to, kad į darbą visgi negrįžo, prisidėjo tai, kad kelionėje sutiko mylimąją.
Su Darina susipažino 2019 m. pradžioje, pačią pirmą savo kelionės į Kiniją dieną. Ruošėsi aplankyti Uždraustąjį miestą (taip vadinami Pekine esantys įspūdingi imperatorių rūmai) ir tūkstantinėje žmonių minioje pamatė žavią europietę. Ją pastebėti nebuvo sunku, nes buvo sausio mėnuo ir turistų mažai, beveik vieni kinai. Tuojau užmezgė kalbą ir visą dieną vaikštinėjo kartu.
Darinai tai buvo paskutinė kelionės diena, kitą dieną ji turėjo užskristi į gimtąją Ukrainą. Tačiau lėktuvas sugedo ir ji liko Pekine dar porai dienų, kurias pora taip pat leido kartu (vietiniai smalsiai juos stebėjo ir fotografavo). Jau tada jiedu pradėjo kalbėti apie tai, kad norėtų kartu keliauti po pasaulį, ir netrukus šiuos planus pavertė realybe.
„Taip, tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio“, – prisipažino pašnekovas.
Kartu aplankė 28 šalis
Ernestas dar pakeliavo po Aziją vienas, po mėnesio vėl prisijungė mergina. Po to jis trumpam grįžo į Ameriką, išėjo iš darbo, pasiaiškino, kaip kelionę per Atlantą reikės įveikti šuniui, sutvarkė kitus reikalus – ir iškeliavo į Europą, nes norėjo būti arčiau Darinos ir keliauti drauge.
Mergina tuo metu dirbo stiuardese Jungtinių Arabų Emyratų avialinijose, dažniausiai apsistodavo Dubajuje. Čia ją ir užklupo koronaviruso pandemija, o Ernestas tuo metu buvo Lietuvoje pas močiutę.
Keturi mėnesiai, kuriuos dėl pandemijos turėjo praleisti atskirai, porai buvo sunkūs. Kai tik tapo įmanoma pasiekti Dubajų, Ernestas pirmu reisu išskrido pas Dariną. Vos ją sutiko, ji pasakė, jog ryžosi mesti darbą, kad daugiau nereikėtų ilgam išsiskirti.
Iki dabar porelė aplankė jau 28 šalis ir sustoti neketina.
Pavyko rasti pragyvenimo šaltinį
Keliauti daugeliui smagu, bet iš kur gauti pinigų? Ernestas sako pradžioje turėjęs santaupų, apie 10 000 dolerių. Vėliau mėgino pasiieškoti laikino darbo Lietuvoje, bet sužinojęs atlyginimus suprato, kad dažnoms kelionėms uždarbio nepakaks. Tada buvo internetu susiradęs darbų JAV bei Didžiosios Britanijos įmonėse, kuriuos galėjo atlikti nuotoliniu būdu iš bet kurio pasaulio krašto. Tačiau tada arba uždarbis pasirodydavo mažas, arba keliaujant tekdavo 10 valandų per dieną skirti darbui ir po naujas vietas galėdavo pasidairyti tik vakarais.
Galiausiai Ernestas rado išeitį: ėmėsi individualios veiklos ir tapo muzikos vadybininku (tai susiję su jo įgyta specialybe), kurio pagrindinė veikla – atlikėjus iš įvairių šalių reklamuoti ir populiarinti, kad jie užimtų geresnes pozicijas „YouTube“, „Spotify“ ir kitose platformose. Iš to pavyksta pakankamai uždirbti.
Dar kartu su drauge jiedu įkūrė „YouTube“ kanalą „Dream Team Travels“. Jį pradėjo kurti ne dėl uždarbio, o tam, kad apie keliones klausinėjantiems draugams parodytų šį tą daugiau nei kelias paprastas nuotraukas, ir sulaukė nemažo susidomėjimo bei teigiamų atsiliepimų, net ir su kelionėmis susijusių dovanėlių, tad gal ateityje ir iš jo pavyks kažką uždirbti.
Beveik nesipyksta
„Turiu pripažinti, kad 95 procentų darbo prie mūsų filmukų atlieka Darina. Tai užima tikrai daug laiko, nepakanka vien paplepėti prieš kamerą. Bet ji yra labai darbšti ir labai kūrybiška mergina“, – sakė Ernestas.
Pridūrė, kad, nors pastaraisiais metais labai daug būna kartu, sutaria gerai. Na, kartais pasiginčyja, kur keliaus toliau, ar pabamba, kai po ilgos kelionės aptinka, kad išsinuomojo nešvarų ar nepatogų būstų, bet šiaip sutaria gerai ir abu turi bendrą tikslą – kuo daugiau keliauti ir pamatyti.
Beje, keliautojai stengiasi pernelyg neišlaidauti, neieško prabangių viešbučių, mieliau renkasi nebrangius apartamentus iš „Airbnb“ platformos.
Papildomų išlaidų ir rūpesčių prideda logistiniai reikalai. Su šunimi pora keliauja automobiliu po Europos šalis, o kai skrenda toliau, augintinį palieka Ernesto broliui Anglijoje ar draugams arba močiutei Lietuvoje. Tad dabar, prieš išvykdamas į eilinę kelionę, iš Ukrainos Ernestas automobiliu parlėks į Kauną pas močiutę, kur paliks šunį (taip pat ir automobilį), tada skris atgal į Kijevą ir iš ten jau su mergina leisis į tikrą kelionę, į Gruziją.
Derintis tenka ne tik prie šuns, bet ir prie merginos: kadangi Ukraina nepriklauso Europos Sąjungai, Darina ES šalyse per pusę metų gali praleisti tik 90 dienų. Kelis kartus pora rašė prašymus, kad galėtų pasilikti ilgiau, bet tie buvo atmesti, taigi likusį laiką tenka leisti kažkur toliau. Tiesa, tinka ir kokia Serbija ar Juodkalnija, kurios ES nepriklauso.
Iš viso dabar Ernestas yra aplankęs 40 Europos šalių, o Darina – 43. „Bandau ginčytis, kad nesiskaito, jog ji laimi, juk ji dirbo stiuardese“, – nusišypsojo Ernestas.
Na, o Cosmo rezultatai kuklesni, bet vis tiek neblogi – jis yra aplankęs apie 20 šalių Europoje ir šalia jos, kur nesunku patekti automobiliu.
Ar šuniui nekelia streso tai, kad jis nė neturi tikrų namų ir nuolat keičia aplinką? „Man rodos, jis galvoja, kad jo namai yra automobilis – kai kažkur ruošiamės keliauti, mielai įsitaiso savo vietoje bagažinėje ir laukia, kol pajudėsim. Jam labai patinka su mumis kopti į kalnus, bėgioti pajūriu, na, miestuose dairytis patinka mažiau. Kai jis kurį laiką lieka pas mano brolį ar močiutę, man rodos, jam būna liūdna, nes trūksta veiklos“, – sakė pašnekovas.
Mama rūpinasi ir vis skambina
Kaip Ernesto mama ir močiutė reaguoja į tai, kad jis, kaip pats pripažįsta, šiuo metu neturi tikrų namų? „Mano močiutė Dalia labai šauni. Jai 83 m., ji buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, pati aplankiusi nemažai šalių, ir džiaugiasi, kad aš gyvenu taip, kaip noriu, ir galiu daug pamatyti. Na, o mama (ji šiuo metu gyvena Vašingtone), kaip turbūt ir daugelis mamų, kartais gal per daug dėl manęs nerimauja ir per dažnai skambina bei rašo, ypač tada, kai vykstame į šalis, kurios jai atrodo grėsmingos“, – pasakojo Ernestas.
Ir patikino, kad jų kelionės tikrai saugios ir apgalvotos, na, tik kartais kokią savaitę tenka praleisti be interneto ir nepavyksta mamos informuoti, kad viskas gerai.
Tiesa, kartą Meksikoje būta nesmagios patirties. Keliavo nuomotu automobiliu, sustojo prie vieno paplūdimio ir nuėjo pažiūrėti, ar jame yra vaizdų, kuriuos norėtųsi nufilmuoti savo „YouTube“ kanalui. Kai netrukus grįžo, automobilio langas buvo išdaužtas, o iš bagažinės pavogti fotoaparatai bei dronas.
„Taip per kelias minutes netekome įrangos maždaug už 4000 Eur, nors buvo dienos metas, šalia daug automobilių, taip pat ir policijos (teko girdėti, kad kartais policininkai ten nusikaltimų nepastebi ir už tai gauna savo dalį). O šiaip Meksikoje atrodė ramu, gražu ir žmonės malonūs“, – sakė Ernestas.
Dar kartą jų automobilį bandė apiplėšti Ispanijoje, bet tąsyk vagišiai nieko nepešė.
Geriausia – Miunchene ir Romoje
Ar Ernestui nesinori pagaliau turėti namų, na, bent jau tam, kad turėtų kur susidėti daiktus? „Taip, kartais pagalvoju, kad gerai būtų, jei būtų viena vieta, iš kurios galėtume leistis į keliones. Su Lietuva savęs netapatinu, net ir kai kuriuos lietuviškus žodžius esu pamiršęs, juk nuo trylikos daugiausia bendraudavau angliškai. Lietuvoje man gera ir jauku, bet nėra to jausmo, kad tai – mano namai. Ir Amerika manęs nesužavėjo, tikrai neatrodė svajonių šalis“, – sakė Ernestas.
Tad dabar jis su Darina pasišneka, kad mielai išsinuomotų norėtų būstą Miunchene arba Romoje. Pirmasis miestas pasirodė labai tvarkingas, draugiškas, su daug gražių parkų, patiko net ir šuniui, o Roma žavi savo istorija. Be to, abiejuose miestuose nemažas vegetariško maisto pasirinkimas – abu keliautojai taip maitinasi – ir, kas nemažiau svarbu, iš abiejų geras susisiekimas su įvairiomis pasaulio šalimis.