Įspūdingomis kūno formomis galinti pasigirti moteris ne tik neskaičiuodavo kalorijų, bet ir mėgdavo pasmaližiauti.
Šiandien Justinos gyvenimas yra visiškai kitoks – ji siekia laimėti lengvojo kultūrizmo varžybas bei neįsivaizduoja nė vienos dienos be sporto.
Moteris ne tik aktyviai sportuoja, bet ir sudarinėja mitybos planus, augina du sūnus bei jau 10 metų darbuojasi grožio srityje – teikia vizažo paslaugas bei atlieka manikiūrus.
Paklausta, kaip jos gyvenime atsirado sportas, įspūdingos figūros savininkė paatviravo, kad sveika gyvensena prieš pusantrų metų jai visiškai nerūpėjo: „Sportas mano gyvenime atsirado labai neplanuotai, bet pačiu laiku.
Anksčiau niekada nesportavau, bandžiau pora kartų lankyti sporto salę, bet manęs tai visiškai neužkabino. Kadangi nelabai žinojau, ką ten daryti be ėjimo ant takelio, o apie mitybą išvis nieko nenusimaniau, tai ir rezultatų, aišku, jokių nebūdavo.“
Bandė slėpti po drabužiais
Ir nors savo svoriu ji per daug nesiskundė, gimus antrajam sūnui, vaizdas veidrodyje ėmė nebedžiuginti. Kaip teigė Justina, prie papildomų kilogramų prisidėjo ir sėdimas darbas bei netaisyklinga mityba.
„Visą dieną neturėdavau laiko pavalgyti, o vakare, kaip ir dauguma žmonių, „apsirydavau“ sėdėdama prieš televizorių. Ypač mėgau ledus, saulėgrąžas ir įvairias rūkytas dešrytes. Na ir, žinoma, prisidėjo ir įvairūs savaitgalio pasisėdėjimai su draugėmis, išgeriant šampano taurę.
Ėjo laikas, svoris vis kilo ir kilo, kol pasiekiau, kaip dabar atsimenu, savo rekordą – svėriau 77,8 kilogramus. Pagalvojau: Dieve, juk mano vyras sveria 80 kilogramų. Buvo baisu ir gaila į save žiūrėti“, – sakė pašnekovė.
Moteris taip stipriai išgyveno dėl kūno pokyčių, kad netgi ėmė nešioti platesnius drabužius, tikėdamasi paslėpti erzinančius papildomus kilogramus: „Visur ir visada ėjau su tais „bobučių“ korsetiniais apatiniais, palaidinėmis ilgomis rankovėmis ir sijonais tik žemiau kelių. Rūbai ne pabrėžė figūrą, o tapo ją slepiančiais maišais.“
Ėmė domėtis sveika mityba
Pasak Justinos, didžiausias lūžis įvyko artėjant trisdešimtmečiui – ji ėmė sportuoti, domėtis sveika gyvensena ir keisti mitybos įpročius.
„Pasakiau sau: gana, noriu kažką keisti, noriu kitą dešimtmetį gyventi laisviau, pamilti save ir mėgautis gyvenimu, o ne vien „ėsti“ ir kažkodėl kaltinti kitus žmones, genus ar Visagalį, kad aš tokia gimiau ir man yra nelemta būti lieknai. Todėl nelaukdama pirmadienio pradėjau stebėti porcijas ir ką valgau.
Lyg tyčia, draugė pasiūlė perskaityti Adriaus Pauliukevičiaus knygą apie mitybą. Pasakysiu atvirai – pradėjusi ją skaityti nesupratau, nei kas tie baltymai, nei kas tie angliavandeniai ar makroelementai. Aš visą gyvenimą laikiausi įvairių dietų, bet niekada nesidomėjau sveika mityba.
Iš pradžių, perskaičiusi knygą, nieko nesupratau, todėl skaičiau dar kartą ir ėmiau analizuoti. Po truputį išmokau apie kalorijų skaičiavimą ir makroelementus, pradėjau pritaikyti tai sau.
Po šios knygos sekė daugybė straipsnių, įvairios informacijos paieškos bei internetiniai mokymai“, – pasakojo sportininkė.
Padėjo karantinas
Jos ryžto nesustabdė ir pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija. Anaiptol, pasak Justinos, pastarieji metai buvo geriausi jos gyvenime, nes atnešė neįtikėtinų permainų.
Kadangi dėl Airijoje paskelbto karantino lietuvaitei teko sustabdyti darbus grožio paslaugų srityje, moteris nusprendė būdama namuose daugiau laiko skirti sportui: „Pradėjau nuo dviračio mynimo, atsilenkimų ir įvairių, trumpų „YouTube“ sporto video.
Taip pat kasdien ėmiau vaikščioti po 7 kilometrus, rytais „religingai“ valandą laiko „ant tuščio skrandžio“ myniau dviratį, vakare darydavau trumpas treniruotes visam kūnui.“
Pasak moters, rezultatai buvo akivaizdūs ir nustebino ne tik ją pačią, bet ir aplinkinius – per šešis mėnesius Justina atsikratė apie 20 kilogramų.
„Pasibaigus karantinui grįžau į darbą, ir mane pamatę žmonės buvo šokiruoti dėl pasikeitimų. Taip bėgant laikui ėmiau daugiau ir daugiau sportuoti, nes supratau, kad vaizdas veidrodyje mane džiugina. Galiausiai vieną dieną pradėjau tyliai svajoti apie „bikini fitneso“ varžybas“, – prisiminė profesionali atletė.
Sulaukdavo patyčių
Justina paatviravo, kad jos norą dalyvauti lengvojo kultūrizmo varžybose palaikė toli gražu ne visi. Dėl šios svajonės moteris netgi yra sulaukusi užgaulių komentarų. Tačiau šiandien, pasiekusi užsibrėžtų tikslų, ji tai prisimena su šypsena.
„Aš turėjau tikslą, kurio žūtbūt siekiau ir jį pasiekiau, nors tada visi iš manęs juokėsi ir bandė atkalbėti nuo sporto, nes neva tapsiu panaši į vyrą. Praradau nemažai draugių, bet susipažinau su daug kitų žmonių iš fitneso pasaulio, kurie supranta mane, o aš juos“, – pasakojo moteris.
Justina pasakojo, kad ruoštis varžyboms buvo nelengva – dėl koronaviruso jos vis buvo nukeliamos, o galiausiai ir atšauktos. Todėl sportininkės pasiruošimas truko 6 mėnesius, kai įprastai tam užtenka daug trumpesnio laiko – 3 mėnesių. Moteris atskleidė, kad siekiant užsibrėžtų tikslų ne kartą teko lieti ašaras.
„Pats pasiruošimas tikrai nelengvas ir užima daug laiko: per dieną tenka sportuoti 2–3 kartus, dėl kalorijų deficito energijos lygis labai sumažėja, dėl hormonų pokyčių svyruoja nuotaika. Net nepasakyčiau, kiek kartų esu sportavusi verkdama. Verkdavau net pasikūkčiodama.
Tačiau tokiomis akimirkos nusišluostydavau ašaras ir toliau kilnojau štangą, kurią dėl energijos stygiaus vos atkeldavau nuo žemės. Netgi kai buvo sunku, aš niekada nesudvejojau, ar vis dar to noriu. Juokavau, kad jokia „korona“ nesumažins mano noro dalyvauti varžybose.
Galiausiai pavyko sudalyvauti savo pirmose varžybose. Tai buvo Europos čempionatas Ispanijoje, kuriame atstovavau Airijai“, – šypsodamasi pasakojo moters ir pridūrė, kad šiuo metu didžiausias jos tikslas yra laimėti nacionalines Airijos lengvojo kultūrizmo varžybas bei toliau kilti karjeros laiptais šioje sporto srityje.
Ir nors pasiruošimas varžyboms reikalauja daug pastangų ir užsispyrimo, pasak Justinos, nebūna nė dienos, kad ji nenorėtų sportuoti: „Aš labai pamilau šį sportą ir tai tapo man savotiška meditacija. Žiūriu į tai kaip į darbą – noriu ar nenoriu, man reikia sportuoti, todėl net nesvarstau – reikia ir darau. Visada sakau – jeigu aš to nepadarysiu, tai niekas kitas už mane nepadarys.“
Visą laiką skiria sportui ir šeimai
Lietuvaitė teigė, kad nuolatinės treniruotės atima labai daug laiko, todėl kitoms veikloms jo paprasčiausiai nelieka. Juokaudama ji pasakojo, kad netgi neprisimena, kada paskutinį kartą žiūrėjo televizorių.
„Tiesą pasakius, be sporto ir darbo daugiau neturiu laiko niekam. Didžiąją dienos dalį dirbu salone, po jo grįžusi namo sudarinėju mitybos planus bei konsultuoju klientus, kurių jau yra daugiau kaip 150.
Sportas jau tapo lyg darbas, nes visada sportuoju 2 kartus per dieną, nuolat visur lakstau. Nepamirškime to, kad esu dviejų vaikų mama ir žmona, ant kurios gula namų ruoša, o kur dar maisto kelioms dienoms į priekį gaminimas – tai užima nemažai laiko.
Be to, stengiuosi pildyti savo „Instagram“ profilį ir motyvuoti merginas sportuoti bei sveikiau gyventi. Tokių pramogų kaip televizoriaus žiūrėjimas nebeliko“, – šyptelėjo sportininkė.
Genai nekalti
Tam, kad palaikytų sportinę formą, Justina ne tik intensyviai sportuoja, bet ir griežtai laikosi specialiai jai sudaryto mitybos plano. Pasak jos, stebuklingo gražios figūros recepto nėra – viskas pasiekiama sąžiningai sportuojant ir taisyklingai maitinantis.
„Norint turėti varžybinį kūną, reikia pasakyti griežtą „ne“ visiems pasmaguriavimams ir ypač alkoholiui – šis kelias tikrai ne kiekvienam. Aš sau neleidžiu jokių „cheat‘ų“, visada valgau tik „švarų“ maistą, gaminamą pagal sudarytą planą, kurį visur nešiojuosi su savimi: tiek eidama į darbą, tiek į svečius“, – pasakojo profesionali atletė.
Paklausta, kokį patarimą duotų moterims, svajojančioms pagražinti savo kūno formas, Justina pabrėžė – svarbiausia pakeisti netaisyklingos mitybos įpročius ir pradėti siekti tikslų jau šiandien, neieškant pasiteisinimų: „Mano patarimas moterims – nustokite kaltinti visą pasaulį, kad negalite numesti svorio. Niekas dėl to nekaltas: nei genai, nei stambūs kaulai. Visi iki vieno galime turėti gražias formas, tik pirmiausiai reikia susitvarkyti mitybą.
Šiuo atveju aš siūlau specialisto pagalbą, nes tai yra mokslas, ir mažai kas supranta, ką reikėtų ar ko nereikėtų valgyti. Visų pirma, reikėtų pradėti valgyti normalų, skanų maistą 5–6 kartus, o ne visą dieną badauti.
Badaujant sulėtėja medžiagų apykaita ir, kaip sakoma, stambėjama nuo oro. Turėti gražias kūno linijas tikrai įmanoma, tik reikia atrasti balansą: sportuoti 3–4 kartus per savaitę, sveikai maitintis bent 5–6 dienas per savaitę, na, o tada, manau, galima ir šiek tiek atsipalaiduoti.“