Matydami netikrą savo gentainį gandrai vengia lankytis R.Pečiulienės-Šilingės sodyboje ir varlinėti. Tačiau didžiausi varlių priešai yra žalčiai, kurie atšliaužia į teritoriją nuo ežero. Gindama varles ūkininkė stengėsi sudaryti joms kuo palankesnes sąlygas.
Varlės kaip švelnios ir mokančios bendrauti būtybės žadina ir sodybos šeimininkės vaizduotę. Per karantiną moteris nulipdė cementinę skulptūrą – linksmą šokančią varlę.
„Negalėjau niekur išeiti, buvau tarsi uždaryta tarp keturių sienų, turėjau daug laiko, todėl ėmiausi kūrybos“, – prisipažino ji.
Tai jau antra cementinė varlė Lukšiuose. Pirmoji varlė, užkelta net metalinio rato, buvo pastatyta miestelyje netoli parko. Ši skulptūra tarsi rodyklė padeda visiems surasti kelią į išskirtinę sodybą.
Joje netrūksta varliagyvių – vieni čia kurkia nuo ankstyvo pavasario, o kiti sutupdyti ant akmenų, įsitaisę ant medžių, netgi užkelti ant stogo.
R.Pečiulienės-Šilingės kolekcija 2018 metais buvo registruota Lietuvos rekordų knygoje. Tuo metu buvo 4800 eksponatų, o dabar ji yra surinkusi daugiau kaip 5300 suvenyrų, vaizduojančių varles.
Šiai kolekcijai jau penkiolika metų, o varles moteris mėgsta nuo vaikystės.
„Pasiėmusi varlę galiu ją pabučiuoti, nes man ji yra labai miela. Kiek būtų princų aplinkui, jeigu tikėtume pasakomis“, – tikino pašnekovė.
Varlės patinka ir R.Pečiulienės-Šilingės vyrui Gintautui Šilingiui. Sutuoktinio žodžiai „Rupūže, tu!“ ūkininkei skamba švelniai kaip komplimentas.
Varlių kolekcijai plečiantis prireikė sode ir antro namelio, prie kurio įrengta erdvi terasa. Tai Redos sutuoktinio darbas.
Šakių turizmo ir informacijos centras įtraukė sodybą „Varlių namelis“ į lankytinų objektų sąrašą, todėl į Lukšius užsuka vis daugiau žmonių.
Daug kas būna sužavėti išvydę tiek daug varlių. Varles vaizduoja įvairios skulptūrėlės, varlės yra ir taupyklės, dėžutės, peleninės, vazelės, netgi papuošalai.
Varlės puikuojasi ant pagalvių, rankšluosčių, varlėmis margintos patalynės, gėlių vazonų – šios smulkmenos yra brangios R.Pečiulienei-Šilingei, nes ji puikiai žino, kada ir kaip kiekviena gyventoja atkeliavo į jos namus.
Yra paveikslų, kurie moteriai primena žiemos vakarus. Juos ūkininkė suklijavo iš mažų kristalėlių, todėl savo darbus vadina siuvinėjimu be adatos arba deimantų tapyba.
Kartais moteris sulaukia dovanų iš nepažįstamųjų – tai būna varlės. Jos kolekcijoje yra net dvi varlės iš Italijos, pagamintos iš lavos.
Trikojė metalinė rupūžė ant stalo yra turto ir sėkmės simbolis, nes tupi ant pinigų maišo. Kai kurie Azijos gyventojai tokią varlę laiko vaisingumo simboliu.
R.Pečiulienė-Šilingė pasakojo, kad sėkmę ir turtą simbolizuojanti varlė turi rodyti į duris, tik tada veiks jos kerai, o pastatyta kitaip varlė ne atneš, o išneš iš namų sėkmę. Kad sektųsi, moteris patarė mažą metalinę varlę visada nešiotis ir piniginėje.
Varlės jai niekada nenusibosta. Varliškais papuošalais ji puošiasi, kai susitinka su bendraminčiais. Lukšiuose esančioje sodyboje laikrodžiai, auskarai, žiedai, drabužiai, netgi šlepetės ir batai taip pat papuošti varlių motyvais.
R.Pečiulienė-Šilingė nėra ragavusi varlių šlaunelių, nes nenori jų skriausti. Vaikystėje ji augo Žemaitijoje, vienkiemyje, prie kurio buvo kūdra, o nuo buožgalvių vanduo pasidarydavo juodas. Prie šios kūdros ji leisdavo dienas, o žaislai buvo ne kas kita kaip varlės.
Moters kolekcijoje yra varlių garsenybių, kurios vaizduoja amerikiečių dainininką Michaelą Jacksoną (1958–2009), Holivudo aktorę Marilyn Monroe (1926–1962), portugalų futbolininką Christiano Ronaldo (36 m.).
Atskiros lentynos skirtos įvairias profesijas vaizduojančioms varlių skulptūrėlėms. Tai varlės šokėjos, kurios, kaip filme „Titanikas“, ilsisi gulte, stovinčiame laivo denyje.
Yra ir varlių mokytojų, virėjų, ugniagesių, medžiotojų, žvejų, netgi buhalterių, kurios kolekcininkei ypač brangios, nes anksčiau pati dirbo buhaltere.
Varlių kolekcija jos namuose atsirado atsitiktinai.
„Prieš sūnaus, kuriam dabar penkiolika metų, gimimą mes su vyru ieškojome Kalėdų dovanėlių. Užėję į vieną parduotuvę pamatėme lentyną su varlėmis, jos man taip patiko, kad mano vyras dvi nupirko“, – pasakojo R.Pečiulienė-Šilingė.
Vėliau ji užsiminė sutuoktiniui, kad būtų neblogai, jei Kalėdų Senelis atneštų dar daugiau varlių. Tai pasakiusi moteris išvyko į Kauną gimdyti. Kai grįžo su sūneliu ant rankų, Kalėdos buvo praėjusius, bet po papuošta eglute ji rando 50 varlių.
Tąkart Reda netgi pamanė, ar tik Kalėdų Senelis nebus išprotėjęs. Tuo metu moteris nesitikėjo, kad varlių kolekcionavimas taps aistra. Netgi eglės papuošalų kolekcija jos namuose yra susijusi su varlėmis.
Prieš keletą metų, kai eksponatų skaičius artėjo prie tūkstančio, Zyplių dvare vyko iškilmingas vakaras. Kolekcionuojančių varles asociacijos KVA nariai R.Pečiulienei-Šilingei įteikė tūkstantąją varlę. Nuo to laiko moteris savo varlių jau neskaičiuoja, nes jų labai daug.
Ūkininkę ramina varlių kurkimas. Tai vienas pirmųjų ženklų, rodančių gamtos atbudimą. Kolekcionuodama varles ji stengiasi atkreipti dėmesį į tai, kad varlėms gresia išnykti, nes dėl užterštos aplinkos, klimato pokyčių, žemės ūkyje naudojamų trąšų ir cheminių preparatų joms vis sunkiau prisitaikyti.