Grūdinimasis šaltu vandeniu – vienas iš laiko patikrintų, moksliniais tyrimais pagrįstų ir patikimų priemonių, daugeliui padėjusių išsaugoti stiprų imunitetą, o, užpuolus virusams, greitą ir lengvą pasveikimo eigą.
Atsikratė baimių ir įgavo pasitikėjimo savimi
„Pradėti maudytis šaltame vandenyje mane paskatino noras save išbandyti, pradėti pokyčius gyvenime, noras pakeisti mintis, jaustis laimingesne. Niekada nebuvau maudynių entuziastė, net ir vasaros metu įlysti į ežero vandenį man būdavo labai didelis iššūkis, juolab, kad vaikystėje turėjau skaudžios patirties, kai vos išvengiau nelaimės, papuolusi į sraunios upės glėbį.
Šį nemalonų vaikystės prisiminimą nešiojausi iki šiol, kol vieną dieną išdrįsau lygiai toje pačioje upės vietoje išsimaudyti lediniame vandenyje ir taip paleisti visas su šiuo prisiminimu susijusias baimes,“ – atviravo Laura (27 m.).
Iš Dzūkijos kilusi, šiuo metu Vilniuje gyvenanti ir administratorės darbą dirbanti mergina, laisvalaikiu stojanti už didžėjaus pulto, prieš keletą mėnesių, įkvėpta socialiniuose tinkluose besidalinančiųjų ledinių maudynių nuotraukomis, nusprendė ir pati tai išbandyti. Susiradusi bendraminčių, praktikuojančių grūdinimąsi šaltu vandeniu grupes, iš ten sėmėsi motyvacijos, ryžto ir teorinių žinių, kaip tai daryti pačiai.
Įsigilinusi į Wim Hofo metodą, iš pradžių savo galimybes išbandė maudydamasi po šaltu dušu, o užplūdus dideliam laimės jausmui, bei pasitikėjimui savimi, nusprendė tai daryti kasdien. Nepraėjus nei savaitei, Laura drąsiai išsimaudė atvirame vandens telkinyje ir jau keletą mėnesių kasdien praktikuoja maudynes upėje, ežere arba jūroje.
Paklausus, kokius pokyčius per tą laiką pajuto savo gyvenime, mergina patikino, kad praėjus vos keliems mėnesiams ji pati jaučianti labai didelį skirtumą tarp to, kokia buvo anksčiau ir kokia yra dabar, bei įvardino visą eilę pliusų: didesnis energijos kiekis, žvalumas, stangresnė oda, susireguliavęs miego režimas, dingęs nerimas, daugiau pozityvo, pakilesnė nuotaika, didesnis pakantumas kitiems žmonėms, geresnė koncentracija, nesiblaškymas, harmonizavosi vidinė būsena, padidėjo pasitikėjimas savimi, atsirado meilė sau, sumažėjo kompleksų ir baimių.
„Imunitetą geriausiai stiprina koncentracija į mus įkvepiančius dalykus“, – įsitikinusi Laura ir ragina susirasti bendraminčių, skatinančių judėti į priekį visomis prasmėmis.
Lengvą pasveikimo nuo Covid eigą įtakojo sveikas gyvenimo būdas
„Net neabejoju, kad mano stiprus imunitetas, kurį aš įgijau sveiko gyvenimo būdo dėka, įtakojo tai, kad Covid virusas, patekęs į mano organizmą, ilgai ten neužsibuvo,“ – tikino jogos ir garso praktikė Snežana (48 m.).
Kelioms dienoms susilpnėjęs skonis ir kvapas, bei nedidelė sloga nesutrukdė moteriai gyventi įprastu gyvenimo ritmu. Kasdienis šaltas dušas, žalios daržovės, mityba be miltinių patiekalų, be cukraus ir be pieno produktų, malda ir meditacija, bei nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens vaikščiojimas basomis gamtoje – tokia Snežanos stipraus imuniteto paslaptis.
Šaltas vanduo ne tik grūdina, bet ir mažina karščiavimą
Ne pirmus metus su šaltu vandeniu draugaujantis, Lietuvos sveikuolių sąjungos vertybes propaguojantis Tomas (33 m.), pajutęs Covid viruso sukeltus simptomus bei karščiavimą, po keturis kartus per dieną prausdavosi šaltu vandeniu, po to gerdavo karštą žolelių arbatą ir šiltai apsiklojęs išprakaituodavo.
Po kelių dienų jaunas vyras pasijautė visiškai sveikas, jo nebekamavo jokie ligos simptomai. Paklausus apie imuniteto stiprinimo priemones, Tomas išskyrė vegetarinę mitybą, fizinį aktyvumą, kontrastinį dušą ir kvėpavimo pratimus.
Grūdinimasis šaltu vandeniu – savęs ir pasaulio pažinimo būdas
Raimondas – Ramešvara Das (49 m.), einantis Gaudio Vaišnavizmo praktiniu keliu, tikino, kad šaltas vanduo – tai savęs ir pasaulio pažinimas. „Gyvenimas mums pateikia įvairius iššūkius, mes praeiname tam tikrus etapus ir užsitvirtiname viename ar kitame lygmenyje, o tas šaltas vanduo yra tik dar vienas gyvenimo etapas, einant į savęs ir pasaulio pažinimą. Kas anksčiau buvo neįmanoma, palaipsniui tampa įprastu dalyku,“ – filosofinėmis įžvalgomis dalijosi Raimondas, prieš keltą metų pamėgęs maudynes šaltame vandenyje.
„Šventraščiai rašo, kad „nuodėmė apsireiškia ligos pavidalu“. Karantinas nėra bausmė. Baimė yra tikroji bausmė. Ji kyla iš mūsų pačių, iš santykio nebuvimo su Dievu. Tai, kas dabar su mumis vyksta, tai tik gamtos atsakas į tai, kaip mes ilgą laiką su ja elgėmės,“- tikino Ramešvara Das, – „tai vadinasi Karmos dėsniu. Aš visa tai priimu kaip neišvengiamą dalyką pasaulyje. Manau, kad dar bus ne viena tokia banga, kol žmonės pagaliau taps atlaidesni vieni kitiems.“
Ledinės nuotraukos konkursas
Tradicinės „Ruonių maudynės“ Palangoje, kaip ir kiti Lietuvos sveikuolių sąjungos iniciatyva pagreitį įgiję masiniai grūdinimosi renginiai dėl šalyje įvestų apribojimų artimiausiu metu neįvyks. LSS prezidentas Simonas Dailidė šiuo laikmečiu ragina praktikuoti grūdinimąsi individualiai, dalijantis savo įspūdžiais ir patirtimis socialiniuose tinkluose.
„Tokiu būdu galime sužinoti tinkamiausią maudynių vietą savo mieste, pasisemti motyvacijos ir ryžto iš bendraminčių rato, juk niekas kitas nepasirūpins mūsų sveikata, kaip mes patys,“ - sakė Simonas ir pakvietė visus aktyviai dalyvauti „Ledinės nuotraukos“ konkurse.
„Mes kiekvienas galime tai daryti ne tik individualiai, bet ir originaliai bei su šypsena veide, neįsileidžiant negatyvumo iš aplinkos, kuri šiuo metu persunkta nerimu, baime ir konfliktinėmis situacijomis“ – įsitikinęs LSS prezidentas.
Dalyvauti „Ledinės nuotraukos“ konkurse „Ledinės nuotraukos“ konkursas tęsis iki 2021 m. vasario 18 d.