Seniau Tomas 12 metų dirbo prekybos srityje. Vieną dieną užsinorėjo kažką iš esmės pakeisti, ir tapo karinių jūros pajėgų kariu. Iki tol 9 metus buvo kariu savanoriu, jam gerai sekėsi, dėl to ir gavo galimybę tapti profesionalu.
Po kurio laiko, jam tarnaujant karinėse pajėgose, vėl atėjo permainos. Besilaukdami pirmojo vaiko jiedu su žmona daug galvojo, svėrė visus pliusus ir minusus, ir galiausiai nusprendė, kad vaiko priežiūros atostogų eis Tomas. Jo žmona verslininkė, kuriai nuo darbo atsitraukti būtų sunkiau, na, ir jos indėlis į šeimos biudžetą yra didesnis. Vėliau Tomas išėjo ir antros dukrelės priežiūros atostogų.
Mergaitėms dabar treji ir šešeri metai.
„Aš nemanau, kad vaikus auginti (ar plauti indus, ar gaminti maistą) yra moterų darbas. Vaikas – abiejų tėvų kūrinys, tad galima jo priežiūrą dalytis, kaip kam patogiau. Tiesa, iš aplinkinių girdėjau ir kritikos, kad vyrui, ir dar kariui, su vaiku sėdėti namie nedera. Bet man atrodo, kad auginti savo vaiką yra didelis džiaugsmas ne tik mamai, bet ir tėčiui“, – sakė jis.
Pridūrė, kad jam atrodė labai svarbu viską sustyguoti, kaip kariuomenėje, nustatyti, kada miegama, kad valgoma, ir tada jau buvo nesudėtinga. Kai dukra miegodavo, jis tvarkydavosi namie, ruošdavo valgį, kai pabusdavo – namų ruošos darbus darydavo su vaiku, kartu važiuodavo į parduotuvę, žodžiu, viską darė panašiai, kaip vaikus auginančios mamos.
Pridūrė, kad ir jo žmona labai stengėsi rūpintis vaikais ir namais, rytą išeidama į darbą šeimai paruošdavo pusryčius, po darbo ir savaitgaliais dukroms skirdavo daug dėmesio.
„Manau, kad tie, kurie sako, kad vaikus auginti sunku, kad jie – našta, yra tiesiog dar nepasirengę jų turėti. Juk nuolat matyti, kaip tavo vaikas auga, keičiasi – didžiulė laimė“, – sakė Tomas.
Suprantama, būdavo ir sunkesnių akimirkų, kai pasijusdavo pavargęs, bet ramino save, kad spės prisiilsėti, kai vaikai užaugs.
Pasidžiaugia, kad jo mergaitės labai mielos ir nekaprizingos. Seniau jis norėjo sūnaus, o dabar galvoja, kad gal dar smagiau auginti dvi dukras – juk jos vis ateina, prisiglaudžia, pasako kažką gražaus. „Aš namie tarp trijų merginų jaučiuosi labai laimingas“, – nusišypsojo.
Pirmąją dukrą vyras namuose augino vienerius metus, vėliau kurį laiką samdė auklę, o su antrąją dukra namie buvo dvejus metus, mat paskaičiavo, kad auklės samdyti finansiškai neapsimoka. Štai tada, būdamas ilgesnėse vaiko priežiūros atostogose, kartais pasijusdavo užsisėdėjęs namuose ir norėdavo grįžti į darbą.
Visgi į darbą karinėse pajėgose Tomas taip ir negrįžo – vėlgi susėdo su žmona, tarėsi, svėrė pliusus ir minusus ir priėjo išvadą, kad darbą reikia keisti – kariuomenėje daug viršvalandžių, išvykų, tad sunku karjerą derinti su šeima, o ir alga nėra didelė.
„Aš dabar esu atsargoje, tikrai esu nusiteikęs ginti šeimą ir Lietuvą (nors ir nemanau, kad ją kažkas puls), tad širdį išeinant man skaudėjo, bet protas sakė, kad verta tą padaryti – visgi kariškiais labiau tinka būti tiems, kurie neturi šeimos ir vaikų“, – sakė Tomas.
Nauja veikla – prieš pat karantiną
Išėjęs į atsargą Tomas ėmėsi savo verslo – gamina modulinius (t. y., surenkamus) golfo takelius. Tokia mintis jam buvo kilusi jau seniai, kai gavo iš draugų dovanų miniatiūrinę golfo aikštelę, ir vis sukosi galvoje, o dabar ryžosi ją įgyvendinti.
Pirmą modulinį golfo takelį padarė iš medžio, bet vėliau perėjo prie aliuminio – gaminiai iš jo lengvi ir patvarūs. Detales iš aliumino gamina pats, tik vienas profesionalas jas suvirina, kiti – nudažo. Be to, Tomas labai stengiasi megzti ryšius ir aiškinti žmonėms, kad toks dalykas yra reikalingas. Netgi skolina juos įmonėms, kad išbandytų šią pramogą nemokamai.
„Moduliniai golfo takeliai Lietuvoje – naujovė. Stengiuosi skleisti žinią, kad tai – puiki pramoga biurų darbuotojams ir jų svečiams. Kai kuriose įstaigose stovi stalo futbolo ar stalo teniso stalai, bet puikus laisvalaikio paįvairinimas būtų ir modulinis golfo takelis – jį tiktų pastatyti įmonės biure, konferencijų salėje ar viešbutyje, ir žmonės galėtų maloniai praleisti laiką. Tokia pramoga tiktų ir mokykloje vaikams, ir net autoservise, kur žmogus galėtų žaisti golfą, užuot ant sėdėdamas ant minkštasuolio ir laukdamas, kol jo automobiliui pakeis padangas“, – entuziastingai aiškino Tomas.
Pridūrė, kad golfo žaidimas padeda atsipalaiduoti ir tuo pačiu susikoncentruoti į vieną veiklą, taigi būtų labai naudingas šiuolaikiniams išsiblaškiusiems mokiniams.
Jis kuria trijų dydžių golfo takelius – mini turi 6 dalis, media – 5, o grand – 7 dalis, ir tas dalis tarpusavyje galima jungti įvairiai – paskaičiavo, kad iš didžiojo komplekto galima sudėlioti net 21 variantą.
Tomas sako sulaukęs nemažo susidomėjimo savo gaminiais Lietuvoje ir užsienyje, tiesa, įsivažiuoti naujam verslui pandemijos laikais nelengva: apie savo veiklą jis viešai paskelbė kovo 10 d., o kovo 16 d. prasidėjo karantinas.
Visgi vyras tiki, kad jo siūloma naujovė žmones sudomins, ir mano, kad jei labai stengiesi ir nuoširdžiai dirbi, tai turi pasisekti. Nors yra pagalvojęs ir apie nesėkmę: blogiausiu atveju grįžtų į samdomą darbą prekybos srityje, juk turi daug patirties, o tokie darbuotojai nuolat reikalingi.
Tomas ir dabar neužmiršęs rūpintis namais ir vaikais. Dukros jau keliauja į darželį, ir dažniausiai jas ten nuveža ir iš ten pasiima tėtis.