Pradžioje išvydę įrengtą liukso kambarį užsakovai neskubėjo jo girti.
Skulptorius K.Musteikis prisimena išgirdęs šykščią pastabą, kad ankstesnis kūrinys jiems patikęs daug labiau.
Vilniečiai K.Musteikis ir jo brolis Vytautas čia buvo sukūrę ledo kambarį pagal austrų tapytojo Gustavo Klimto (1862–1918) paveikslus. Tačiau milžiniškame šaldytuve įrengtas Ledo viešbutis nuo svorio pamažu smenga į žemę ir ledo kambarių sienas tenka nuolat atnaujinti.
Nors užsakovai pastarojo lietuvių darbo neišgyrė, viešbučio svečiai netrukus užsakė šį kambarį kone iki metų pabaigos.
Tūkstantį eurų kainuojanti nakvynė šiame 32 kvadratinių metrų kambaryje su pirtimi yra didelis iššūkis – miegoti tenka 6 laipsnių šaltyje.
Šiuo metu užsieniečių sumažėjo, todėl daugiausia svečių yra iš Švedijos. Iš viso Ledo viešbutyje yra 18 kambarių.
Lietuviai menininkai pabrėžė, kad kurdami interjerą iš ledo stengėsi, kad kambarys būtų gražus ir negąsdintų klientų.
Šį rudenį Švedijoje už poliarinio rato lietuvių sukurtas kūrinys po kelerių metų ištirps, bet autoriai tikisi, kad žiūrovams pasiuntė svarbią žinią: baimė sumažėja, jei sugebi juokauti.
Broliai menininkai nutarė savo kūrinyje pasišaipyti iš situacijos, į kurią pateko pasaulis dėl koronaviruso.
Jų manymu, ši situacija negali nedaryti įtakos menininko kūrybai: šiais metais virusas pakeitė mūsų gyvenimo būdą. Visi apie jį kalba, nešioja kaukes, plaunasi rankas, laikosi atstumo.
K.Musteikio sukurti paveikslai ledo viduje vaizduoja pasaulį, kur kiekvienas padaras gaudo kitą. Jame daugiausia chameleonų, kurie sugeba keistis ir prisitaikyti prie aplinkos.
Tačiau nepaisydamas pavojų žmogus bando sugauti iš viršaus krintančią kaukę. O kiškutis su kauke jau sėdi milžiniškos žuvies pilve.
Virusas pavaizduotas kaip rutulys su čiulptuvais.
Ant iškišto chameleono liežuvio galima perskaityti užrašą: „Ledo viešbutis – saugiausia pasaulio vieta.“
O dviejų metrų aukščio chameleono skulptūra iš ledo kambaryje išdidžiai stovi su karūna.
Kambario gyventojai taip pat girdi specialų garso įrašą, sumontuotą iš įvairiausių garsų: lietaus barbenimo, viesulo švilpimo, bangų ošimo, medvarlių kvaksėjimo, sniego girgždėjimo, upelio čiurlenimo.
Broliai Musteikiai Jukasjervyje nepastebėjo žmonių su kaukėmis, žinių laidose beveik nėra pranešimų apie pandemiją.
K.Musteikis juokavo, kad Švedijoje dirbti padėjėju geriau nei menininku. Skulptoriaus padėjėjas prilyginamas darbininkui, o darbininkų teisės ginamos.
Pavyzdžiui, po 8 valandų darbo pradedami skaičiuoti viršvalandžiai, o skulptorius dažnai dirba 15 valandų per parą be jokių poilsio dienų. Todėl viską apsvarstęs jo brolis Vytautas liko Švedijoje ir per karantiną Ledo viešbutyje dirba pameistriu.
Jukasjervio ledo viešbutyje lietuviai skulptoriai dirba jau dvidešimt metų.