Mylimojo į Lietuvą atviliota Brazilijos gražuolė stebisi, kaip Vilniuje saugu

2020 m. rugsėjo 20 d. 16:21
Kopakabanos paplūdimyje Rio de Žaneire prieš dvejus metus su žavia brazile Meline Possidonio (32 m.) susipažinęs verslininkas Benediktas Gylys (31 m.) dabar kartu su ja apsigyveno Vilniuje. Nors įsimylėjėliams tenka taikytis su kultūriniais skirtumais, brazilė mato nemažai privalumų Lietuvos sostinėje.
Daugiau nuotraukų (8)
Susipažinę 2018 metais brazilė ir lietuvis nemažai laiko praleido atskirai, bet ryšį palaikė vaizdo skambučiais, žinutėmis, retais pasimatymais. Taip Rio de Žaneiro žymiajame paplūdimyje užsimezgusi pažintis virto draugyste ir aistringa meile.
„Meline į akį krito dėl grožio, bet į širdį – dėl nuoširdumo ir kaukių neturėjimo, paprastumo, gero humoro jausmo ir turbūt dėl to, jog jai manęs nelabai reikėjo, nes puikiai gyveno ir viena.
Žmogaus nepriklausomybė mane žavi, netikiu „antrosios pusės“ koncepcija, tikiu, jog kiekvienas žmogus turi jaustis visavertis būdamas vienas pats, o santykiai yra tik papildymas“, – patikino B.Gylys.
Taikosi prie kultūrinių skirtumų
Bet ar milijonieriaus lietuvio tėvai nepriekaištavo, kad sūnus išsirinko ne tautietę? Benediktas su tėvais bendrauja kaip su artimais bičiuliais, todėl jokių priekaištų negirdėjo.
Be to, sūnus seniai savarankiškas ir pats priima vienokius ar kitokius sprendimus tiek dėl verslo, tiek dėl asmeninio gyvenimo.
B.Gyliui buvo priimtina, kad su inžiniere, mobiliųjų programėlių kūrėja dirbančia M.Possidonio jis palaikys draugystę per atstumą.
Daugiausia laiko pora bendraudavo per mobiliąsias susirašinėjimo programėles, pasimatydavo kas du tris mėnesius. Juodu žiemą susitikdavo Brazilijoje, vasarą Lietuvoje, o rudenį – Balyje, Tailande ar Ispanijoje.
Keliauti Benediktui įprasta, nes ir taip Lietuvoje iki koronaviruso pandemijos jis būdavo apie pusmetį, bet kitą metų dalį praleisdavo užsienyje.
„Šie metai kitokie, tačiau kelionių nepasiilgau, man geriausia gyventi Lietuvoje. Su Meline Lietuvoje esame daugiau nei mėnesį. Grįžę iš Dublino dvi savaites karantinavomės mano namuose Ignalinos rajone, o dabar gyvename Vilniuje“, – pasakojo verslininkas.
Kaip atsiskleidė Meline, kai pora įsikūrė po vienu stogu ir dabar matosi kasdien? Ar ji šeimyniška, o gal šiai porai buitis nėra svarbi?
Benediktas nusijuokė sakydamas, kad jokių staigmenų nebuvo, tačiau jis pripažino, jog jam labai svarbu ir pabūti vienam, tad itin daug laiko pora kartu namuose nepraleidžia.
Verslininkas jau įvertino puikius draugės kulinarinius sugebėjimus, tačiau nenorėtų priaugti papildomų kilogramų.
„Meline labai mėgsta gaminti, tai tam tikras iššūkis, nes ji ne tik skaniai gamina, bet ir mažai valgo. O man, kaip nemėgstančiam palikti maisto, tenka dažnai persivalgyti ir vėliau nemažai sportuoti arba vaikščioti, kad nesijausčiau apsunkęs“, – tikino B.Gylys.
Tarpusavyje juodu kalbasi juokingu lietuvių, portugalų ir anglų kalbų mišiniu. Tačiau Meline jau ruošiasi lankyti lietuvių kalbos kursus, rengiamus Vilniaus universitete.
Brazilė stengiasi perprasti lietuvių kalbą, kultūrinius ypatumus, tradicijas. Benediktas neslėpė, jog bendraujant su mylimąja kyla kultūrinių skirtumų, tad abiem tenka vienam prie kito taikytis.
„Mes suvokiame ir dažniausiai prisimename, kad esame iš skirtingų kultūrų. Dėl to vienas į kitą žiūrime su daugiau pakantumo, nei turėdami partnerį iš savo šalies.
Tai paprasta – bet kokį savo blogą poelgį tiesiog nurašau lietuvių kultūrai ir auklėjimui“, – pajuokavo verslininkas.
Mokysis lietuvių kalbos
Meline labai bendraujanti, todėl jau susipažino ir su Benedikto artimaisiais, daugeliu draugų. Jai čia labai patinka, ji domisi lietuvių kultūra, istorija, todėl iškart panoro mokytis kalbėti mylimojo gimtąja kalba.
Lietuvoje ją vis išmuša iš vėžių tai, jog žmonės nustemba išgirdę, kad jai čia labai patinka – dažnas puola sakyti: „Rimtai? Palauk žiemos.“
Meline stebisi saugumu Vilniuje, Rio de Žaneire tamsiuoju paros metu pavieniui vaikštančių moterų nepamatysi, o čia jų apstu.
B.Gylys jau tris kartus viešėjo Meline tėvynėje – ten pabuvo po pusę žiemos. Lietuvis susipažino su širdies draugės šeima, gimtine.
Meline kilusi iš antro pagal dydį Brazilijos miesto Rio de Žaneiro, ten nuvykęs Benediktas daugiausia laiko ir praleido.
„Keista, bet brazilai tiek man, tiek Meline atrodo šiek tiek panašūs į lietuvius – galbūt dėl sudėtingos istorijos.
Gal jie tik šiek tiek linksmesni ir šnekesni, bet ir tai, manau, tik dėl daugiau šviečiančios saulės“, – įsitikinęs B.Gylys.
Didžiausias brazilų išskirtinumas, lietuvio akimis, yra tas, kad jie labiau vertina šeimą, kurią suvokia ne tik kaip tėvą, motiną ir seserį ar brolį, bet ir visas tetas bei pusbrolius. Šeimai čia gali priklausyti nors ir šimtas žmonių.
Tai gyvenimą padaro gerokai lengvesnį ir tvirtesnį – gali visą gyvenimą dirbti dėdės biure ir keliauti lankydamas per visą Pietų Ameriką ir Europą gyvenančius dėdes ir tetas.
Tai yra norma, kaip ir kasdien susirašinėti ar susiskambinti su giminaičiais ir bendrauti virtualiuose pokalbių kambariuose, kuriuose yra tik giminės.
Gyvendami kartu Vilniuje Benediktas ir Meline surado bendrų pomėgių.
Kasdien rytą jie kartu medituoja, sportuoja. Poros charakteriai panašūs, tačiau ji – bent jau vyro nuomone – labiau mėgsta bendrauti, o jam svarbu rasti laiko pabūti vienam.
Įsimylėjėliai mėgsta žiūrėti filmus, ypač braziliškus ir lietuviškus, juos dar papildomai vienas kitam pakomentuoja, drauge aptaria.
Milijonieriui sunkiausia buvo parašyti knygą
Internetiniame versle B.Gylys sukasi jau 12 metų ir dirba prie daugybės projektų. Pirmasis jo verslas buvo socialinis tinklas Lietuvoje, vėliau – žaidimų ir privatumo apsaugos programinės įrangos kūrimas, maisto papildų prekybos tinklas JAV.
„Prekiavau šimtais tuo metu populiariausių papildų – nuo žuvų taukų, vitamino D iki papildų lieknėjantiems ar norintiems užsiauginti raumenų – iš čia ir uždirbau pirmą milijoną litų. Man tuomet buvo 22-eji, jau dabar gana tolimais 2012 metais“, – pasakojo B.Gylys.
Prieš trejus metus pasirodė B.Gylio knyga „Bitonomija. Įvadas į pirmą milijoną internetu“. Kodėl milijonierius ją rašė? Ar tikėjo, kad ji gali būti paklausi esant nelengvoms ekonominėms sąlygoms šalyje? B.Gylys nelengvai rašė šią knygą, nors apie tokią seniai svajojo.
„Kai buvau paauglys, man labai trūko aiškios ir paprastai parašytos knygos apie internetinį verslą. Jau tuomet, pamenu, gulėjau lovoje ir galvojau, kad kai pasieksiu gerų rezultatų, tokią knygą parašysiu pats. Vėliau, kai tie rezultatai po daugybės nesėkmių ir skaudulių atėjo, nusprendžiau tą knygą parašyti. Tuomet dar dvejus metus pasigalynėjau su vidiniu kritiku, kuris mane atkalbinėjo ir menkino, bet tada galiausiai prisėdau prie kompiuterio ir pradėjau rašyti“, – prisiminė verslininkas.
Parašyti knygą buvo sunkiausias darbas Benedikto gyvenime ir tai truko trejus metus. Autorius džiaugėsi, kad darbas atsipirko, – buvo net šeši leidimai, ji išėjo ir audioformatu. Verslininkas kasdien sulaukia žinučių iš skaitytojų, su jais bendrauja. „Iš knygos nesiekiau uždirbti. Kaip minėjau jos įžangoje, visi surinkti pinigai keliauja į mano nuo 2013 metų veikiantį paramos fondą“, – tvirtino B.Gylys.
Lietuvoje B.Gylys turėjo tik vieną verslą – socialinį tinklą, nuo maždaug 2011 metų visi lietuvio verslai gyvuoja tik anglakalbėse rinkose.
Daugiau nei dvejus metus B.Gylys aktyviai nedalyvauja plėtojant nė vieno verslo, dirba tik kaip akcininkas patarėjas arba, dabar madingu terminu kalbant, angelas investuotojas. B.Gylys investavęs į daugiau nei dešimt skirtingų projektų. Nišos labai skirtingos – kanapių (CBD) ekstraktas, mobiliosios programėlės, virtualiosios edukacijos platforma, balso transkribavimo technologijos, prekės šunų augintojams, drabužiai sportuojantiems.
„Karantino metu vieniems projektams sekasi neblogai, kitiems gerokai prasčiau, tad bendras rezultatas būtų vidutiniškas. Laukiame geresnių laikų“, – šyptelėjo verslininkas, sugrįžęs į gimtąjį Vilnių.
Anglų kalbos mokytojos ir automobilių mechaniko šeimoje būsimas milijonierius augo su seserimi. Ji dešimt metų gyvena Dubline, dirba odontologe. Benediktas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete studijavo informologiją, tačiau mokėsi tik vienus metus – kol jo, studento, sukurtas socialinis tinklas nepradėjo duoti neprasto pelno. Tuomet B.Gylys suprato, kad jo ateitis – interneto versle.
„Dabar žvelgdamas atgal matau, jog studijas galėjau pabaigti, tačiau tuomet vidinis tinginys rado gerą pretekstą jas mesti“, – šyptelėjo milijonierius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.