Egzotiškas šokis vilnietei padėjo įveikti negandas ir garantavo puikią figūrą

2020 m. liepos 9 d. 18:11
Choreografė ir šokių mokytoja Kristina Pališkytė (25 m.), kurios galvą puošia daugybė ilgų kasyčių, išsiskiria ne tik įspūdinga šukuosena. Tverko šokėja žino ir tai, kaip turėti stangrų užpakaliuką.
Daugiau nuotraukų (11)
Šortai, marškinėliai ir neslidūs sportiniai bateliai. Tai reikia turėti norint šokti Lietuvoje populiarėjantį tverką, kilusį iš Naujojo Orleano Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Šokti tverką dažniau nori merginos, siekiančios pasipuikuoti stangriais sėdmenimis, dailiomis kojomis. Mat šis šokis – puiki užpakaliuko mankšta. Šokant daugiausia juda klubai ir stipriai judinami sėdmenys.
Kad išmoktų tverko, K.Pališkytė judesių mokėsi ne tik Europoje. Vilnietė lankėsi Jamaikoje, kurioje populiarus ir kitas gatvės šokis – „dancehall“.
Pastarasis tapo šokėjos įkvėpimo šaltiniu.
Užgrojus ritmingai muzikai Kristinos kojos pačios šoka, klubai juda ir užpakaliukas dreba. Bet daugiau patirties K.Pališkytė turi šokdama tverką – šį šokį ji pristatė praėjusį rudenį vykusiame televizijos projekte „Šokio revoliucija“.
„Su klubų judesiais susipažinau šokdama jamaikietišką „dancehall“, keliaudama po pasaulį jo mokytis. Vėliau apsilankiau tverko seminaruose ir po to negalėjau sustoti!“ – pasakojo moterų sveikatingumo projekto „Final Fit Ladies“ įkūrėja ir koordinatorė K.Pališkytė. Tad dienomis ji užsiima projekto organizaciniais reikalais, o vakarais atsipalaiduoja šokių salėje.
Kristina profesionaliai šoka, veda pamokas, filmuojasi vaizdo klipuose, koncertuoja su atlikėjais dvejus metus. Tverko pamokos ar koncertai jai nėra darbas. Tai – smagus būdas pajudėti, pasportuoti, linksmai praleisti laiką.
Pamokose visada būna gera nuotaika, juokas, palaikantys šūksniai. Tai Kristinai geriausias poilsis. Ji gali viską pamiršti, atsipalaiduoti, leisti sau būti netobulai, būti tik čia ir dabar, įsijausti į muziką ir švęsti savo gyvenimą!
„Niekas man neįrodys, kad šokti tverką – kažkas blogo.
Tai tik šokis ir nuo to niekas nenukenčia. Seksualumo šiame šokyje, žinoma, yra, kaip ir kituose šokiuose: sportiniuose, Lotynų Amerikos. Vis dėlto tverkas nėra skirtas vilioti, jis yra linksmas, kartais net juokingas būdas judėti pagal ritmingą muziką“, – tikino šokėja.
Šokant tverką ir „dancehall“ svarbiausia yra klubų judesiai, sėdmenų judinimas.
Lietuvei nebuvo lengva mokytis šių ritmingų šokių, nes Lietuvoje nebuvo nė vieno tverko mokytojo, jai teko keliauti į užsienį, lankyti pamokas ir nemažai pačiai šlifuoti judesius.
„Tverkas – fiziškai nelengvas šokis, tačiau jo muzika ir judesiai tiesiog uždega ir pabandęs negali nustoti – vos užgrojus muzikai norisi šokti.
Dažniausiai prireikia poros savaičių, kol kūnas pripranta, ir tada būna nebe sunku, o tik smagu“, – įsitikino K.Pališkytė.
Šokių mokytoja tverką priskiria prie ištvermės sporto, nes dėl jo stangrėja kone visi kūno raumenys.
Kiekviena pamoka prasideda raumenų aktyvinimu, pilvo preso, sėdmenų, kojų stiprinimu ir baigiasi tempimo pratimais. Dėl to kūno pokyčiai į gera – neišvengiami.
„Vis dėlto negalima teigti, kad šokant tverką užaugs didesni sėdmenys.
Raumenį augina ne šokiai, o taisyklingos treniruotės su svoriais ir subalansuota mityba.
Šokiai suteikia kūnui stangrumo, pastebimai mažina celiulitą ir padeda sudeginti daug kalorijų“, – patikino K.Pališkytė.
Tverko treniruotės pakeičia bėgiojimą, kardio-, ištvermės treniruotes ir labai greitai išlavina lankstumą.
Tverką šokėjai šoka pagal įvairią muziką – hiphopą, ritmenbliuzą, repą, „dancehall“ ar popmuziką.
Svarbiausia, kad būtų aiškus, stiprus ritmas.
O avalynė turi būti patogi, geriausia – ne itin slidi, nes šokėjas turi tvirtai jausti žemę po kojomis. „Norint aiškiai matyti judesius, padeda laisva, nevaržanti apranga, geriausia – šortai“, – patarė tverko šokių mokytoja.
Būtent labai ritmingi šokiai – „dancehall“ ir tverkas – pakeitė Kristinos gyvenimą. Jie padėjo pasveikti nuo paauglystėje kankinusių valgymo sutrikimų, suteikė pasitikėjimo.
Sportas Kristinai buvo tapęs prievole, o šokis jai pasirodė visai kas kita – malonus judesys.
„Pamokose užsimezga draugystės, supratimas, susižavėjimas, kalbama viena kalba. Tai – puiki bendravimo priemonė šiais vienišumo laikais“, – apie šokio naudą kalbėjo K.Pališkytė.
Net tada, kai žmonės nuvilia, o svajonės sudega, šokis Kristinai suteikia jausmą, kad ji save myli ir gali viską ištverti. Ji šokį vadina įrankiu, kuriuo galima įveikti gyvenimo sunkumus.
Šokti moko nuotoliniu būdu
Tverkas atėjo iš hiphopo kultūros JAV, Naujojo Orleano, taip pat afrikietiškų šokių. Pirmąkart pavadinimas „twerk“ nuskambėjo 1993 metais vienoje repo dainoje ir juo buvo pavadintas judesys, kai klubai judinami aukštyn žemyn pagal ritmingus muzikos garsus ir taip kratomas užpakalis.
Šie judesiai labiausiai paplito tarp moterų, tačiau kartais taip šoka ir vyrai. Praėjusiame dešimtmetyje šis šokis tapo sensacija, ir dabar be tverko neapsieina nė vienas repo, ritmenbliuzo muzikos vaizdo klipas. 2013-aisiais žodis „tverkas“ tapo labiausiai „Google“ ieškoma sąvoka.
Šis šokis 2019 metų birželį užkariavo ir Lietuvą, kai šokių studijoje Vilniuje jo pamokos pradėjo vesti K.Pališkytė. Šokis sparčiai populiarėja – mokiniai vos telpa salėse, o karantino metu per virtualias pamokas prisijungė šokėjų iš Lietuvos, Norvegijos, Anglijos, Ispanijos.
šokis^Instantšokių pamokos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.