Pats vyras poniai Gražinai nieko pasakyti negali – jam diagnozuota Alzheimerio liga, jis savo artimųjų nė neatpažįsta. Kadangi jo žmonai, taip pat turinčiai sveikatos problemų, juo rūpintis būtų per sunku, jis jau metus gyveno Antavilių pensionate.
Kai moteris išgirdo, kad šio pensionato darbuotojams, vėliau – ir vienai pacientei diagnozuotas koronavirusas, ji labai nerimavo dėl savo vyro. Ir vakar vakare jos nuogąstavimai pasitvirtino.
„Man niekas nepranešė, kad vyrui – koronavirusas. Bet vakar vakare per „Panoramą“ išgirdau, kad jis diagnozuotas devyniems Antavilių pacientams, paskambinau socialinei darbuotojai ir išgirdau, kad jis diagnozuotas ir mano vyrui“, – pasakojo moteris.
Ji su nerimu laukė ketvirtadienio 8 val. ryto, kai pradeda dirbti pensionato darbuotojai, kad paskambintų ir gautų daugiau informacijos apie savo vyro būklę. Tačiau niekas iš darbuotojų jai nieko pasakyti negalėjo, sakė, kad nieko patys nežino. Tik viena darbuotoja patikslino, kad vyras išvežtas į ligoninę, esančią Antakalnio g. 124, tad daugiau informacijos reikėtų klausti ten.
Moteris susirado šios ligoninės kontaktus, tačiau atsiliepdavo tai autoatsakiklis, tai kažkas atsakydavo, kad nieko nežino ir informacijos suteikti negali.
„Dar manęs klausė vyro asmens kodo, bet aš jo nežinojau – visi jo dokumentai yra Antavilių pensionate, kuriame jis gyveno. Juk pensionatas dabar juo rūpinasi, manau, jie tikrai turėtų kažką sužinoti, bet jiems tai nerūpi“, – pravirko pokalbio metu ponia Gražina.
Ir pridūrė, kas nors vyrui Alzheimerio liga, nors jis po pensionate patirtos traumos juda tik neįgaliojo vežimėliu, jis jai vis tiek labai brangus.
„Bijau, kad koronavirusas jam gali labai pakenkti. O gal jis jau miręs, bet man niekas to nepraneša. Nesuvokiu tokio darbuotojų abejingumo“, – jaudinosi pašnekovė.
Ligonių būklė stabili
Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė portalui Lrytas.lt sakė ketvirtadienio rytą su ponia Gražina ilgai šnekėjusi telefonu, tačiau konkrečios informacijos, kur šiuo metu yra jos vyras, neturinti.
„Vakar vakare, kai virusas buvo nustatyta 10-iai mūsų gyventojų, jos vyro, kaip ir visų kitų ligonių, būklė buvo stabili, simptomai jiems nepasireiškė. Posėdžio metu nuspręsta jų negydyti vietoje, o hospitalizuoti. Pirmasis pacientas išvežtas į ligoninę 21.10, paskutinis – 0.18. Jie visi yra iš demencijų skryriaus, jų būklės specifinės, tenka su jais bendrauti kaip su mažais vaikais, bet galiu pasakyti, kad pervežimas pavyko sklandžiai“, – sakė B.Šarakauskienė.
Pasak jos, kadangi viskas vyko trečiadienio vakarą, veiksmas buvo intensyvus, tai ir paciento žmonos nespėta informuoti apie esamą situaciją.
„Galiu patikinti, kad mes į ligoninę perdavėme savo gyventojams vaistukų, kuriuos jie turės išgerti iš ryto, sauskelnių, ligos išrašus, kad medikai žinotų, kokia jų būklė ir koks gydymas reikalingas. Todėl, kai juos perdavėme į kitas rankas, buvau sąlyginai rami ir nepasidomėjau, kokiame skyriuje jis atsidūrė. Bet dabar būtinai pasidomėsiu“, – sakė B.Šarakauskienė.
Taip pat ji patvirtino informaciją, kad trečiadienio vakarą koronavirusas diagnozuotas 10-iai pensionato gyventojų, viena ligonė hospitalizuota anksčiau, balandžio 27 d. Teigiamą atsakymą dėl COVID-19 yra gavę ir 3 pensionato darbuotojai.
VšĮ „Vilniaus miesto klinikinės ligoninės“ atstovė Žydrė Gedrimaitė paaiškino, kad koronavirusu sergantys pacientai gydomi šiuo metu jiems užleistame antrajame Kardiologiniame šios ligoninės skyriuje, ir nurodė telefono numerį, kuriuo susisiekusi ponia Gražina galės sužinoti apie savo vyro sveikatos būklę. Tačiau, pasak ligoninės atstovės, paskambinti nepakaks – reikės sutarti dėl laiko ir nuvykti į ligoninę bei įrodyti savo tapatybę, kad nekiltų abejonių, jog informacija teikiama paciento artimam žmogui.