Viskas prasidėjo nuo skelbimo apie dovanojamą šunį. Šeimininkas, įkėlęs balto, išpuoselėto haskio ir samojedo mišrūno nuotraukas, tiesiai šviesiai rėžė, kad dovanoja savo draugą, kuris nusipelno geresnio šeimininko.
Kaip tokiose grupėse įprasta, vaikinas sulaukė žiaurios kritikos strėlių ir priekaištų, kaip drįsta išduoti savo augintinį. Tačiau atidesni gyvūnų mylėtojai vaikino profilyje netruko atrasti vaizdo įrašų ir nuotraukų su savižudybę vaizduojančiais siužetais.
„Tik nepaimkite iš jo šuns“, „Argi nematote, jis nori prieš save pakelti ranką, tik prieš tai stengiasi pasirūpinti augintiniu“, „Jam reikia pagalbos“, – puolė rašyti žmonės.
Penktadienio vakarą buvo informuota policija, su savižudybių problema dirbantys psichologai, kažkas netgi parašė Alytaus, kur gyvena šuns dovanotojas, merui.
Daugybė žmonių rašė vaikinui palaikančias žinutes, komentavo jo nuotraukas, ragindami nepasiduoti ir ieškoti išeities.
Vėlų vakarą visiems palengvėjo, kai šuns šeimininkas atsiliepė ir parašė, kad persigalvojo ir augintinio nebeatiduos.
Ypatingas šuns ir šeimininko ryšys
„Galiu tikrai pasakyti, Boltas mane... kaip ir išgelbėjo“, – po savaitgalio portalui lrytas.lt prisipažino šuns šeimininkas, 29 m. alytiškis Sigitas Nikolajenko.
Jis neigė tą penktadienio vakarą norėjęs pakelti prieš save ranką, bet pripažino, kad būdavo liūdnų dienų, kai tokios mintys aplankydavo.
„Turiu finansinių problemų. Mokesčių neturėjau už ką susimokėti. Skolos už nuomą nemažos susidarė už kelis mėnesius.
Supratau, kad jeigu turėsiu eiti į gatvę, su savim šuns tikrai neimsiu. Jeigu man pačiam bus sunku, kodėl turiu apsunkinti ir šuniui gyvenimą.
Todėl ir įkėliau skelbimą, kad kas nors jį priglaustų“, – sakė vaikinas, skaudančia širdimi norėjęs atsisakyti savo augintinio.
Boltą Sigitas nusipirko prieš pusantrų metų, užsiaugino nuo mažo šuniuko ir tvirtino jaučiantis su juo ypatingą ryšį. Energingą šunį bent tris-keturis kartus per dieną veda pasivaikščioti, leidžia palakstyti. Vaikino paskyroje – daug vaizdo įrašų iš pasivaikščiojimų po miškus.
„Jis – mano geriausias draugas. Su draugėmis susipažįsti – išsiskiri. Taip išėjo, kad neseniai išsiskyriau su mergina, su kuria pradraugavom metus laiko.
Taip buvo liūdna, o jis prieina, veidą palaižo... Tarp mūsų yra toks ryšys, kaip draugų“, – sakė Sigitas.
Paauglystėje neteko tėvų
Sigitas augo Pasvalyje su tėvais iki 14 metų. Tiesa, buvo laikotarpis, kai tėvas ukrainietis negyveno Lietuvoje. Tėvų santykiai ne visą laiką buvo sklandūs.
Bet viskas apsivertė, kai Sigito mamai buvo diagnozuotas gimdos vėžys – ketvirtoji stadija, medikai padėti nebegalėjo. Netrukus moteris mirė.
Praėjus metams mirė ir tėvas – nuo insulto.
Tada Sigitas pateko į vaikų namus, juose gyveno iki pilnametystės, o po to beliko eiti į visas keturias puses.
Prislėgė skolos
Vaikinas stengėsi susitvarkyti gyvenimą, verstis įvairiais darbais, buvo net išvykęs padirbėti į užsienį.
Bet patirties ir tėvų auklėjimo stoka padarė savo – Sigitas prisiėmė kreditų, kurių nesugebėjo grąžinti, skolos kaupėsi.
„Dabar turiu apie 3 tūkst. eurų skolų, – apie jį slegiančią naštą prisipažino vaikinas. – Per 10 metų jau išmokau su pinigais elgtis, bet už jaunystės klaidas tenka kažkada mokėti“.
Pastaruoju metu jis dirbo pagal individualią veiklą. „Dažau fasadus, taip pat dirbu su valymais, plaunu langus, darau cheminį valymą. Bet dabar karantinas, darbų nėra“, – pasakojo.
Piešia įdomia technika
Sigitas prieš porą metų sugalvojo papildomą uždarbio būdą – piešti Lietuvoje, kaip pats sako, nauja technika. Paties filmuotame įraše matyti, kad piešiama ne tik teptukais, bet ir pirštais, ir purškiamų dažų flakonėliu.
„Lietuvoje niekas nepiešia tokia technika. Internete pasižiūrėjau, kaip tai daroma, ir nusprendžiau pamėginti.
Pirmas piešinukas išėjo „ne kažką“, bet po dešimto, po penkiolikto jau, žiūriu, visai neblogai gaunasi“, – sakė vaikinas.
Sukūręs feisbuko puslapį https://www.facebook.com/BooltArtArena/ jis pradėjo kelti savo darbus ir ieškoti klientų. Bet neišgalėdamas nusipirkti mokamų reklamų labai daug sekėjų ir pirkėjų nesurado.
Įrėmintas A4 dydžio Sigito piešinys, tapytas akrilu arba aliejiniais dažais, kainuoja nuo 20 eurų.
„Iki dabar užsakymų sulaukdavau labai mažai. Būdavo, kad parduodavau vieną darbą per savaitę, kitąkart – vieną per mėnesį, bet yra buvę, kad 2-3 mėnesius nieko nenupirkdavo.
Buvau daug piešinių prisipiešęs, apie 150, bet nemažai išdovanojau“, – pasakojo vaikinas.
Dėkoja neabejingiems žmonėms
Pastarosiomis dienomis, po bandymo padovanoti Boltą dramos, atsirado daugiau jo darbais susidomėjusių žmonių.
Pasibaigus karantinui Sigitas žada toliau dirbti su valymais ir dažymais – jau dabar turi keletą pasiūlymų vasarai.
Tačiau iki to laiko reikia išgyventi.
Bent jau dėl Bolto Sigitui kol kas ramu – jis be galo dėkingas geros valios žmonėms, kurie neliko abejingi ir atvežė maisto jo šuniui – ir sauso, ir šlapio, ir „skaniukų“.
Taip pat jis dėkoja tuos, kurie parėmė pinigais, pervesdami nors ir po kelis eurus – kiekvienas euras svarbus, siekiant bet kiek sumažinti skolų prarają.
Vaikinas taip pat sulaukė psichologo iš Alytaus pasiūlymo padėti – tikina, kad būtinai kreipsis, jeigu vėl pasijus blogai.
Šiuo metu Sigitas labai laukia darbų užsakymų, užsivedęs sąsiuvinį žymisi kiekvieną klientą – užteks darbo maždaug mėnesiui į priekį, bet toliau – nežinomybė.
Sigito darbus galite pamatyti ir užsakyti čia: https://www.facebook.com/BooltArtArena/
Taip pat per šį puslapį galite rašyti Sigitui, jeigu turite galimybę kokiais nors būdais padėti jo situacijoje. Galima susisiekti ir el.paštu rykliukazzz@gmail.com