Kauniečio K.Greičiūno kolekcijoje galima išvysti dainuojamosios poezijos atlikėjo, autoriaus Vytauto Kernagio (1951–2008), aktoriaus Vytauto Šapranausko (1958–2013), dainininko Stasio Povilaičio (1947–2015) portretus.
Menininkui įdomu piešti ne tik anapilin iškeliavusias Lietuvos garsenybes, palikusias gilų pėdsaką šalies kultūroje ir visuomeniniame gyvenime.
Kai kurie darbai liks būsimai K.Greičiūno parodai, gali būti, kad juos norės įsigyti nutapytųjų artimieji.
Kolekciją taip pat papildys ir kiti mūsų šaliai svarbūs asmenys, kurių pavardžių menininkas šiuo metu nenorėjo atskleisti, nes jie tapomi.
Tapytojas nėra užsibrėžęs, kiek žinomų žmonių įamžins drobėje. Jis tapo ne tik mirusias garsenybes, bet ir gyvuosius, kurie daugeliui mūsų yra autoritetas.
„Mano sąraše yra žmonių – visų jų šį kartą nepaminėsiu, – bet kitas šios kolekcijos portretas bus kadenciją baigusio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus (93 m.)“, – užsiminė šia iškilia asmenybe besižavintis K.Greičiūnas.
Kurti naujus portretus kaunietį įkvėpė pastaroji sėkmė modernaus realizmo konkurse „ARC Salon“, kur jo nutapytas V.Kernagio portretas buvo pripažintas geriausiu savo kategorijoje.
Vėliau šis kūrinys papildė Europos modernaus meno muziejaus Barselonoje privačią kolekciją.
2019-aisiais „ARC Salon“ konkursui buvo pateikta 4300 darbų iš 73 pasaulio šalių. Į finalą pateko 1500 paveikslų.
Pats konkursas vyko interneto erdvėje, o apdovanojimų ceremonija surengta Barselonoje.
„Šis konkursas yra vienas prestižiškiausių pasaulyje, taip pat vienas svarbiausių realizmo srityje.
Konkurso metu kolekciją papildė šešiolikos dailininkų darbai, kurie buvo pripažinti prizininkais.
Bendra šių darbų vertė siekė daugiau kaip 125 tūkstančius JAV dolerių (113 tūkst. eurų)“, – apie užkulisius pasakojo K.Greičiūnas.
Nors po konkurso Karoliui ir teko atsisveikinti su V.Kernagio portretu, nes jis atsidūrė Barselonos centre esančiame modernaus meno muziejuje, tapytojas jaučiasi įvertintas tarptautiniu mastu ir pakylėtas.
V.Kernagį buvo įamžinęs žinomas Lietuvos fotografas Algimantas Aleksandravičius, būtent iš nuotraukos K.Greičiūnas ir nutapė jam sėkmę pelniusį darbą.
Kaunietis apgailestavo, kad nei su V.Kernagiu, nei su S.Povilaičiu ar V.Šapranausku jam neteko susitikti, stebėti scenoje ar nors kiek pabendrauti.
„Tačiau būtų buvusi nuostabi patirtis pažinti šias asmenybes ir jų pasaulį, juk ne veltui jie paliko gilią žymę mūsų visuomenės širdyse“, – svarstė tapytojas.
Kaip šie žinomi žmonės tapo kauniečio įkvėpėjais?
K.Greičiūnas neslėpė, kad jam, kaip ir daugeliui žmonių, įdomu stebėti talentingus ir daug pasiekusius asmenis.
Neretai domėjimasis garsenybėmis dar labiau išauga joms iškeliavus į nebūtį.
K.Greičiūnas portretus pradėjo tapyti 2015-aisiais. Tai atsitiko jau po estrados atlikėjo S.Povilaičio mirties.
„Vienas pirmųjų mano darbų buvo V.Šapranausko portretas, kuris tuo metu buvo tarsi mano tolesnių kūrinių pradžia.
Pasirinkau fotografijas, kuriose atsispindėjo tikrasis šių žmonių pasaulis, ir norėjau tai perteikti tapyboje“, – tvirtino pašnekovas, tapybą vadinantis savo gyvenimu ir aistra.
Tapybą K.Greičiūnas atrado ne iš karto.
Didžiojoje Britanijoje lietuvis baigė fotografijos ir dizaino studijas, bet tai buvo tik kelio pradžia sukant į tapybą.
Iš Didžiosios Britanijos Karolis išvyko į Australiją, nes norėjo naujų iššūkių.
„Suvokiau, kad pasaulis kupinas netikėtumų ir dar nepažintų vietovių, todėl ilgai nedvejodamas nusprendžiau pasinerti į naujus vandenis.
Žaliajame žemyne praleidau pusantrų metų, per tą laiką įgyvendinau vieną man svarbių projektų, kuris netgi buvo mano vaikystės svajonė.
Tai buvo tikro dydžio automobilio paveikslas ant sienos viename prabangiausių automobilių salonų Sidnėjuje.
Man teko dirbti su nuostabiais draugais bei komanda, be jų nebūčiau to įgyvendinęs“, – patikino menininkas.
Šiuo metu K.Greičiūnas ne tiktai piešia ir tapo įžymybių portretus, bet ir su menininke Gintare Tilūnaite rengia vaikams ir suaugusiesiems tapybos pamokas.
Kaunietis pastebėjo, kad šių pamokų ieško žmonės, kurie nori išsivaduoti nuo erzinančio nuovargio ir susikaupusias emocijas išlieti būtent drobėje.