Jis prisipažįsta, kad pradžioje į žinias apie šią ligą nežiūrėjo rimtai, manė, kad tai tarsi eilinė gripo epidemija, kuri staiga atsiradusi staiga ir praeis.
Dabar jis įsitikinęs, kad viskas yra kur kas rimčiau ir nori visus paraginti imtis stipresnių apsaugos priemonių.
„Aš dirbau viešbutyje, kur rizika užsikrėsti yra gana didelė, juk dažnai kontaktavau su įvairių tautybių žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių. Kartą po darbo grįžau namo, o kitą dieną atsibudęs pajutau gerklės srityje lengvą kutenimą. Tiesiog pagalvojau, kad tai peršalimas ir sučiulpiau tabletę nuo gerklės skausmo, ji padėjo, kutenimas dingo. Tačiau po poros dienų pajutau kaulų skausmą, laužymą, temperatūra pakilo iki 39 °C, prasidėjo dusulys, kuris blogina mano situaciją, nes turiu astmą“, – prisiminė ligos pradžią Mindaugas.
Tris dienas jis gulėjo lovoje ir jautėsi visai bejėgis, net neturėjo jėgų atsikelti ir nueiti iki tualeto. Visgi ir tada jis negalvojo, kad jį užklupo daugelio jau aptarinėjamas koronavirusas.
Jis aiškino: „Mano imuninė sistema nėra stipri, dažnai sergu gripu bei peršalimo ligomis, taigi maniau, kad tai bus eilinis peršalimas, nereikia nieko prisigalvoti. Pasijutęs blogai skambinau šeimos gydytojui telefonu ir viską aptarėme, jis sakė, kad tai tikriausiai bus gripas, nes visų koronavirusui būdingų simptomų nėra, patarė likti namuose ir stebėti sveikatos būklę toliau.“
Kaip ir lieptas, ligonis gydėsi namie, dienomis pasijusdavo geriau, vakarais būklė vėl pablogėdavo. Taip prabėgo 7 dienos, kol galiausiai Mindaugas vėl susisiekė su gydytoju ir papasakojo apie savo savijautą.
„Tada nedelsiant buvau išvežtas į ligoninę, kur buvo atliktas testas dėl covid-19. Buvau paguldytas į specialią palatą stebėjimui ir rezultatas tikrai nepradžiugino, atsakymas buvo teigiamas“, – atsiminė Mindaugas.
Visgi 3 dienas praleidęs ligoninėje, kai būklė pagerėjo, jis buvo karantinuotas namuose, mat ligoninėse trūksta vietų. Jam liepta niekur neiti 3 savaites. Iš namų dirba ir niekur neina ir jo sutuoktinis, kuris kol kas sveikas. Jie namuose apsirūpinę maistu, tualetiniu popieriumi, be to, prireikus produktų ar vaistų galima užsisakyti į namus.
„Dabar jaučiuosi neblogai, tik kartais sausai kosėju ir tampa sunkiau kvėpuoti, šiek tiek pakilusi temperatūra. Tačiau galiu vaikščioti po namus ir kažką apsitvarkyti, užvalgyti. Viliuosi, kad pasveiksiu“, – sakė Mindaugas.
Pašnekovas įsitikinęs, kad situacija Vokietijoje apskritai nėra gera, kadangi šalis į pandemiją sureagavo per vėlai, kas ir lėmė ligos išplitimą.
Kol kas Vokietija nemato būtinybės visiškai apriboti laisvą judėjimą tarp ES šalių. Tik praėjusią savaitę paskelbta, kad dalinai apribojamas judėjimas šalies viduje dviem savaitėms ir neveiks mokyklos, kirpyklos, kavinės (iki šiol jos dirbo nuo 10 iki 18 val.)
Taip pat praėjusią savaitę paskelbta, kad iš namų negali išeiti visa šeima, o tik du asmenys vienu metu, ir tik turėdami svarbų reikalą (kai vyksta pas gydytojus, į darbą ar pan.).
Kai kuriuose Vokietijos miestuose įvestos ir komendanto valandos, uždaryti įvažiavimai ir išvažiavimai iš miestų, bet Vysbadene, kur gyvena Mindaugas, to dar nėra.
Beje, tiems, kurie nesilaikys nurodymų dėl karantino, šalyje numatomos iki 25 000 Eur baudos.
„Manau, į tai Vokietijoje sureaguota per vėlai dėl parlamento rinkimų. Ir norėčiau visiems palinkėti sveikatos, supratingumo ir tolerancijos. Tik būdami vieningi, saugodami vienas kitą, sugebėsime išgyventi šį sunkų laikotarpį ir sulaukti žilos senatvės“, – pastebėjo Mindaugas.