Trilerių netrūksta: keleivį iš mirties nagų išplėšęs Vilniaus taksistas policiją kvietė ir įžymybei

2020 m. vasario 5 d. 18:40
Didelio Lrytas.lt skaitytojų susidomėjimo sulaukė straipsnis „Trileris Vilniuje: neblaivų keleivį vežęs taksistas nugirdo siaubingą dalyką“, kuriame pasakota, kaip pilietiško taksi vairuotojo, Bendrojo pagalbos centro darbuotojo ir policijos pareigūnų dėka pavyko iš mirties nagų ištplėšti iš gyvenimo pasitraukti mėginusį vyrą.
Daugiau nuotraukų (5)
Lrytas.lt pavyko susitikti su į šią dramatišką istoriją įsivėlusiu taksi vairuotoju Audriumi (41 m.), kuris plačiau papasakojo apie šią istoriją ir kitus savo darbo ypatumus.
Sausio 27 d. jis sulaukė baro darbuotojos iškvietimo. Prašyta parvežti klientą iš Vilniaus stoties rajono į Naująją Vilnią. Klientas, maždaug penkiasdešimtmetis vyras, Audriui nepasirodė girtas, nebent kiek išgėręs. Visą netrumpą kelią taksistui jis pasakojo, kad gyvenimas jį išvargino ir jis nusprendė pasikarti.
Nurodė ir tokio sprendimo priežastį – jis prieš pusmetį paliko savo šeimą, išėjo pas kitą moterį, o toji jam „įstatė ragus“, dėl to jis ir buvo nusiteikęs lemtingam žingsniui.
„Bandžiau sakyti, kad taip elgtis neverta, juolab, kad vyras prasitarė turintis darbą, du vaikus (tik jie jau suaugę ir ant jo supykę su juo nebendrauja). Juokavau, kad moterų daug, kam čia dėl vienos kartis, bet jis atkirto, kad jo neperkalbinėčiau. Atsakiau, kad neperkalbinėju, nesu joks psichologas, bet manau, kad toks poelgis neprotingas. Vyras tik pakartojo, kad darys tą, ką nusprendė“, – pasakojo Audrius.
Klientą jis išleido prie dviejų namų tamsiais langais. Dar pagalvojo, kad reikėtų imtis kažkokių priemonių, bet juk negalėjo to žmogaus laikyti uždaręs savo automobilyje, kol atvyks policija – būtų tapęs įstatymų pažeidėju.
Kelias minutes dar svarstė, ar skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112. Gal ten jam tiesiog pasakys, kad jis be reikalo trukdo pareigūnų darbą dėl kažkieno neaiškių kalbų? Visgi pasiryžo skambinti.
„Detalės, kurios nulėmė mano sprendimą, buvo dvi. Pirma, kai vyras atsiskaitinėjo už kelionę, pamačiau, kad to jo rankinėje visi dokumentai buvo labai tvarkingai sudėlioti – gal tai rodė, kad jis ruošiasi pasitraukti iš gyvenimo. Be to, išeidamas jis man įdavė kvepalus. Pasakiau, kad tegu pasilieka sau, o jis atsakė, kad jam jų nereikės, ir nueidamas numetė ant sėdynės“, – pasakojo Audrius.
Paskambinęs 112, jis išgirdo jauno vaikinuko balsą, ir jam papasakojo, su kokiu atveju susidūrė. Po kelių minučių tas vaikinukas perskambino ir pasitikslino, kaip minėtasis vyras atrodė. Dar po kurio laiko su taksistu susisiekė policijos pareigūnas ir paklausė, ar jis tiksliau nežino, kur tas keleivis nuėjo, bet taksi vairuotojas tegalėjo pasakyti, kad jis pasuko pro vartelius link dviejų tamsių namų.
Šios istorijos tęsinį apie tai, kad pareigūnai po užtrukusių paieškų surado tą vyrą, jau mėginusį įvykdyti savo ketinimus, ir spėjo išgelbėti jo vos rusenančią gyvybę, Audrius sužinojo vakar, po įvykio praėjus savaitei. Jis kolegai pasakojo apie keistąjį keleivį, o šis vėliau jam įmetė straipsnio nuorodą ir paklausė, ar tik ne apie tą patį žmogų kalbama.
„Skaičiau ir galvojau, kaip keistai viskas susiklostė. Vienas telefono skambutis gali pakeisti visą žmogaus gyvenimą. Šaunuoliai tie policijos pareigūnai, kurie žmogų, kaip rašyta, ištraukė iš mirties nagų. Juk jie galėjo tiesiog pavaikščioti nurodytoje vietoje ir, nieko neradę, išvykti, bet jie stengėsi, bendravo su gyventojais, gavo užrakinto pastato raktus ir žmogų išgelbėjo“, – kalbėjo vairuotojas.
Ir pridūrė, kad dabar vis pagalvoja, kaip toliau klostysis to vyro likimas. „Taip, jis buvo išgelbėtas, bet ar jam po to gyvenimas nušvis kitomis spalvomis? Ir jeigu ne, ar mūsų sistema pasiruošusi tokiam nevilties apimtam žmogui padėti? Nors gal apie tai sužinoję jo vaikai, kurie ant jo buvo supykę, susirūpins ir vėl pradės su juo bendrauti“, – svarstė neabejingas taksistas.
Policiją kvietė ir įžymybei
Taksi Audrius vairuoja penktus metus. Šio darbo ėmėsi, grįžęs iš emigracijos, kai nerado jokio kito, ir pajuto, kad šis užsiėmimas jam labai patinka: „Atsidūriau savo rogėse“. Skaičiavo, kad per metus perveža gal 6000 žmonių.
„Tokiame darbe pasitaiko įvairiausių dramų, bet aš esu ramus žmogus, nelinkęs ginčytis su klientais ir policiją esu kvietęs tik kelis kartus. Šio vyro atvejis buvo išskirtinis. Jis dar ir verkė, o vyrai tą daro labai retai. Dažniau klientai bamba, kokia valdžia bloga, kartais pasiguodžia ir tuo, kad jų gyvenimas labai sunkus, bet tuo viskas ir baigiasi“, – pasakojo Audrius.
Pirmą kartą jis kvietė policiją neaiškiam klientui, kuris nepasakė galutinio adreso, tik vis burbėjo po nosimi, kad reikia sukti į kairę ar į dešinę. Galiausiai taksi vairuotojas sustojo ir paprašė jo išlipti, o jis nesutiko.
Dar kartą bendruoju pagalbos telefonu Audrius skambino visai neseniai. Prieš kelias savaites jis vežė iš baro tris išgėrusius vyrukus, tarp kurių buvo ir vienas žinomas dainininkas. Kai keleiviai lipo iš automobilio, vairuotojas pamatė, kad ant kilimėlio išpiltas vyno butelis.
„Paklausiau, kas čia dabar, o tas dainininkas kilimėlį pakėlė ir visas gėrimas išsipylė ant mašinos grindų. Pasakiau, kad tokiais atvejais, kai klientai privemia ar kažką išpila, prašome jų sumokėti už cheminį automobilio valymą, bet tas dainininkas puolė ginčytis, grasino mane atleisiąs iš darbo... Iškviečiau policiją, jis su jais ilgai aiškinosi. Sakė, kad taksistai ir policija – susimokę, vieni kitus remia, na, o mane atleisti iš darbo grasino gal 25 kartus. Vėliau iš policijos gavau raštą, kad galiu kreiptis į teismą, bet daugiau į šį reikalą nesivelsiu“, – sakė pašnekovas.
Jam neretai tenka vežioti ir kitus žinomus žmones, Seimo narius, krepšininkus (įdomu stebėti, kaip kai kurie jų sunkiai telpa į automobilį), bet paprastai jie elgiasi kultūringai.
Tapo skyrybų liudininku
Nekultūringų, išgėrusių klientų daugiau pasitaiko penktadienio ir šeštadienio naktį. Kai kurie Audriaus kolegos tuo metu net nedirba, kad negadintų sau nervų.
Pašnekovas su šypsena atsiminė atvejį, kai seniau vairavo didesnį automobilį su papildomomis sėdynėmis gale, ir iš baro po namus turėjo išvežioti 6 jaunų žmonių kompaniją. Atrodė, kad jau viskas, jis pasuko namo, bet važiuodamas išgirdo knarkimą. Pasižiūrėjęs pamatė, kad gale įsitaisęs miega dar vienas jaunuolis. Pažadintas jis pasiskundė: „Na ir draugai, mane paliko.“
Taksi automobilyje poros neretai aiškinasi santykius, pykstasi. Kartą Audrius namo vežė vyrą su žmona, kurie automobilyje barėsi ir apsisprendė skirtis. Vyras paprašė taksi vairuotojo prie namo palaukti, kol į lagaminus susikraus būtiniausius daiktus, kad išvežtų jį kuo toliau nuo žmonos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.