Daugiau pasišnekėjus su Donatu ir jo žmona Amelija (19 m.) pasirodė, kad toji katino istorija – tai tik viena iš daugelio jų gyvenimo keistenybių.
Donatas ir Amelija Mohamad Ali netipiška pora – jie abu susipažino per tatuiruotes ir dabar abu jas daro.
Tiesa, pažinties pradžioje vyras turėjo reikalų su policija, nes mergina tuomet buvo nepilnametė.
Dabar jie laimingai susituokę ir augina du vaikus, kurie yra jo, bet ne jos. Taip pat jie augina du šunis, du triušius, piktąjį Bengalijos katiną (tiesa, nuo skelbime nurodytos jo kainos, 3000 eurų, pirkdamas jis nusiderėjo iki 2 500), pitoną ir tarantulą.
Kai Donatas susipažįsta su nauju žmogumi, tas pirmiausia susidomi jo pavarde. Mohamad Ali vyras tapo po vestuvių. Šią pavardę jis perėmė iš savo žmonos – jos tėvas buvo iš Sirijos, o motina – lietuvė.
Kad gautų tokią egzotišką netradicinę pavardę (ir moters pavardė – be lietuviškų galūnių), jiems teko daug aiškintis su santuokų rūmų darbuotojais.
Slegia sunki vaikystė
Tai – jau trečioji vyro pavardė. Seniau jis buvo Donatas Remeika, ir tą pavardę buvo perėmęs iš pirmosios žmonos. Dar seniau jis buvo Donatas Šveistys, bet šios pavardės turėti nenorėjo dėl savo skaudžios praeities.
Iki 1,5 metų Donatas augo vaikų globos namuose – į juos pateko vos gimęs, nes jo mama buvo priklausoma nuo narkotikų. Vėliau berniuką paėmė žmonės iš Tauragės ir jis užaugo šeimyniniuose globos namuose. Beje, jo globėjai Jonas ir Salomėja Puodžiuviai paėmė auginti dar ir tris jo brolius, nors surinkti į vieną vietą juos visus, išbarstytus po įvairias Lietuvos globos įstaigas, buvo sudėtinga.
Su globėjais, iš viso į suaugusiųjų gyvenimą palydėjusius apie 25 vaikus iš globos įstaigų, Donatas ir dabar palaiko draugiškus santykius. Be to, dabar jis nuolat veža dovanas vaikų globos namų auklėtiniams – yra užsibrėžęs kasmet 5000 eurų skirti vaikų globos namams ir beglobiams gyvūnams.
Jo tėvas, kiek jis žino, miręs, o savo motiną matė vienintelį kartą gyvenime. Tai buvo prieš keletą metų televizijos laidos „Nomeda“ studijoje. Motina jo prašė atleidimo, tačiau jis neatleido. Dabar jis mano, kad ta laida buvo surežisuota, nes kai po to kelis kartus susisiekė su savo motina, norėdamas pasišnekėti daugiau, ji bendrauti nenorėjo.
Gyvūnai ir tatuiruotės
Dar augdamas globėjų namuose Donatas pamėgo gyvūnus (jie laikė daug papūgėlių ir net voverių) ir susidomėjo tatuiruotėmis. Vaikystėje jis buvo gana uždaras vaikas ir labai mėgo piešti. Būdamas trylikos, jau piešdavo gražius atvirukus, kuriuos parduodavo bičiuliams ir pažįstamiems po 50 centų. Tiesa, per dailės pamokas mokykloje kartais gaudavo dvejetus, nes nesutikdavo piešti stiklinės ar obuolio, kaip liepdavo mokytoja – paišydavo tai, kas rūpėjo jam pačiam.
Būdamas keturiolikos Donatas iš vieno pažįstamo sužinojo, kaip galima daryti tatuiruotes, ir labai tuo susidomėjo. Pats pasigamino tam skirtą mašinėlę. Prireikė varikliuko iš seno magnetofono, adatos iš gitaros stygos ir tušinuko. Su šia mašinėle jis ir treniravosi – darėsi bandomąsias tatuiruotes sau pačiam ant kairės rankos, po drabužiais slėpdamas jas nuo globėjų.
Vėliau jau darė tatuiruotes draugams ir pažįstamiems, kurias tie slėpdavo nuo savo tėvų.
Tatuiruotės didžiuliu Donato pomėgiu išliko, ir kai atsikraustė į Vilnių mokytis statybininkų mokykloje apdailininko specialybės. Kurį laiką pagal šią specialybę ir dirbo, nors svajojo daryti tatuiruotes. Darbas statybose jam labai nepatiko, bet reikėjo pinigų pragyvenimui ir įvairiai tatuiruočių darymo įrangai – juk šiuolaikiška tatuiravimo mašinėlė gali kainuoti 800 eurų ar dar daugiau. Vėliau kurį laiką darbavosi kituose tatuiruočių salonuose, tačiau svajojo apie nuosavą.
Ir štai prieš 5 metus savo svajonę įgyvendino – Vilniuje įkūrė tatuiruočių studiją „Lithuanian Tattoo“. Beje, jos patalpas įrengė savo rankomis.
Savo dabartiniu darbu vyras labai džiaugiasi ir jį mėgsta, o klientai pas jį užrašyti keturiems mėnesiams į priekį. Dabar čia dirba keli meistrai, tarp jų – ir dabartinė Donato žmona Amelija.
Vaikai liko su tėvu
Su pirmąja žmona Donatas susituokė, būdamas 19-os. Su ja susilaukė dviejų vaikų. Sūnui Danieliui dabar 10, o dukrai Dominykai – penkeri.
Prieš beveik ketverius metus šeima išsiskyrė. Pasak Donato, kalta buvo žmonos priklausomybė nuo alkoholio – dėl to ir vaikų gyvenamoji vieta nustatyta su tėvu, nors tai Lietuvoje nedažnai pasitaiko. Tiesa, dabar moteris su savo bėdomis susitvarkiusi ir su vaikais vėl bendrauja.
Na, o Donatas sako, kad vaikus auginti jam nėra sunku – tiesiog darbą visuomet užbaigia 17 val., kad galėtų pasiimti dukrą iš darželio. Ir jo antroji žmona, pasak jo, su vaikais sutaria gerai, nors jis supranta, kad psichologiškai jai tai nėra paprasta.
Su Amelija jis susipažino tatuiruočių studijoje, kur ji atėjo, norėdama mokytis šio amato. Kurį laiką ir buvo tiesiog jo mokinė, o vėliau išsiskyrė su savo tuomečiu draugu ir pasireiškė jų abipusė simpatija (Donatas jau buvo išsiskyręs).
Vieną dieną mergina, kadangi labai nesutarė su savo tėvais, paprašė Donato leisti pagyventi pas jį, kol ras išsinuomoti būstą. Būsto taip ir neišsinuomojo – pasiliko gyventi su juo.
Čia Donatas prasitarė, kad dėl to, jog būsimai jo žmonai tuomet tebuvo septyniolika, buvo kilę problemų su teisėsauga. „Na, bet dabar viskas gerai, ji yra pozityvus žmogus ir kartu mes jaučiamės laimingi“, – sakė jis.
Vestuves pora atšventė ypatingą dieną – 2018 08 08. Vestuvės kainavo apie 20 000 eurų. Amelija norėjo kuklios šventės, bet Donatas buvo nusiteikęs paišlaidauti, nes yra įsitikinęs, kad šios vestuvės jam paskutinės – užteko nudegti vieną kartą. Taigi užsakė brangius fejerverkus, o vestuviniai žiedai su deimančiukais kainavo po 3000 eurų.
Gyvūnai namie ir darbe
Šeima gyvena 2 kambarių bute kartu su dviem šunimis, špicu ir akita, savo teritoriją bute norinčiu turėti piktuoju katinu ir dviem dekoratyviniais triušiais (šiuos namo parnešė ne Donatas, o Amelija). Karališkasis pitonas ir voras tarantulas apgyvendinti tatuiruočių salone. Ropliui skirtą terariumą sumeistravo pats Donatas. Kai salone nėra klientų, jis išleidžia pitoną pašliaužioti po patalpas.
„Kai žmogus ateina darytis tatuiruotės, jis galbūt jaudinasi, o žiūrėjimas į terariume gulintį pitoną nuramina taip pat, kaip akvariumo žuvelių stebėjimas“, – įsitikinęs vyras. Šį gyvį jis nusprendė įsigyti po to, kai perskaitė Antuano de Sent Egziuperi knygą „Mažasis princas“, kur minimas smauglys, virškinantis dramblį. Donatas turi egzotinius roplius auginančių bičiulių, tad už pitoną sumokėjo tik 90 eurų (paprastai jie kainuoja apie 500). Dar vyras yra namie auginęs chameleoną už 380 eurų, tačiau tas kažkuo apsinuodijo ir nugaišo.
Kai Lrytas.lt parašė apie Donato vargus su egzotiškiu brangiu katinu, jis sulaukė daug komentarų, kad prieglaudos pilnos beglobių kačiukų. „Tačiau aš maniau, kad katinas bus tikras šeimos narys, taigi nepagailėjau jam pinigų“, – sakė vyras. Dabar jis dėl laukinio katino likimo tariasi su felinologais. Gali būti, kad gyvūnas iškeliaus į prie Klaipėdos esantį zoologijos sodą.
Klientai – nuo 5 iki 83 metų
Amelija turi daugybę tatuiruočių. Daugelį jų jai padarė vyras, tačiau jų užsimano ir eskizus nupiešia ji pati. Pats Donatas kurį laiką tatuiruočių nesidarė, o tos, kurias buvo pasidaręs paauglystėje savadarbe įranga, jau buvo išblukusios. Tačiau kai su žmona pakeliavo po Tailandą, kur itin daug tatuiruotų žmonių ir tatuiruočių studijos ant kiekvieno kampo – užsinorėjo ir jis. Pirmoji, kurią jam padarė kolega – Amelijos atvaizdas.
Kam visgi žmonėms reikia tatuiruočių? „Manau, tai – tiesiog gražu, ir kiekvienam žmogui tai turi kažkokią prasmę“, – sakė salono savininkas. Ir pridūrė, kad seniau žmonės, darydamiesi tatuiruotes, domėdavosi, ką konkretus piešinys reiškia. Dabar reikšmėmis jie nesidomi – jas susigalvoja patys.
Įdomu tai, kad prieš dešimtmetį daug dažniau tatuiruotes darydavosi vyrai, o dabar dažniau jas darosi moterys. Tiesa, nemažai ir žmonių, kurie ateina tatuiruočių šalinti, tačiau dėl to, Donato tikinimu, dažniausiai kalti butuose dirbantys nelegalūs meistrai, darantys nekokybiškus piešinius.
Vyriausia moteris, kuriai Donatas darė tatuiruotę, buvo 83 metų amerikietė. Ji su drauge keliavo po pasaulį ir skirtingose šalyse pasidarydavo vis po naują tatuiruotę.
Tatuiruotės daromos tik pilnamečiams asmenims, o nepilnamečiams – pateikus tėvų sutikimą, ir tokių jaunuolių per mėnesį pasitaiko po kelis.
Jauniausias klientas buvo penkiametis Donato sūnus. Jis, būdamas mažas, nemažai laiko leisdavo tėčio darbe ir labai pats norėjo tatuiruotės. Tėtis galiausiai sutiko jam ištatuiruoti nedidelę žvaigždutę odos paviršiuje. Už tai vyrui buvo net iškelta baudžiamoji byla – jis kaltintas skausmo nepilnamečiui sukėlimu. Vėliau kaltinimai buvo panaikinti – Donatas pateikė vaizdo įrašą, iš kurio matyti, kad vaikui neskaudėjo – oda buvo nuskausminta.
Jis – įdomus ir neeilinis žmogus
– Kaip jūs sugalvojote eiti į tatuiruočių saloną ir mokytis jas daryti? – paklausėme Donato žmonos Amelijos Mohamad Ali.
– Tatuiruotės man patiko nuo seno, man labai gražiai atrodydavo gausiai išsitatuiravę žmonės, be to, privačiai ir dailės mokyklose mokiausi dailės. Kartą, važiuodama iš mokyklos, pakeliui pamačiau tatuiruočių studiją ir sumaniau užsukusi paklausti, ar galėčiau pasimokyti jas daryti. Kadangi savininkas buvo Donatas, kalbėjausi su juo, sutariau, kad mokysiuos, na, o pora tapome gal po pusmečio.
– Jis prasitarė, kad jūs buvote nepilnametė, tad kilo problemų su teisėsauga.
– Iš tiesų mano mama mūsų santykiams labai nepritarė ir nenorėjo nesutarimų išspręsti taikiai. Visgi vėliau mamą įtikinau, kad kokie jau mano santykiai yra, tokie yra, ir ji nieko nepakeis. Palengva ji nustojo pykti, dabar su ja bendraujame normaliai.
– Kuo jums Donatas taip patiko?
– Man patinka įdomūs žmonės, o Donatas – tikrai labai neeilinis, išskirtinis žmogus. Su juo labai įdomu bendrauti, jis gali papasakoti daug savo patirtų nuotykių.
– Visgi jūs gavote ne tik vyrą, bet ir du vaikus ir daug gyvūnų. Ar tai ne per sudėtinga jaunai merginai?
– Na, iš gyvūnų tuomet buvo tik du ropliai, kitus mes įsigijome, jau gyvendami kartu. Gyvūnai man labai patinka, kaip ir jam, taigi dėl to problemų nekyla. Esame sutarę, kas už ką atsakingas. Štai šuo, špicas Mimoza, seniau buvo tik mano, bet matau, kad jis vis labiau linksta į Donato pusę, taigi nežinau, kaip bus toliau. Norėtųsi ir daugiau gyvūnų, bet suprantame, kad negalima, nes mažai vietos.
Su Donato vaikais irgi sutariu gerai. Berniukas jau gana didelis, lanko mokyklą, jam rūpi draugai ir jis pakankamai savarankiškas. Mergaitei rūpesčio ir dėmesio reikia daugiau, bet ir ja pasirūpinti nėra labai sudėtinga.
Su Donatu draugiškai dalijamės visus darbus ir dėl visko sutariame gražiuoju.