Algimantui Čekuoliui likimas siuntė išbandymą: išsigando, kad neteks žmonos

2019 m. kovo 8 d. 20:25
Algimantas Čekuolis (87 m.) savo žmoną psichologę Editą (63 m.) pavadino kovotoja, nes ji susigrūmė ir nepasidavė agresyvios formos vėžiui. Po šlaunikaulio lūžio su lazda nesiskiriantis rašytojas ir žurnalistas ne juokais buvo sunerimęs dėl sutuoktinės onkologinės ligos – vyras netgi užsiminė, kad jei jis mirtų, niekas nepasikeistų, o jeigu netektų žmonos, sunkiai įsivaizduotų, kaip jam toliau gyventi.
Daugiau nuotraukų (5)
Daugiausia laiko dabar namuose praleidžiantys pasiligoję sutuoktiniai išmoko puoselėti dvasinę ramybę, bet jiems nesvetimas ir juodasis humoras.
Žinomas rašytojas ir žurnalistas atvirai sakė, kad ne kartą mąstė apie mirtį, galbūt tą mintį jau prisijaukino: „Mirtis neišvengiama. Tai gali nutikti bet kurią dieną, bet kurią akimirką. Jokios tragedijos nebūtų.“
Sėdėdamas erdvioje namų svetainėje odiniame fotelyje A.Čekuolis žvilgtelėjo į permatomas baltas užuolaidas ir lyg tarp kitko pasakė, kad po jo mirties niekas nepasikeis – kaip už lango stovi kitas namas, taip ir stovės, kaip buvo gėlių vazonai, taip ir liks. Gyvenimas tekės lyg srauni upė.
Bet vyras susikrimto, kai balsu pagalvojo, kaip gyventų, jeigu taptų našliu.
Tačiau A.Čekuolis turbūt nebūtų didžiąją gyvenimo dalį dirbęs žurnalistu, jei nemokėtų tokio klausimo apversti į kitą pusę. Kaip tai jam pavyksta, patikslino smagiai nusiteikusi E.Čekuolienė ir papasakojo apie jo vizitus pas gydytoją.
Algimantas, kurio sveikata neblogai taisosi po prieš 2 metus patirtos traumos, gydytojos kabinete dabar pajuokauja: „Na, daktare, tai kada aš tapsiu našliu?“
O kai Edita apsilankė pas onkologą, jam pristatė ir savo vyrą: „Čia yra tas žmogus, kuris gali paklausti tiesiai šviesiai, kada jis taps našliu.“
Tuomet A.Čekuolis, pasijutęs nepatogiai, gydytoją patikino, kad ne visada to klausia.
Nenorėjo, kad vyras lankytų
2018 metų liepos 16-ąją E.Čekuolienė gulėsi ant operacinio stalo. Per daugiau nei keturias valandas trukusią operaciją buvo pašalinti vėžio židiniai gimdoje.
Tačiau prieš sudėtingą operaciją Edita įspėjo sutuoktinį, kad jis nesiveržtų į ligoninę jos lankyti, nes esą vyrų neįleidžia į Ginekologijos skyrių.
Psichologė žmona taip susitarė, nes nenorėjo solidaus amžiaus sutuoktinio varginti ir versti nerimauti. Ji nepaprašė ir draugės, kad aplankytų.
Edita suvokė, kad jeigu ir po operacijos nebus kam paduoti stiklinės vandens, ji pati ją pasiims. Moteris nenorėjo ištižti, sukelti kitiems gailestį. Edita troško greičiau pati vėl atsistoti ant kojų.
Bet A.Čekuolis nepaisė žmonos draudimo, išsikvietė taksi ir nuvyko į ligoninę.
Rašytojas ir žurnalistas toje ligoninėje žinojo tik Akių ligų skyrių, kuriame anksčiau buvo lankęsis. Todėl ten pirmiausia ir užsuko, išsiaiškino, kur rasti Ginekologijos skyrių.
Kai E.Čekuolienės palatos duris pravėręs ją operavęs gydytojas žaismingai pasakė, kad pas ją atėjo vaikinas, Edita sutriko: „Neturiu aš jokio vaikino.“
Gydytojas patikslino, kad vaikinas – su lazdele, tik jis truputį luktelės, kol kurjeris atveš rožes. A.Čekuolis užsakė gėlių, norėjo pradžiuginti žmoną.
Kad nemažai sunkumų atlaikę rašytojas ir psichologė moka vienas kitą džiuginti, buvo akivaizdu ir fotosesijos metu. Nors Edita iš anksto sakė, kad nemėgsta fotografuotis, kai pristigo kantrybės pozuoti šalia vyro, pasitaisiusi palaidinę prie kaklo atsiduso: „Kad neatrodytume kaip erotiniame žurnale.“
Fotografas patikino, kad iki tokio žurnalo fotosesijos jiems toli.
„Ar kada nors fotografavote tokiam leidiniui?“ – šypsodamasi pasmalsavo moteris.
„Oi, visko buvo“, – spausdamas fotoaparato mygtuką prasitarė mano kolega.
A.Čekuolis užsiminė, kad nenorėtų nuotraukose atrodyti lyg būtų dirbtinai pozavęs. Kai paprašėme, kad žmona jį apsikabintų, rašytojas šypsodamasis ištarė: „Per daug gražiai.“
Čekuoliai nenorėjo nei padailintų nuotraukų, nei pagražinto pasakojimo.
Metastazės buvo jau išplitusios
„Algis iš pradžių juokėsi, kai aš visiems sakiau, kuo sergu. Aš atkirtau, kad čia nėra nieko gėdinga. Tai – ne sifilis ar dar kas nors. Juk vos ne kas antras žmogus suserga, pasaulyje dabar siaučia vėžio epidemija“, – patikino E.Čekuolienė.
Psichologė neslėpė, kad vėžio židinys buvo gimdoje, bet metastazės buvo pasiekusios ir plaučius, aplenkdamos žarnyną.
2018 metų liepos pradžioje išgirdus diagnozę moteriai nebebuvo kur trauktis – teko skubiai operuotis.
„Aš seniai blogai jaučiausi. Kadangi buvo Algimanto ligos, maniau, kad pavargau“, – apie netikėtos ligos simptomus – didžiulį nuovargį ir silpnumą – užsiminė E.Čekuolienė.
Nuovargis būdavo toks didžiulis, kad moteris sunkiai nueidavo iki parduotuvės, nes staiga išmušdavo karštis, o kūno temperatūra šokdavo iki 38 laipsnių. Ji nebuvo net peršalusi, tad šoktelėjusios temperatūros priežastis buvo sunku suprasti.
***
Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Lietuvos ryto“ priede „Gyvenimo būdas“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.