Jis prisimena, kad 1991-aisiais buvo vos 17-metis, kai įsisuko į karinę struktūrą. „Apgavau. Sakiau, kad man devyniolika, todėl neišmetė. Taip ir likau ginti dabartinių Seimo rūmų“, – prisimena „Voro“ pravardę pirmajame spec. būryje gavęs A. Gaiževskis.
Jo ir dar keliolikos už Lietuvą pasiruošusių atiduoti gyvybę jaunuolių istorija „Spec. Žvėrynas“ nuo sausio 11 dienos pradedama rodyti Lietuvos kino teatruose. Į filmo premjerą A. Gaiževskis atvyksta iš JAV, kur atstovauja Lietuvos kariuomenę NATO transformacinėje vadavietėje. Pulkininkas dalyvaus išankstinėse filmo premjerose ir susitikimuose su žiūrovais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.
„Aš save mačiau kariu nuo vaikystės. Tai buvo mano gyvenimo prasmė ir tikslas. Tarnauti, kariauti ir, jeigu reikės, baigti tarnybą garbingai“, – sako pulkininko laipsnį užsitarnavęs vyras. Per savo karjerą jis patyrė klinikinę mirtį, buvo sulaužytomis kojomis, sutrupintu dubeniu, tačiau sugebėjo tapti juodo diržo meistru kovinėje savigynoje, parašiutizmo meistru.
Per 28 metus A. Gaiževskis pasiekė profesinės karjeros aukštumų karinėse struktūrose, kur pradėjo kelią nuo eilinio kario, o šiuo metu tarnauja Nacionaliniu atstovu prie NATO, transformacinėje vadavietėje Norfolke, JAV.
„Vadavietė yra lyg didžiulis karinis mokslinis tyrimo ir analitinis institutas, kuriame deleguoti atstovai iš visų NATO ir 7 bendradarbiaujančių su aljansu valstybių. Mano pagrindinė funkcija dalyvauti štabo veikloje gaunant, perduodant bei pačiam teikiant karinės ekspertizės informaciją į Lietuva ir iš jos – esu lyg tiltas tarp šio štabo ir Lietuvos kariuomenės“, – sako pulkininkas.
Minėtame NATO štabe planuojamos ir rengiamos operacijos daugia nei 20 metų į priekį. Įvertinama visos grėsmės – nuo globalinio atšilimo iki šalių nestabilumo faktorių, demografijų, emigracinių grėsmių.