Garliavos byloje išgarsėjęs advokatas sukūręs naują šeimą neprarado senosios

2018 m. spalio 14 d. 21:27
Kaunietis advokatas Gintaras Černiauskas (51 m.) labiausiai pagarsėjo tuo, kad teisme atstovavo Laimutei Stankūnaitei garsiojoje Garliavos byloje. Jo žmona Laura (41 m.) – taip pat advokatė.
Daugiau nuotraukų (6)
Jie – verslo partneriai ir trijų vaikų – 13 metų Kristupo, 8-erių Herkaus ir beveik 7-erių Elžbietos – tėvai.
Tačiau iš tiesų G.Černiauskas – net šešių vaikų tėvas. Dar jis turi tris dukras iš pirmosios santuokos: Lina ir Ida jau suaugusios ir sukūrusios savo šeimas, o aštuoniolikametė Gabija kitąmet baigs vidurinę mokyklą ir norėtų studijuoti mediciną.
Abi vyresnės dukros baigė teisės studijas – tikriausiai tai rodo, kad tėvas su vaikais iš pirmosios santuokos išsaugojo ryšį. Skirdamasis su pirmąja žmona vyras baiminosi, kad gali nutolti nuo vaikų.
„Esu labai dėkingas buvusiai žmonai, kad ji netrukdė man išlaikyti gerų santykių su dukromis. Net ir skiriantis gražiuoju dėl tokių dalykų sutarti nelengva, bet mums pavyko“, – sakė Gintaras.
Dabar advokato vaikai iš pirmosios ir antrosios santuokų gražiai bendrauja tarpusavyje. Beveik visada į keliones šeima vyksta su keturiomis ar penkiomis atžalomis.
Vyriausioji dukra neprisideda, nes jau augina du vaikus, – advokatas turi pustrečių metų anūkę ir 6 mėnesių anūką.
Taip atvirai ne tik apie darbą, bet ir apie savo šeimą advokatas, ko gero, dar nėra kalbėjęs.
– Kuo svajojote būti vaikystėje?
– Teisininku. Vienas mano dėdė dirbo sovietinėje Vidaus reikalų ministerijoje, kitas – milicijoje, jie abu turėjo gražias uniformas, ir man tai darė didžiulį įspūdį.
Iš pradžių norėjau būti detektyvas.
Būdamas 8–9 metų rašiau į sąsiuvinį istorijas, kaip išnarplioju įvairius nusikaltimus.
Sulaukęs brandesnio amžiaus vis dėlto nutariau, kad išmintingiau rinktis teisininko specialybę, nes tuomet atsiveria daug galimybių.
– Gražios uniformos taip ir negavote. Ar dabar kartais nepagalvojate, kad teisininko darbas – ne toks romantiškas, kaip įsivaizdavote?
– Romantikos mano darbe netrūksta. Gyvenu kaip romano herojus, tenka narplioti daug įvairiausių istorijų, kasdien sutinku įdomių žmonių.
Išsiskiria daug adrenalino, yra ir kovos motyvas. Tikrai manau, kad teisininko specialybė – viena įdomiausių.
– Viena labiausiai jus išgarsinusių bylų – L.Stankūnaitei atstovavote dėl jos dukros globos. Kaip dabar manote, ar buvo naudinga jos imtis, o gal nevertėjo veltis į tą skandalingą istoriją?
– Imdamasis bylos negalvoju, ar tai man bus naudinga, ar ne. Aš turiu daryti savo darbą, o naudos gali būti mano klientams.
L.Stankūnaitės byla buvo rimtas iššūkis, nes buvo įstrigęs teismo sprendimų vykdymas ir atrodė, kad mūsų valstybė nesugeba susitvarkyti su įstatymo pažeidėjais.
Žinoma, tada gindamas įstatymą turėjau atlaikyti daug žmonių, įtikėjusių nerealia istorija, kritikos ir pykčio.
Aš tokių dalykų nebijau ir esu nusiteikęs savo darbą daryti gerai, net jei tai daugumai nepatiktų.
Istorijoje būta atvejų, kai minia, įtikėjusi nepagrįsta tiesa, nori ką nors nulinčiuoti ir įvykdyti savo teisingumą. Bet šiuolaikiniame pasaulyje to negali būti.
– Tikriausiai teisininkai turi būti užsiauginę storą odą? Kokiomis dar charakterio savybėmis pasižymite?
– Na, mano oda paprasta – kai darė operaciją, ją lengvai pradūrė. (Juokiasi.) Esu kilęs iš Žemaitijos ir turbūt turiu žemaitiško užsispyrimo.
Didelę įtaką man darė mama, kuri buvo pedagogė, lietuvių kalbos mokytoja ir labai įdomi asmenybė. Paauglystėje ji sugebėjo mane nukreipti teisinga linkme.
Kai užsitraukiau pirmą cigaretę, mama pasakė: „Gintarai, vyriškumas įrodinėjamas ne tokiais būdais.“
Matyt, tai mane įtikino – iki dabar nerūkau, minimaliai vartoju alkoholį.
– O kur prabėgo jūsų vaikystė?
– Pirmuosius dešimt metų gyvenome labai gražioje vietovėje, Kintų miestelyje prie Kuršių marių. Mama buvo naujai pastatytos mokyklos direktorė, tėtis – agronomas.
Dar atsimenu, kad tuomet aplinkiniuose kaimuose buvo daug pradinių mokyklėlių. Gaila, kad dabar jaunų šeimų sumažėję ir beveik visos tos mokyklos uždarytos.
Šį gyvenimo laikotarpį visada miela prisiminti. Mes apskritai privalome gerbti istoriją ir jos neskirstyti į gerą ir blogą.
Šiuo metu pastebiu, kad mūsų šalies istorijos laikotarpiai skirstomi vien į juodus ir baltus. Tai – neteisinga.
Žmonės neturi galimybės pasirinkti, kada jiems gimti. Mano tėvų kartai teko išgyventi gūdų sovietmetį, tačiau tas laikotarpis taip pat yra įdomus ir ne vien juodai nutapytas. Tuo metu vyko ir daug gerų dalykų – žmonės gyveno, kūrė, augino vaikus.
Dauguma jų dėl politikos visai nesuko galvos. O kultūra buvo aukšto lygio – ko vertas vien cenzūrą įveikęs filmas „Herkus Mantas“, dėl kurio ir mano vienas sūnus gavo Herkaus vardą.
Pamenu, kai gyvenome Kintuose, buvo susikūrusi tikrai šauni mokytojų bendruomenė, draugavome šeimomis.
Gal po trisdešimties metų, kai ilsėjausi pajūryje, prie manęs priėjo kažkur matytas vyras – ne iš karto susigaudžiau, kad tai mano buvęs draugas Vygaudas iš anų laikų. Ir dabar su juo gražiai bendraujame.
Kai sulaukiau dešimties, su šeima persikraustėme į Kauną, ir nuo tada su dvejų metų pertrauka, kai tarnavau sovietinėje armijoje, visą laiką gyvenu Kaune.
– Dabar advokatų kontorą esate įkūręs ir Vilniuje?
– Kai pamatėme, kad turime nemažai klientų vilniečių, sumanėme kurtis ir čia.
Vilniaus kontorai vadovauju aš, o Kauno – mano žmona Laura, kuri taip pat yra puiki advokatė. Visus sprendimus priimame kartu, pasitarę.
– Tad ir namuose kalbatės apie darbą?
– Norėtųsi to išvengti, bet nepavyksta. Stengiamės bent jau po 22 valandos svarbių reikalų neaptarinėti, nes dėl jų susirūpinus ir užmigti sunku.
Apskritai man gyvenime labai pasisekė, kad žmona Laura – labai stipri asmenybė, su ja gera ir verslą plėtoti, ir kartu gyventi, bendrauti.
– Ji – irgi teisininkė, tad gal ir susipažinote teisme?
– Notarų kontoroje. Aš ten kartais lankydavausi, o Laura tuo metu dirbo notaro padėjėja, tad daugelį reikalų tvarkiau per ją.
Vieną kartą pasakiau, jog užsuksiu pirmadienį, o ji atsakė, kad tądien jos nebus. Buvo vasara, tad paklausiau, gal išeina atostogų, o ji atsakė, kad pereina dirbti į advokatūrą.
Iš karto pasakiau, kad ateitų dirbti į mūsų kontorą, ir ji sutiko, nors jau buvo susiradusi advokato padėjėjos vietą kitur.
– Ar jūs jai pasiūlėte tiktai darbą, ar turėjote ir kitokių minčių?
– Tada tikrai galvojau tik apie darbą. Tačiau jai atėjus dirbti pas mus santykiai labai greitai perėjo į kitą fazę, ir visas mano gyvenimas apvirto aukštyn kojomis.
Savo tolesnio gyvenimo nebeįsivaizdavau be Lauros.
– Tačiau tada jūs turėjote žmoną?
– Taip. Turėjau žmoną, tris vaikus, man buvo 36-eri ir atrodė, kad viskas mano gyvenime aišku. O tada užgriuvo permainos. Dabar tikiu, kad meilė žmogų gali užklupti bet kuriuo gyvenimo etapu.
Su pirmąja žmona aš gerai sutariu, o Laura – dar geriau. (Juokiasi.) Kartais jos prieš mane sudaro moterišką koaliciją. Dažnai ir Kalėdas švenčiame su visais vaikais, bet tokie santykiai nusistovi ne iš karto. Man pasisekė ir tuo klausimu, kad buvusi žmona – supratinga ir pakanti moteris.
– O su Laura tuoktis neskubėjote?
– Kurį laiką gyvenome kartu ir pašnekėdavome, kad būtų smagu, jei mūsų vaikai paūgėję galėtų mus lydėti prie altoriaus.
Taip ir buvo – 2013 metais dvejų metų dukrytė ir trimetis sūnus per vestuves mane už rankų vedė į bažnyčią. Vyresnieji vaikai nešė žiedus, o paskui, kaip ir mes, žirgais jojo į šventę, vykusią Biržų pilies teritorijoje.
– Sakėte, kad Laura – gera advokatė. Ar trijų vaikų auginimas nesutrukdė jos karjerai?
– Lauros darbinės veiklos nenutraukė nė vienas nėštumas. Ilgiausia pertrauka, kurią ji padarė gimus Elžbietai, – 3 mėnesiai, po jų vėl grįžo į darbą.
Mums padėjo puikios auklės, kurios mylėjo vaikus, ir vaikai jas mylėjo.
Manau, Lietuvoje šeimos politika, susijusi su vaiko priežiūros atostogomis, nėra teisinga.
Vakarų šalyse seniai suprasta, kad jauni energingi žmonės turi dirbti ir užsidirbti, pasirūpinti savo gerove, o vaikais tuo metu rūpinasi profesionalios auklės ar pedagogai (ne močiutės, kurios galbūt yra pervargusios).
Jeigu jaunas medikas ar teisininkas paliks savo darbo vietą trejiems metams, vėliau gali niekada nesusigrąžinti savo buvusių pozicijų.
Dar viena problema – tėvai tėvystei niekaip neruošiami, yra tik privalomi kursai tiems, kurie nori būti vaikų globėjais.
Tačiau juk tėvai lygiai taip pat prisiima atsakomybę už vaikus, tad, mano įsitikinimu, ir jiems reikėtų baigti kursus!
Jau dvejus metus dirbu su sudėtinga byla, kuri niekaip neišsprendžiama. Atstovauju globėjams, kurie gražiai augina vaiką, kadaise paliktą gyvybės langelyje, ir labai jį myli.
Ir štai iš emigracijos grįžo tėvas, kuris tą vaiką buvo palikęs, ir dabar staiga pareiškė, kad nori jį atsiimti. Panašių keistų istorijų daug.
– Ar jūs su žmona savo vaikams skiriate daug laiko?
– Stengiamės tai daryti. Daug laiko kartu leidžiame savaitgaliais, vakarais tikriname namų darbus, mokomės skaityti ar tvarkomės daiktus.
Tiesa, daug laisvo laiko mes su žmona neturime, nes advokatai patys turi daryti namų darbus – kiekvienai bylai reikia pasiruošti, ir dažnai tai darome vakarais. Juokauju, kad mokykloje pamokų ruošti nemėgdavau, užtat dabar nuolat tai darau.
Kartu su šeima keliaujame atostogauti – apytiksliai kartą per metus vykstame į šiltuosius kraštus ir būtinai – slidinėti.
Mūsų vaikai, vos išmokę vaikščioti, stojasi ant slidžių.
– Ar vaikystėje, kai svajojote apie detektyvo darbą, pagalvodavote ir apie tai, kad turėsite daug vaikų?
– Kad noriu daugiau vaikų, sugalvojau vėliau, kai jau turėjau dvi dukras. Aiškiai atsimenu, kaip atostogaudamas skaičiau Kennedy klano – įtakingų JAV politikų šeimos – istoriją.
Jų giminė – stipri ir garsi, ir pirmiausia todėl, kad tėvas Kennedy turėjo daug vaikų ir užaugino juos stipriomis asmenybėmis, jie galėjo remtis vienas į kitą.
Tikiu, kad daugiausia stiprybės žmogui suteikia šeima – ir tikrai džiaugiuosi, kad turiu daug vaikų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.