Važiavau į Druskininkus pas raganių, bet radau amerikietiško gyvenimo ragavusį menotyrininką, dainininką, teatro režisierių.
62 metų E.Mažintas turi ir inžinieriaus specialybę, be to, baigė buvusią Lietuvos konservatoriją. Dainavimo mokėsi JAV, o grįžęs dar įgijo teatro režisieriaus specialybę, dirbo solistu šalies muzikiniuose teatruose, tapo humanitarinių mokslų daktaru, ėmė dėstyti universitetuose.
Jau senokai iš emigracijos grįžęs vyras galiausiai save atrado parapsichologijoje. Būrimo saloną turintis E.Mažintas neslėpė, kad būtent ši sritis jį išgelbėjo, pirmiausia – nuo skurdo.
Buvo pamilęs Ameriką
Pas parapsichologą, ekstrasensą, būrėją, žadantį atlikti likimo analizę, nuspėti ateitį, panaikinti prakeiksmus, duoti patarimų, kaip prisišaukti sėkmę darbe, surasti meilę, išspręsti santuokinio gyvenimo ir kitas problemas, žmonės traukia ne tik iš artimiausių apylinkių. Ir, pasak daktaro Gido, daug kas pas jį sugrįžta.
Tačiau spalvingą E.Mažinto gyvenimo istoriją norėtųsi pradėti kiek iš toliau.
„Dešimt metų su šeima gyvenome Amerikoje ir labai gerai sekėsi. Ten buvo daug giminių, pasitraukusių dar per Pirmąjį pasaulinį karą.
Keturios senelės seserys, jų brolis. Tad ir aš pamilau tą kraštą, priėmiau kaip savą“, – pasakojimą pradėjo druskininkietis.
Už Atlanto Egidijus kurį laiką dirbo lietuviškame laikraštyje. Rašė straipsnius apie kultūrą, meną, ekonomiką, susipažino su daugybe emigrantų.
Būtų ir likęs, tačiau ne savo noru, o prašomas tėvų, kuriuos laikė didžiausiu autoritetu, sugrįžo. Manė – dar pabus ir vėl išvažiuos.
„Pradėjau dirbti aukštosiose mokyklose. Nusivyliau, nes švietimo sistemos virsmas vyko į bloga. Buvo vertinami giminės, partijų nariai, o vakarietiškos kultūros žmonės nepageidaujami. Kaip ir teatre, kur sovietinė tvarka iki šiol yra išlikusi“, – su kartėliu kalbėjo humanitarinių mokslų daktaro laipsnį turintis dainininkas.
Universitete neburdavo
Kadangi vyras jau buvo ragavęs kitų profesijų, vien dainavimas nebuvo jo tikslas. Dar dėstydamas Lietuvos edukologijos universitete ėmė linkti į parapsichologiją.
„Parapsichologijos sritis man leido padėti žmonėms. Universitete dėstydamas kitas disciplinas per paskaitas pasakydavau įdomių dalykų apie pagonių būrimus, žynius, magijos formules, tai pritraukdavo studentų dėmesį.
Po paskaitų prieidavo ir klausdavo, ar galiu jiems ką nors pasakyti dėl ateities, likimo.
Sutikdavau, tik įspėdavau, kad universitete aš neburiu, tad išeidavome į kitas vietas“, – prisiminė buvęs dėstytojas.
E.Mažintas tikino, kad iki šiol sulaukia padėkų iš tų studentų, – vieniems padėjo patarimai sveikatos klausimais, kitiems esą likimas susiklostė taip, kaip dėstytojas ir buvo sakęs.
Kilęs iš inteligentų šeimos
Tad grįžęs į Druskininkus, kuriuose užaugo, jis toliau tęsė parapsichologo darbą. Tai padėjo jam įsitvirtinti – konsultuodamas galėjo užsidirbti šiek tiek pinigų ir išvengė skurdo.
Raseiniuose gimęs Egidijus augo Druskininkuose, kur jo tėvai turėjo nedidelį, dešimties kambarių, viešbutį, pritraukdavusį šalies aukštuomenę, iškilius ponus, profesorius.
„Mano tėvelis buvo tarpukario inteligentas, puikiai žinojęs teatrą, matęs spektaklius, mokęsis Jėzuitų gimnazijoje. Jis asmeniškai pažinojo visą politiko Augustino Voldemaro liniją. Patys voldemarininkai buvo, šukuosenas tokias nešiodavo.
Mano mamytė buvo aukšta, gražių manierų, moteriška, mokėdavo priimti svečius.
Mūsų viešbutėlis su visa Mizarų gatve buvo tapęs kultūros centru. Aišku, tai mane irgi formavo“, – pasakojo E.Mažintas.
Paslaptis perteikė močiutė
Toliau jo klausantis paaiškėjo, kad ir parapsichologija jo gyvenime atsirado neatsitiktinai. Tose apylinkėse, kur jis gyvena, būrimo tradicijos siekia pusketvirto šimto metų, o jo močiutė taip pat buvo žinoma būrėja.
„Mano močiutė Anelė Kleivaitė tarnavo ekonome Vokietijoje, ji mokėjo šešias kalbas. Kai rusai atėjo, norėjo ją sušaudyti kaip vokiečių agentę. Ji buvo bemokslė, vietoj pavardės pasirašinėdavo pliusu, tačiau mano senelis dvarininkas paėmė ją į žmonas.
Be to, ji buvo kaimo žiniuonė. Padėdavo žmonėms, išgydydavo įvairias ligas, pavyzdžiui, kad vaikas nesišlapintų į lovą. Vaikų nepriimdavo, liepdavo moteriai atvesti vyrą. Abiem uždėdavo rankas ant galvos, žoles susmilkydavo ir sakydavo: eikite namo, vaikas daugiau nesišlapins.
Močiutė sakydavo: vaikas iki 15 metų yra tėvų bioenergetiniame lauke, tad kai jų lauką sutvarkydavo, tos problemos išnykdavo.
Aišku, tokių gabumų kaip močiutė neturiu, bet kai ką iš jos išmokau“, – nusišypsojo žinomas druskininkietis.
Susikūrė savo kortas
Remdamasis menotyros žiniomis Egidijus susikūrė savo kortas, kurios, kaip jis tikino, padeda atsakyti į žmonių užduodamus klausimus. Jas vadina garsiojo lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kortomis.
„Jomis prisišaukiu Čiurlionio dvasią. Ir ji man padeda pasakyti žmogaus gyvenimą, likimą, praeitį. Nenoriu girtis, bet 70–80 procentų pataikau.
Mano darbas – labai specifinė tarnyba. Ir ne kiekvienas dėstytojas, gal vienas iš tūkstančio, sugebėtų tai dirbti. Faktiškai tai yra konsultavimas – etinis, psichologinis, pedagoginis, socialinis. Aišku, auditorija yra kitokia. Tai nusivylę, apgauti, dėl nesėkmių išgyvenantys žmonės. Jie yra jautrūs, emocingi, ieškantys savęs ir priežasčių, kodėl taip yra“, – apie parapsichologo darbą pasakojo E.Mažintas.
Analizuoja ir kūno kalbą
Vyras tikino į savo veiklą žiūrintis labai atsakingai – jis pats turi būti jautrus žmonių klausimams, jų praeičiai, turi daug ką atspėti. Ir nesuklysti. Kitaip juk žmogus negrįš. Kartais jis labai išgyvena dėl to, ką žmogui turi pasakyti.
„Žmogų priimdamas stengiuosi jau viską apie jį žinoti. Analizuoju kūno kalbą, kurią studijavau. Taip pat panaudoju veidotyrą, šiek tiek žiūriu rankų linijas. Kai atėjusysis atsisėda prieš mane, aš jau galiu piešti jo portretą.
Tokio tipo žmonės kaip aš, kurie gali kito portretą padaryti jo nematydami, tai yra per atstumą, dirba slaptosiose užsienio tarnybose. Galėčiau ir aš nusikaltėlių paiešką palengvinti. Privačiai esu sulaukęs tokių skambučių. Nenoriu girtis, bet, pavyzdžiui, Lenkijos prezidento žūtį buvau atspėjęs likus metams iki jos“, – tikino E.Mažintas.
Kaip sakyti nemalonią žinią?
Parapsichologui neretai tenka patarti žmonėms, kaip išvengti skaudžių, pavojingų dalykų ar traumų. Prieš tokias akimirkas E.Mažintas eina gerti kavos ir svarsto, kaip tą nemalonią žinią lankytojui pasakyti.
„Pavyzdžiui, sėdi moteris, ir aš nedrįstu pasakyti, kad po trijų mėnesių per savo gimtadienį ji atsidurs ligoninėje. Tada sakau: ponia, būkite maloni, nešvęskite savo gimtadienio. Patariau geriau nueiti į restoraną. Moteris nepaklausė ir vėliau prisipažino, kad savo darytu maistu, kuris paseno, apsinuodijo ir atsidūrė infekcinėje ligoninėje“, – prisiminė E.Mažintas.
Parapsichologas taip pat pasakojo apie moterį, kuri niekaip negalėjo parduoti savo namo prie Nemuno ir kreipėsi į jį pagalbos.
„Nuvažiavau, atlikau ritualines apeigas ir pasakiau: atvažiuos tokia moteris ir nupirks. Namą parduodanti moteris paskambino po savaitės ir prisipažino: „Kai atlikote ritualą, mane net juokas ėmė, tačiau ką tik atvažiavo moteris ir nupirko namą. Aš visada sakau – jei esate abejojantis žmogus ir nelabai tikite burtais, burtis neapsimoka. Tada geriau eikite pas psichologą, į socialinius centrus, kad jus pakonsultuotų.
Bet jeigu tikite, su tikėjimu galite labai daug ką nuveikti“, – įsitikinęs parapsichologas. Jis į žmones žiūri kaip į draugus ir nori jiems padėti, o ne pakenkti. Tuo labiau kad pats turi du sūnus.
Dar neįvykdė savo misijos
37-erių skulptorius Gediminas Mažintas gyvena Druskininkuose, o 22 metų poetas Lukas liko Amerikoje, Floridos universitete baigė anglų literatūrą.
E.Mažintas juokėsi, kad Lukas yra aukščiausias Amerikos poetas, jo ūgis – net 211 centimetrų.
Žmona irgi liko už Atlanto. Egidijus pamena, jog žmona dar bandė jį įspėti, kad Lietuvoje nebus lengva.
„Laukiu tos dienos, kai vėl grįšiu į šeimą, vėl būsiu Amerikoje. Tik kad dar neįvykdžiau visos savo misijos. Išleidau porą knygų, pastačiau visas savo pjeses, bet dar turiu planų“, – kalbėjo E.Mažintas.
Jis buvo įkūręs lietuvių tautinį teatrą „Želmuo“, kuriame vaidino ir įvairią negalią turintys žmonės.
E.Mažintas yra išleidęs knygą apie lietuviškų menų, dainų, šokių, mitologijos ir poezijos panaudojimą žmogui sveikatinti.
Reikia išmanyti papročius
„Kitų tautų užkalbėjimai, meditacijos ar ritualai mums nepadės. Žmogus turi išmanyti savo gimtinės papročius, tradicijas ir panaudoti savo ir kitų gerovei.
Žmogus turi laikytis tapatybės, savo archajiškos prigimties. Aš patariu įsigyti amuletą. Pats turiu žalvarinę pasagą. Mūsų auksas yra žalvaris. Moteriai rekomenduoju iš molio“, – aiškino parapsichologas.
Egidijus kartą vieną moterį perspėjo, kad ją gali palikti vyras, esą ji nešioja netinkamą amuletą. Ji pasipiktino – juk tai skarabėjus, meilės ir turto dievas, pirktas Egipte už 300 eurų.
„Taip, miela ponia, bet skarabėjus tik Egipte yra turto ir meilės dievas, o Lietuvoje – kas? Šūdvabalis. Amuletai veikia savoje šalyje“, – patarimais dalijosi E.Mažintas.
Egidijus neseniai vienam turtingo gyvenimo trokštančiam vyrui patarė gimtadienio proga nusipirkti 31 bilietą. Bet jis nusipirko tik vieną ir laimėjo 10 tūkstančių eurų.
Dabar Egidijus neabejoja: nebūtų tas vyras buvęs šykštus, būtų tapęs milijonieriumi.
Įspėjo dėl prakeiksmo
„Norėčiau duoti patarimą – neimkite tų pavardžių, kurias davė jums laisvėjanti Lietuva. Pavyzdžiui, iš Butkuvienės tapote Butke, iš Stasiūnaitės – Stasiūne. Iš karto jums gresia tautinis prakeikimas.
Tai reiškia – per penkerius metus reanimacija, skyrybos, nesutarimai su savimi, aplinka, didžiulės problemos darbe ir neigiama energetika. Čia jau sunkiai padės ir amuletai. Žmogus, laužantis tradicijas, pasmerkia savo gyvenimą iššūkiams, kurie bus nemalonūs“, – įspėjo parapsichologas.
Pokalbio pabaigoje, kaip ir žadėjo, E.Mažintas savo kortomis išbūrė, kas artimiausiu metu laukia Lietuvos.
„Balandį bus daug priešpriešos, kovos. Daug įtampos susikaupė ne tik politinėje srityje. Kils daugybė aiškinimųsi, žmonės bus nervingi.
Užtat gegužę laukia atsigavimas. Tačiau birželį turėsime laidotuves. Lietuvoje mirs keletas garsių žmonių. Ir dar sužinosime, kad užsienio šalyje – už devynių jūrų, devynių marių bus įvykdytas pasikėsinimas į svarbų žmogų“, – savo kortose įskaitė daktaras Gidas.
Burtai – ir Velykoms
O kad pokalbio neužbaigtų taip liūdnai, E.Mažintas pasidalijo velykiniu burtu, kuris tiks ir per Atvelykį, ir tiems, kurie neranda antrosios pusės.
„Nueikite į turgų, nusipirkite dešimt kiaušinių. Jeigu prašys pusantro euro, duokite du, jeigu prašys dviejų, duokite du su puse. Grąžos neimkite. Parsinešę tuos kiaušinius išvirkite, nudažykite.
Vieną kiaušinį paduokite paukšteliams sulesti kaip auką, o kitus devynis turite pabučiuoti po tris kartus ir nunešę atgal į turgų padovanoti.
Mergina kiaušinius turi dovanoti vyrui, o vyras – merginai. Prieš tai bučiuojant kiaušinius juos reikia užkalbėti: „Noriu šeimos, noriu vyro, noriu būti laiminga, kad mano šeima, kaip tas kiaušinis, būtų tvirta, skani, apsaugota ir rami“, – būrimo ritualu pasidalijo daktaras Gidas.