Lietuvos vampyras, kurį pamačiusios žegnojasi vienuolės

2017 m. spalio 7 d. 10:03
Lrytas.lt
Prieš susitikimą su Aleksandru Mchitarianu (24 m.) šiek tiek baiminausi. Iš nuotraukų socialiniuose tinkluose, kur jis turi tūkstančius sekėjų, buvau susidariusi įspūdį, kad vyras gali būti priešiškas aplinkiniams – juoda apranga, auskarai veide, batai su platforma, pikta veido išraiška. Bet po tamsiais rūbais slėpėsi spalvingas, nuoširdus ir atviras žmogus.
Daugiau nuotraukų (8)
Tamsiai apsirengusį Aleksandrą atpažinau iš tolo.
Į „Facebook“ ir „Instagram“ egzotiškas nuotraukas keliantis vyras geriau žinomas kaip Alejandro. Tai – ne slapyvardis, o ispaniška jo vardo versija. Mchitariano pavardė paveldėta iš armėno tėvo.
Aleksandras tikrovėje beveik toks pat kaip ir fotografijose: daug auskarų, ant rūbų – kaukolės, ant rankų – įmantrūs žiedai, tik ne toks rūstus.
Dirba valstybinėje įstaigoje
Gotų subkultūrai priklausantis vyras griauna visuomenės nuostatas apie nuo realybės nutolusius keistuolius.
Jis – politikos ir ekonomikos mokslų magistrantas, studijas derinantis su valstybės tarnautojo darbu, – Aleksandras dirba vyriausiuoju specialistu Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.
„Aš suprantu žmonių nepakantumą. Pats esu ne itin pakantus, bet stengiuosi toks būti ir darbe, ir universitete. Kai buvau jaunesnis, mane sumušė dėl kitokios išvaizdos. Kuo labiau išsiskiri, tuo daugiau susiduri su žmonių nesupratingumu“, – kalbėjo vyras.
Jis pats pasidarė pakantesnis, kai tapo gotu. „Kai buvau kokių dvylikos metų, gotai man atrodė keisti. Žiūrėdamas į juos maniau, kad jie nevalyvi, – toks jau tikrai nebūsiu.
Bet susiradęs bendraminčių pats ėmiau įdomiau rengtis. Prie diržo prisikabinau mašinos ženklų, grandinių. Mokykloje mažiau išsiskyriau, nes stengiausi mokytojams įtikti, kad geresnius pažymius rašytų. (Juokiasi.)
O eidamas į miestą apsimaudavau keiksmažodžiais nurašinėtas kelnes. Kiekvienam norinčiam leidau pasirašyti ant jų“, – pasakojo Aleksandras.
Klaida vadinti satanistais
Keistai atrodantį jaunuolį gatvėje ne kartą bandė užkalbinti religinių knygų dalintojai. Kartą jį pamačiusios vienuolės ėmė žegnotis.
Užkliūva jis ir vyresnės kartos žmonėms. Bet Aleksandrui tai – nė motais.
„Bobutės dažnai auklėja, kiti rėkia: „Satanistas!“ Viešajame transporte kartą išgirdau: „Jūs neteisingą kelią pasirinkote.“
O aš sau manau: juk dirbu, studijuoju. „Na, ir kas?“ – pasakiau ir išlipau iš autobuso“, – prisiminęs juokėsi gotas.
Bet ne visi susidūrimai būna tokie nepavojingi. Aleksandrui yra tekę ir tiesiai šviesiai į akis išgirsti, kad kai kam nepatinka, kaip jis atrodo. Siūlė ir į galvą trenkti.
„Kai anksčiau viešumoje būdavau vienas, keli vyrukai prieidavo ir grasindavo. Dabar tai pasitaiko rečiau, nes turiu mažiau laiko būti mieste. Pažįstami gotai irgi su tuo susiduria “, – patirtimi dalijosi Aleksandras.
Tarp gotų yra ir kunigų, ir tikybos mokytojų.
„Žmonės neretai mano, kad gotai yra gėjai – aš toks nesu. (Juokiasi.) Dar dažniau mus vadina satanistais, tikinčiais šėtonu. Bet pažįstu gotų, kurie yra net labai tikintys katalikai. Net žinau vieną tikybos mokytoją gotę. Ir būsimą kunigą, kuris yra gotas, kol kas dar studijuojantis seminarijoje“, – vardijo Aleksandras.
Satanistų įvaizdis gotams prilimpa dėl jų mėgstamos simbolikos, pentagramų. Bet jie tarp draugų tik pasijuokia, kad kurį nors gatvėje vėl išvadino satanistu.
„Laikausi moralės normų, nežudau, nevagiu, nesukčiauju, gerbiu tėvą ir motiną, daug nepaleistuvauju“, – juokdamasis vardijo Aleksandras.
Išsiskiria iš minios
Jis priminė, kad gotų subkultūra susiformavo Anglijoje praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje ir yra siejama su pankroko judėjimu.
Susižavėję išskirtinai atrodančiais alternatyviosios muzikos atlikėjais jauni žmonės pradėjo kopijuoti jų įvaizdį, ir tas stilius gyvuoja iki šiol.
Šukuosena – ilgi pasišiaušę plaukai, kurie gali būti ne tik juodi, bet ir balti arba rožiniai, vadinamosios irokėzų skiauterės. Batai – su aukštomis platformomis, daug auskarų.
Aleksandras įsitikinęs, kad metalistams, reiveriams ar reperiams lengviau pritapti minioje nei gotams su įspūdingu, net gąsdinančiu makiažu, auskarais veide.
Vyras tvirtino, kad jis atrodo taip, kaip jaučiasi viduje, ir nemato reikalo slėptis.
„Turiu aštuonias poras kerzų, bet kasdien jų nenešioju – man patogūs ir kitokie batai.
Į darbą einu su kostiumu, nes esu valstybės tarnautojas, – neslėpė Aleksandras. – Ten būnu be auskarų veide, susirišęs plaukus, kaip „ofisinis gotas“. Darbe reikia atrodyti tvarkingai – juk atstovauju valstybei. Man ir šiaip patinka kostiumai, anksčiau juos dažnai vilkėdavau.“
Pirmąjį auskarą į ausį Aleksandrui įvėrė mama, kai jam buvo keturiolika, nes tai buvo madinga. Kitus jis vėrėsi pats. Daugiausia visame kūne yra turėjęs penkiolika auskarų, dabar turi devynis.
„Tatuiruočių turiu (ima skaičiuoti. – Red.) aštuonias. Viena – su kaukole, kurios man patinka nuo vaikystės.
Tėvai pasakojo, kad būdamas mažas aš piešdavau kaukoles.
Kaukolės turi kažką mistiško, jos primena, kad viskas laikina, kad visi mirsime, taigi jos simbolizuoja mus pačius“, – mėgstamo simbolio reikšmę aiškino Aleksandras.
Jam apmaudu, kad gotų subkultūra siejama su pomėgiu žaloti save. „Ne kiekvienas, kuris save žaloja, yra gotas. Daug jaunų žmonių žalojasi dėl patyčių“, – pastebėjo gotas.
Patinka mirties tematika
Tiesa, jis neginčija, kad gotai mėgsta visa, kas susiję su mirtimi.
„Gotai mėgsta kapines, nes jose tvyro mistika, magija. Ir senovėje buvo tikima, kad kapinės – šventa žemė. Ten – stipri aura.
Man patinka akmeninės konstrukcijos. Kapinėse ypač gražu Visų šventųjų dieną. Man atrodo, kad reikia bijoti ne mirusių, o gyvųjų“, – sakė Aleksandras.
Socialiniuose tinkluose Aleksandras išgarsėjo savo įspūdingu įvaizdžiu – šiuo metu jis gali pasigirti tūkstančiais sekėjų.
„Nesu modelis – tik mėgėjas. Pradėjau fotografuotis prieš kokius trejus metus, kai pastebėjo mano stilių ir paprašė papozuoti. Turėjau visokių drabužių, tad sutikau su pasiūlymu“, – pasakojo Aleksandras.
Ilgiausiai fotosesijai jį yra grimavę keturias valandas. Idėjas fotografijoms dažniausiai sugalvoja pats, kartais – stilistas ar fotografas.
„Esu sukūręs kaukių, kurias dėviu muzikos festivaliuose. Per vieną festivalį koks šimtas žmonių norėjo su manimi nusifotografuoti arba duoda vaikus į rankas ir įamžina“, – sakė gotas.
Aleksandras dėl savo nuotraukų populiarus ir užsienyje.
„Instagram“ profilyje jis turi beveik 19 tūkstančių sekėjų, o pasivadinęs ten „Lituanian vampire“ – Lietuvos vampyru.
Jis sekėjams pabrėžia savo lietuvišką kilmę, didžiuojasi savo pilietybe ir nori, kad visi žinotų, kur yra Lietuva.
saviraiškaGotaisubkultūra
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.