Šrilankietis studentas: pasirinkau Lietuvą, nes tai yra saugi šalis

2017 m. birželio 23 d. 15:31
Lrytas.lt
Pastaruoju metu, kai vis daugiau Lietuvos abiturientų palieka šalį ir vyksta studijuoti į užsienį, Lietuvos universitetai sulaukia nuosekliai didėjančio užsienio studentų srauto. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, nuo 2010 m. iki 2016 m. studijuoti atvykstančių užsienio studentų skaičius išaugo 1,6 karto. Vienas tokių studentų – šrilankietis Saveen Randula, Kazimiero Simonavičiaus universitete studijuojantis Aviacijos vadybą.
Daugiau nuotraukų (1)
Šri Lanka yra nedidelė sala Pietų Azijoje, netoli Indijos krantų, savo dydžiu prilygstanti Lietuvai. Joje galite rasti didelę gyvūnijos ir augalijos, klimato ir kraštovaizdžio įvairovę. Būdama įvairiapusiška ir daugiakultūrė šalis, Šri Lanka turi kelias religijas ir kalbas. Ji taip pat pritraukia daug turistų. „Mes turime 8 pasaulio paveldo objektus, tarp kurių ir 8-asis pasaulio stebuklas Sigirija (Liūto uola). Taip pat mes gaminame geriausią arbatą pasaulyje ir esame antrasis didžiausias arbatos eksportuotojas pasaulyje“, – pasakoja Saveen. Pokalbis su juo sukasi apie sudėtingą kelionę į Lietuvą, Šri Lanką ir studijas KSU. 
– Lietuva ir Šri Lanka atrodo tokios skirtingos šalys. Ar yra kas nors, kas stebina tave gyvenant Lietuvoje?
– Čia radau labai ramią, gerą aplinką, draugiškus ir norinčius padėti žmones. Pagrindinis skirtumas tarp šalių, žinoma, yra kultūrinis. Šri Lanka turi turtingą kultūrą, paremtą Budizmu. Kadangi Lietuvoje esu tik kelis mėnesius, man reikės daugiau laiko, kad geriau pažinčiau jos kultūrą.
– Papasakok apie savo kelionę į Lietuvą. Atrodo, buvo kilę sunkumų?
– O, taip! Kurį laiką gyvenau Kinijoje, nes mano tėtis ten dirba. Visus dokumentus, kurių reikėjo, kad atvykčiau į Lietuvą, gavau Lietuvos ambasadoje Kinijoje. Turėjau skristi iš Pekino į Maskvą ir tuomet į Vilnių. Pareigūnai Maskvos oro uoste pamanė, kad mano viza padirbta. Bandžiau paaiškinti, kad tai negali būti tiesa, nes ją man išdavė Lietuvos ambasada Kinijoje, tačiau manimi nepatikėjo. Praleidau daugiau nei 10 valandų Migracijos tarnyboje be vandens, maisto ir tualeto. Laimei, mano telefono baterija buvo pilnai įkrauta, todėl paskambinau savo tėčiui ir papasakojau apie bėdas, su kuriomis susidūriau. 3 ambasados padėjo man iš ten ištrūkti – tai Šri Lankos ambasada Rusijoje, Šri Lankos ambasada Švedijoje ir Lietuvos ambasada Indijoje. Tuomet kitu lėktuvu (nes savo skrydį praleidau) atvykau į Vilnių. 
– Studijuoji Aviacijos vadybą. Ką manai apie savo studijas?
– Manau, kad studijuoju tikrai įdomų ir man mielą dalyką. Mėgaujuosi studijomis KSU  dėl pačios aviacijos srities ir puikių dėstytojų. 
– Kaip sugalvojai atvykti studijuoti į Europą?
– Mano senelis buvo orlaivių inžinierius, dirbęs Karališkose oro pajėgose. Jis studijavo Jungtinėje Karalystėje. Senelis pasakodavo man, kaip gerai aviacijos industrija išvystyta Europoje. Būtent dėl puikaus šio sektoriaus išvystymo visuomet norėjau atvykti studijuoti į Europą.
– Ar atvykai į Lietuvą iškart po vidurinės mokyklos baigimo?
– Taip, baigiau vidurinę mokyklą Šri Lankoje, tuomet vykau į Kiniją mokytis kinų kalbos, nes mano tėtis dirba Kinijoje. Ieškojau aviacijos vadybos studijų Kinijoje, bet deja, tokios studijų programos Kinijos universitetuose nėra. Yra tik aviacijos mokymai. 
– Kaip pasirinkai universitetą?
– Ieškojau internete ir radau daugybę universitetų Europoje, bet pasirinkau KSU, nes tik jis siūlo tiek studijų modulių. Tuomet tiesiogiai stojau į Universitetą.
– Ką veiki laisvalaikiu? Ar jau radai įdomių veiklų Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose?
– Senoji miesto architektūra ir nuostabūs vaizdai mane labai sužavėjo. Kaip istorijos gerbėjas ir fotografas, laisvu metu norėčiau daugiau sužinoti apie Vilniaus istoriją ir fotografuoti miestą. Kol kas dar neaplankiau kitų miestų, nes dėl bėdų su viza, nenoriu kur nors keliauti. Tiesiog to dar bijau.
– Dabar jau neturėtum bijoti. Lietuva yra saugi šalis.
– Taip, tai buvo viena iš priežasčių, kodėl čia atvykau. Domėjausi kitomis šalimis, tokiomis kaip Vokietija ir JAV, tačiau mano tėtis nenorėjo, kad ten vykčiau. Taip pat domėjau Jungtinės Karalystės universitetais, tačiau KSU siūlo daugiau studijų dalykų. Konsulas Šri Lankoje taip pat rekomendavo Lietuvą, nes tai yra saugi šalis.
– Kokie tavo ateities planai?
– Planuoju tęsti studijas Aviacijos srityje ir įgyti Magistro laipsnį. Tuomet pradėsiu karjerą aviacijoje Šri Lankoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.