Rūta tapo žinoma, kai 2011-ųjų rudenį jonaviške prisistačiusiai žurnalistei tuometis parlamentaras Saulius Stoma (62 m.) siūlė padėjėjos darbą mainais į draugystę.
Tuomet ji pažintį su politiku užmezgė per socialinį tinklą, o per pirmą susitikimą S.Stoma laidė užuominas, kad žalių akių Rūta esą galėtų jį ir suvilioti.
Žurnalistinis eksperimentas buvo parodytas televizijos laidoje ir sukėlė nemenką skandalą, tačiau jo purslai netrukus subliūško. Seimo etikos sargai S.Stomą tik pabarė.
„Nors dalis visuomenės pasmerkė politiko poelgį, regis, mūsų šalyje visada kalta lieka moteris.
Ką nors žadėti ir apkalbėti partijos kolegas – nieko tokio. Ko tikimės iš skirtingų lyčių? Vyrui tai gal suteikė šiek tiek žavesio, o man prilipo Žaliaakės pravardė, nors jos niekas su mano pavarde jau seniai nebesieja.
Sakyčiau, sulaukiau nepelnytai daug dėmesio dėl vieno viešo eksperimento, nors televizijoje esu nuveikusi nemažai darbų už kadro“, – patirtimi dalijosi garsioji Žaliaakė.
Televizijoje išgarsėjusios žurnalistės R.Mykolaitytės gyvenimas šiuo metu gerokai pasikeitęs – iš karjeros moters ji tapo namų šeimininke.
2014 metais Rūta ištekėjo už architekto Tomo Lapės (42 m.) ir susilaukė pametinukų.
„Dveji santuokos metai padovanojo du sūnus“, – 2016-ųjų vasaros pradžioje džiaugsmo neslėpė R.Lapė.
Nors atsidavusi pametinukų priežiūrai motina neatitrūko ir nuo politikos ir pramogų pasaulio įvykių. Juk žurnalistinis smalsumas niekur nedingo net auginant vaikus.
Kai sūnūs ūgtelėjo, R.Lapei juos auginti nebeatrodo toks didelis iššūkis.
Dabar jaunėlis stipriai vejasi vyresnįjį, todėl broliukai netrukus mažai kuo skirsis vienas nuo kito. Jie jau dabar yra geri draugai – kartu žaidžia, laikosi vienodo dienos režimo.
Naujas seksualinio priekabiavimo skandalas, į kurį įsivėlė dabartinis Seimo narys Kęstutis Pūkas (64 m.), R.Lapei priminė ir jos žurnalistinį tyrimą, jau nugrimzdusį į praeitį.
„Labai apmaudu, kad eksperimentas nepasiekė savo tikslo. Televizijos laidoje norėjome parodyti politiko S.Stomos moralinį veidą, o išėjo taip, kad aš tapau personažu.
Pati išgarsėjau visai to nenorėdama. Juk eksperimento esmė buvo ne mane parodyti, o tai, kad politikas už gražias akis gali moterį įdarbinti padėjėja.
Juolab dėl to parlamentaras visai nenukentėjo ir vėliau atsipirko tik tuo, kad nebebuvo išrinktas į Seimą“, – svarstė R.Lapė.
Būdama motinystės atostogose R.Lapė pasvarsto ir apie grįžimą į darbą televizijoje. Žurnalistė viliasi, kad paaugus vaikams ji galės sklandžiai derinti darbą ir motinystę.
R.Lapė norėtų padalyti laiką taip, kad kelias valandas per dieną skirtų darbui, o kitu metu rūpintųsi sūnumis. Moteris tikisi, jog galės dirbti ir iš namų.
„Visai dienai palikti pametinukų vienų negalėčiau. Jeigu taip padaryčiau, kol jie mažamečiai, vėliau gailėčiausi visą likusį gyvenimą“, – sakė Rūta.
Šiuo metu ji išsiverčia su vyro ir ateinančios auklės pagalba. Nemažai buitinių reikalų sutvarko ir pati – su vaikais eina į parduotuvę ar banką.
„Gyvename pagal grafiką“, – patikino R.Lapė.
Nusistovėjęs šeimos dienos režimas turi daugiau pliusų negu minusų. Tėvai ir vaikai keliasi aštuntą valandą, visi pusryčiauja. Apie devintą valandą T.Lapė išeina į darbą, o žmona su vaikais lieka namie.
„Sūnūs kartu valgo pusryčius, pietus, po to drauge miega. Vėliau jiems ruošiu pavakarius, o kai grįžta vyras, sėdame vakarieniauti. Kai laikomės aiškaus režimo, išvengiame nereikalingo streso.
Todėl galiu viską planuoti ir nenutinka ekstremalių situacijų“, – apie kasdienybę pasakojo R.Lapė.
Žurnalistė nemažai laiko praleidžia virtuvėje, nes šeimai gamina įvairių valgių.
„Suktis virtuvėje – kančia, nes reikia ruošti daug patiekalų – vaikai dar valgo skirtingą maistą. Man, kuri laikė save karjeriste ir buvo atsidavusi darbui, suktis prie puodų nėra lengva.
Nors anuomet buvau užsivertusi projektų ir straipsnių rašymu, man atrodė normalu. Bet buitis man tebėra didelis iššūkis“, – tikino Rūta.
Prisiminusi laiką, kai buvo tik vienas sūnus, R.Lapė tikino neturėjusi namuose ką veikti. Turėdama du vaikus Rūta pripažino, kad moters galimybės – beribės. Juk būna kur kas sunkesnių situacijų, ir ji puikiai susitvarko.
Motina rytais sūnums verda košę, pietums – makaronų arba sriubą, pavakariams pasiūlo mėsos, o vakarienei dažnai būna varškės apkepas arba blyneliai.
Rūtai iš pradžių teko skaityti kulinarijos knygas, kad sužinotų, kaip paruošti vieną ar kitą valgį.
„Niekada nebuvau kulinarė, kuri šeimai galėtų prigaminti įvairiausių patiekalų. Teko daug ko iš naujo pasimokyti.
Bet rasti buityje prasmę, kai nematai galutinio rezultato, reikėjo laiko.
Savo darbuose matydavau rezultatą – juk parengi siužetą televizijos laidai, žiūrovai jį aptarinėja arba keikia. Matai, kad ką nors nuveikei.
O augindama vaikus vis ką nors darai, sukiesi, bet apčiuopiamo rezultato nėra.
Žinoma, priimi tą situaciją, bet rasti prasmę, kuo ta 105-oji košė šiais metais yra svarbi, iš pradžių man buvo sunkoka“, – juokdamasi tikino R.Lapė.
Nors daugelis merginų svajoja anksti ištekėti, Rūta to netroško. „Buvau labai susitelkusi į darbus, tikrai nemaniau, kad iki trisdešimtojo gimtadienio ištekėsiu ir jau turėsiu vaikų. Maniau, kad man šis etapas ateis kur kas vėliau, nes ir klasės draugės juokaudavo, kad aš paskutinė ištekėsiu ir susilauksiu vaikų. Bet susiklostė taip, kad aš iš tų draugių anksčiausiai tapau mama“, – apie savo likimo vingius pasakojo R.Lapė.
Rūta skaito nemažai literatūros apie vaikų auklėjimą ir lavinimą, tačiau pastebėjo, kad jos vyrui puikiausiai sekasi ir be knygų suprasti, kas geriausia sūnums. Tėvas visada pataiko atspėti atžalų norus, todėl dažnai su jais leidžiasi į žaidimus ir šėliones.
Mykolą ir Motiejų tėvai augina beveik kaip dvynius – jiems žavu vaikus papuošti vienodomis kepurėmis ar megztukais. Jų drabužių dydis skiriasi, bet jeigu Rūta randa abiem ką nors gražaus, neatsispiria ir nuperka.