Tačiau žvelgdamas atgal Petras neslėpė – jis visada tikėjęs, kad net ir po žmonos mirties, kai jis liko vienas su keturiais vaikais, jį dar kartą aplankys meilė.
Mirė ant vyro rankų
Pirmoji P.Girdenio žmona mirė prieš penkerius metus. Moteris ilgai sirgo onkologine liga, o kai atrodė, kad ji atsitraukė, staiga ėmė sparčiai silpti.
Tris savaites ji vadavosi mirtimi, kol galiausiai mirė ant vyro rankų. Jis liko vienas su trimis sūnumis ir dukra. Vyriausiajam tada buvo 21-eri, kitam sūnui – 17, dukrai – 15, o jaunėliui – vos 11 metų.
Po žmonos netekties vyrui vienam teko atlaikyti rūpesčius, susijusius su namais, leisti vaikus į mokslus.
Dabar jis gali tik pasidžiaugti, kad vienas jo sūnų Jungtinėje Karalystėje patenka tarp 2 procentų geriausiai besimokančių moksleivių.
Daugiau nei metus gedėjęs mylimos žmonos, vyras ėmė dairytis į kitas moteris. Vaikai sparčiai augo, vyriausias sūnus jau kūrė savo gyvenimą, todėl Petras vis dažniau pagalvodavo apie žmogų, kuris galėtų būti šalia ir užpildyti tuštumą.
Vos rasdavęs laisvo laiko keturių vaikų tėvas draugių ėmė ieškoti interneto pažinčių svetainėse. Vyras atviras – jį visada žavėjo egzotiškos išvaizdos gražuolės iš tolimų kraštų.
Amžiaus skirtumas neišgąsdino
Vienoje svetainėje jis ėmė bendrauti su dabartinės žmonos seserimi, kuri ir suvedė Petrą su Isatou. Jau nuo pirmųjų susirašinėjimų lietuvis pajuto, kad ta moteris galėtų būti jo gyvenimo draugė.
Vyro neišgąsdino tai, kad moteris – kone perpus už jį jaunesnė ir turi vaiką iš pirmosios santuokos.
„Kai susitikome, ji jau buvo kartą ištekėjusi. Ten, Gambijoje, galioja daugpatystės įstatymas. Kai vyras nusprendė parsivežti kitą žmoną, Isatou pasakė, kad nori skirtis – ji nesutiko būti antra žmona, todėl įvyko skyrybos ir ji liko gyventi su dukra“, – apie dabar jau antrąją žmoną pasakojo Petras.
Beveik trejus metus su trumpais pertrūkiais Petras susirašinėjo su gražuole Isatou. Virtualiu būdu kuždėjo šilčiausius žodžius, kol galiausiai nusprendė nuvykti pasisvečiuoti pas ją į Gambiją.
Lietuvį itin žavėjo šios valstybės Vakarų Afrikoje kraštovaizdis. Žvelgdamas į to krašto nuotraukas jis juto nepaaiškinamą trauką, kurią dabar vadina likimo dovana.
2015-ųjų kovo mėnesį vyras pakėlė sparnus į svečią šalį, kurioje įvyko ilgai lauktas pirmasis pasimatymas su dabartine žmona ir mažosios jųdviejų dukrelės Emos mama.
Egzotiška gražuolė pasitiko vyrą oro uoste, ir jau pirmąją akimirką juodu esą suprato, kad tarp jų užgims meilė.
„Pamatęs ją aš supratau, kad man daugiau nieko nereikia“, – neslėpė Petras.
Nors Gambija – labai gražus kraštas, žavūs paplūdimiai, puikus klimatas, ekonominė situacija ten – klaiki.
Dėl to, kad su šeima negalėtų pragyventi Gambijoje, P.Girdenis ir toliau dirba Jungtinėje Karalystėje, kad išlaikytų žmoną ir dukrą.
Su Isatou Petras susituokė tų pačių metų lapkričio mėnesį.
Į vestuves Gambijoje jis atsivežė vienuolikos žmonių palydą iš Lietuvos – seseris, draugus, artimuosius.
Visi susižavėję skrido pas Petro išrinktąją liudyti santuokos įžadų.
„Mano šeimą Isatou sužavėjo. Ji – labai draugiška ir miela. Jai nereikia sėdėti kavinėse iki išnaktų, kaip daugeliui britų moterų.
Isatou – šeimos žmogus, jai rūpi santykiai ir nuoširdus bendravimas“, – tikino Petras.
Priėmė islamą
Afrikietės ir lietuvio tuoktuvės vyko pagal Gambijos papročius. Prieš tai P.Girdenis turėjo nueiti į mečetę ir priimti islamo tikėjimą, mat Isatou yra musulmonė.
Pagal Gambijos įstatymus, jeigu žmona musulmonė, ir vyras turi būti musulmonas.
„Žmonai nuoširdžiai pasakiau – nebuvęs uoliu kataliku, netapsiu puikiu musulmonu, tačiau vis tiek dalyvavau jų apeigose.
Priėmiau tą tikėjimą dėl akių. Man suteikė ir kitą vardą, tačiau širdyje niekada nebūsiu musulmonas.
Po ceremonijos mudu susituokėme. Vestuvės vyko pagal afrikiečių tradicijas – buvo parengta programa, kurioje dalyvavo moterys. Jos turėjo varžytis įvairiose rungtyse. Niekas nevartojo alkoholio.
Mano giminės net verkė – sakė, kad niekada nematė tokių vestuvių. Visiems tai priminė vaizdus, matytus per „National Geografic“ kanalą“, – pasakojo vyras.
Isatou ant rankų jau sūpuoja jųdviejų dukrelę Emą, kuriai – penki mėnesiai.
„Nors man 52-eji, o po žmonos mirties su moterimi artimų santykių neturėjau penkerius metus, mums pavyko susilaukti vaikelio jau po pirmojo bandymo.
Gambijoje visada gera nuotaika, puiki atmosfera“, – šyptelėjo Petras, įsitikinęs, kad žmona pastojo jų vestuvių naktį.
Po tuoktuvių P.Girdenis išvyko atgal į Jungtinę Karalystę, o moteris liko gyventi savo tėvynėje. Ten ji laukėsi vaikelio ir augino dukrą iš pirmosios santuokos.
„Prisimenu, kaip viso nėštumo metu susirašinėdavome per „Skype“, skambindavome vienas kitam ir klausydavomės mėgstamos muzikos.
Prašydavau, kad žmona klausytųsi klasikinės muzikos, kuri puikiai nuteikia įsčiose augantį vaisių“, – kalbėjo jau penkių vaikų tėvas Petras.
Jam liūdna, kad negali nuolat gyventi su žmona: „Gambijoje mums būtų nesaugu – ten bet kada gali įsiplieksti karas, o į Jungtinę Karalystę po „Brexit“ Isatou negaliu atsivežti.
Šiuo metu tvarkau dokumentus, kurie leistų žmoną su dukra atsivežti į Lietuvą.
Tikiuosi, kad jau pavasarį būsime čia. Net neabejoju, kad mano žmona greitai pritaps ir Lietuvoje būsime laimingi“, – vylėsi P.Girdenis.
Šalyje nesaugu net teisėtai išrinktam prezidentui
Gambijos Islamo Respubliką 22 metus valdęs diktatorius Yahya Jammeh praėjusį gruodį pralaimėjo rinkimuose ir traukiasi iš posto. Tačiau šalies biudžete jis paliko didžiulę skylę.
Pasitraukus buvusiam šalies vadovui į Gambiją ruošiasi sugrįžti teisėtai rinkimuose praėjusiais metais išrinktas Adama Barrow, kuris šį ketvirtadienį prezidento priesaiką davė kaimyniniame Senegale.
Į šią šalį prezidentas pasitraukė baimindamasis dėl savo saugumo. Kol kas neaišku, kada jis ketina sugrįžti į Gambiją. Ruošiantis jo sugrįžimui sostinėje Bandžulyje valdžios pastatus ėmėsi ginti penkių Afrikos valstybių kariai, kuriuos sveikino vietos gyventojai.
A.Barrow iš Gambijos pabėgo, kai 22 metus šaliai vadovavęs Y.Jammeh atsisakė perduoti valdžią praėjusį ketvirtadienį pasibaigus jo kadencijai. Diktatorius iš pradžių pripažino pralaimėjęs gruodį vykusius rinkimus, bet vėliau pareiškė, kad reikia juos rengti iš naujo.
Galiausiai įsikišus kitų Afrikos valstybių vadovams Y.Jammeh sutiko sėsti į lėktuvą ir pasitraukti į Gvinėją. Tiesa, švaistymusi pagarsėjęs diktatorius neišvyko tuščiomis – Gambijos valstybiniame ižde po jo išvykimo trūksta 11 mln. JAV dolerių (10,2 mln. eurų).
Liudininkai teigė, kad tą pačią naktį, kai Y.Jammeh paliko Gambiją, į transporto lėktuvą oro uoste buvo kraunami prabangūs automobiliai ir kitokie daiktai, nors valdžia nurodė pareigūnams neleisti jam pasiimti savo turtų.
Nuo 1994 metų šalį valdęs Y.Jammeh buvo pagarsėjęs ne tiktai žmogaus teisių pažeidimais, bet ir keistais įpročiais. Diktatorius vaikščiojo su maldai skirta lazda ir tikėjo turintis stebuklingų galių išgydyti žmones nuo AIDS ir nevaisingumo.
„Jeigu Dievas lieps man vadovauti šiai šaliai milijardą metų, taip ir padarysiu. Nesilankstau niekam, tik Dievui, tad jeigu kam nors nepatinku, jie gali eiti po velnių“, – prieš kelerius metus sakė Y.Jammeh.