Kokius stebuklus konsultacijų ir seansų metu daro ši Vilniaus Žvėryno rajone įsikūrusi moteris, jeigu jau pelnė gyvenimo mokytojos vardą?
„Stebuklų nedarau – aš tik primenu apie žmogaus prigimtį, – atrėmė ji. – 38 metus konsultuoju žmones, kai jiems labai to reikia.“
Perpratusi psichiatrijos mokslų daktaro amerikiečio Davido R.Hawkinso teoriją jau metus vilnietė virgule matuoja žmonių sąmoningumą, stebi elgesį bei veiksmus.
„Esu iš gilios duobės ištraukusi savižudžius ir tuos, kurie gyvenime nebematė prasmės. Pas mane ateina užkietėjusios senmergės, bet net ir viltį praradusioms pavyksta susirasti antrąją pusę“, – tikino N.Degutienė.
Vis dėlto labiau už bendravimą su žmonėmis ir jų konsultavimą Nijolei patinka rašyti knygas, į kurias ji sudeda savo patyrimus, žinias bei eksperimentus.
Neseniai pasirodęs vadovėlis „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai“ netruko užkariauti skaitytojų širdžių – išsamiai pateikta informacija apie tai, kaip naudojant aliejus užauginti stiprius ir vešlius plaukus, sudomino ne tik merginas, bet ir plinkančius vyriškius.
Aliejais Nijolė susidomėjo 2000-aisiais, kai Žvėryne esančiame bute įsirengė pirtį. Jai norėjosi naujų kvapų, todėl suskubo pasirūpinti aliejais.
Tada ir kilo noras jais domėtis, rinkti informaciją, kuri daugiau nei po 14 metų sugulė į vadovėlį.
Nijolė drąsiai žeria rekomendacijas merginoms ir moterims, nes pati viską yra išbandžiusi.
Paklausta, kokią prabangią kosmetiką naudoja, kad į septintąją dešimtį įžengusios moters veide nematyti raukšlelių, ji tik šyptelėjo.
„14 metų naudoju tik savo pačios pagamintą ir sumaišytą kosmetiką iš aliejų. Nepasisakau prieš plastines operacijas – jeigu moteris nori gerai jaustis ir žino, kad dingus vienai ar kitai raukšlelei bus maloniau, kodėl gi ne? Tik reikia turėti daug pinigų ir gerą specialistą“, – kvatojo rašytoja.
Ji dar garsėja išskirtinių kalendorių kūrimu – kiekviename mėnesio lape pavaizduotos Lietuvos laukų ir pievų gėlių puokštės, kurias pati Nijolė surenka.
Rinkti gėles ir sudarinėti puokštes moteriai patinka nuo vaikystės. Dar būdama maža mergaitė ji nuvykdavo pas močiutę į Vabalninką, kur visų kaimynų prašydavo pačių gražiausių gėlelių, iš kurių komponuodavo puokštes.
Gyvenimo mokytoja arba tiesiog guru vadinama N.Degutienė iki šiol nėra pasakojusi apie savo asmeninį gyvenimą ir kaip susiklostė jos pačios likimas.
Smalsu, ar kitiems rodydama kelią, kuriuo eiti, ji pasirūpino savuoju likimu taip, kad jis būtų idealus?
Nijolės nuomone, kiekvienas kritimas yra žingsnis artyn laimės ir tobulumo. Kiekviena nelaimė, tragedija ar netektis jos gyvenime esą atsirado tam, kad ji kuo geriau padėtų žmonėms.
Dar būdama šešerių ji vaikų darželyje siuvinėdavo, devynerių – kaimynei gamino iš popieriaus gėlytes, o 12 metų pasisiuvo puošnią suknelę.
Paauglystėje ji dėl to net kentėjo – aplinkiniai niekada nemėgo geresnės ir geriau užduotis atliekančios merginos.
„Aš buvau visiškai kitokia nei bendraamžės. Labai išradinga, – nesikuklino Nijolė. – Būdama 13 metų laimėjau rašinio konkursą, tačiau minios vaikų ėjo manęs skųsti, neva aš esu neverta. Rašiau, nes mokėjau, o ne todėl, kad kam nors įtikčiau ar papiktinčiau.“
Vėliau moteris sukūrė šeimą. Su pirmuoju vyru ji susilaukė dviejų dukrų – Eglės ir Rasos. Dabar jos suaugusios, užaugino jau ir savo vaikus.
Šeiminis gyvenimas su dukrų tėčiu Nijolei nesusiklostė – kai mergaitės buvo ikimokyklinio amžiaus, vyras jas paliko. Su mergaitėmis ji liko gyventi Žirmūnų rajone, itin mažame kambarėlyje be patogumų – vandens mergaitės parsinešdavo iš šulinio, o tualetas taip pat buvo lauke.
Ar vyro išėjimas buvo skaudus?
„Kaip gerai, kad jis mus paliko! – nustebino atsakydama. – Mūsų gyvenimas buvo puikus, labai linksmai gyvenome. Aš tada leidau žurnalą „Pelenė“, mane supo kūrybingi ir įdomūs žmonės.“
Viena užauginusi dukras, moteris prieš 24 metus sutiko antrąjį vyrą, su kuriuo tikėjosi būti laiminga.
***
Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Lietuvos ryto“ priede „Gyvenimo būdas“.