Į traumą nekreipė dėmesio
Dar prieš 10 metų Arvydas Puidokas buvo darbštus vyras, mylintis tėtis. Kartu su savo šeima svajonių siekė Čikagoje.
Jis sėkmingai vystė krovinių pervežimo verslą, gyveno jaukiuose namuose su žmona Svetlana. Tada jiedu augino dvejų dukrytę Veroniką.
Jaunas aktyvus tėtis spėdavo visur. Nuvesdavo dukrelę į parką pasivažinėti dviračiu, pabėgiodavo, pažaisdavo krepšinį, susitikdavo su netoliese gyvenančiais draugais.
Vieną dieną, remontuodamas vilkiką, į jo dureles susitrenkė ranką. Tuo metu suskaudo, tačiau dėmesio į sutrenkimą A.Puidokas nekreipė. Po kelių dienų sutrenkta ranka per riešą sutino. Dar po kurio laiko ištino ir ėmė skaudėti kitą ranką, po to – kojas. Vyras nenoromis susiruošė pas gydytojus.
Būtent tada amerikietiškos svajonės siekiančio vyro gyvenimas pasikeitė visam gyvenimui – gydytojų diagnozė buvo negailestinga.
Arvydo imuninė sistema tapo didžiausio jo organo, odos, priešu.
Žaizdos išplito ant viso kūno
Su žmona ir dviem dukromis vyras gyvena Čikagoje, tačiau jis jau nebegali dirbti ir pasirūpinti šeima. Jam pačiam reikalinga nuolatinė priežiūra ir slauga.
Aktyvus vyras nebegali vaikščioti, jam reikalinga nuolatinė medikų priežiūra. Skleroderma progresuoja.
Atletiško sudėjimo juodaplaukis aukštas vyras nyko antros dukrelės susilaukusios žmonos Svetlanos akyse. Žaizdos pradėjo plisti ant viso kūno, oda kietėjo ir luposi. Pradžioje išretėjo, o vėliau ir visai nuslinko plaukai, net antakiai.
Skauduliai atsirado ant pėdų ir riešų, rankas ir kojas ligonis tegalėjo sulenkti tik iki tam tikros ribos.
Arvydui planuojama atlikti ne viena operacija. Tik chirurgų įsikišimas gali padėti sustabdyti ligos eigą ir progresavimą.
Skleroderma – vienam iš šešių milijonų
2008 metais Arvydas yra pasakojęs, jog jam teko iškęsti chemoterapijos seansus, kelis kartus stipresnius nei taikomi vėžiu sergantiems pacientams, kamieninių ląstelių persodinimą ir reakcijos į vaistus sukeltas haliucinacijas.
Kartą nuo reakcijos į vaistus prasidėję kojų traukuliai buvo tokie stiprūs, kad vyrui teko išgulėti visą naktį įspraudus kojas į tarpą tarp metalinių lovos konstrukcijų.
A.Puidoką pakirtusi skleroderma užklumpa tik vieną iš šešių milijonų pasaulio gyventojų. Ligos priežastys iki šiol nėra aiškios, o Jungtinių Valstijų gydytojai tik 1980 metais nustatė apytikrius kriterijus, kuriais remiantis diagnozuojamas šis susirgimas.
Vaistų nuo sklerodermos nėra, kiekvienam ligoniui taikoma individuali ligos simptomų slopinimo programa. Visa kita paliekama organizmo imuniteto ir vilties sričiai: galbūt netikėtai visą kūną išvagojusios sunkaus nudegimo pasekmes primenančios žaizdos išnyks taip pat netikėtai, kaip ir atsirado.
***
Prisidėti prie Arvydo Puidoko sveikatos būklės gerinimo galite prisidėti pervesdami norimą pinigų sumą čia. Visi surinkti pinigai bus skirti Arvydo gydymui, reikalingiems vaistams ir sveikatinimo procedūroms.