Nuo madų žurnalų iki benamių: sovietų lyderių palikuonių likimai

2016 m. birželio 20 d. 20:22
Gyvenimas kartais iškrečia pokštų ir pateikia įdomių staigmenų. Šių žmonių seneliai ir proseneliai savo laiku buvo labai galingi ir įtakingi, vieni jų bijojo, kiti nekentė, bet nesiskaityti su jais negalėjo niekas. Tai – buvę Sovietų Sąjungos vadovai. O kaip šiandien gyvena jų palikuonys?
Daugiau nuotraukų (16)
Ksenija Gorbačiova – Michailo Gorbačiovo anūkė
Pirmojo ir paskutiniojo Sovietų Sąjungos prezidento anūkė niekada nesidomėjo politika ir nesiekė į ją patekti. Ji baigė Maskvos valstybinį tarptautinių santykių institutą, tarptautinės žurnalistikos specialybę.
Vėliau dirbo stambioje viešųjų ryšių kompanijoje, buvo mados redaktorė autoritetingame glamūro žurnale ir turėjo du namus – vieną Maskvoje, kitą Berlyne.
Ksenija tekėjo du kartus. Vieną kartą – už verslininko Kirilo Solodo sūnaus, antrą – už dainininko Avraamo Russo buvusio koncertų direktoriaus Dmitrijaus Pyrčenkovo. 2008 m. Su D.Pyrčenkovu jie susilaukė dukters Aleksandros.
Chrese Evans – Josifo Stalino anūkė
Nors šiandien jos vardas – Chrese Evans, ji gimė kaip Olga Peters. Ji gimė iš neilgai trukusios savo motinos Svetlanos Alilujevos santuokos su Williamu Petersu. Pati Svetlana 1966 m., per patį Šaltojo karo įkarštį, išvyko į JAV, ten paprašė politinio prieglobsčio ir pakeitė pavardę.
Chrese (Olga) gimė jau ten 1973 m. Ji nekalba rusiškai ir apskritai ilgą laiką nežinojo, kad priklauso tokiai žinomai šeimai. Vaikystėje ji labai stebėdavosi, kodėl ją su mama dažnai sekioja paparacai.
Chrese pasižymi ryškiu ir iššaukiančiu įvaizdžiu. Ji gyvena Oregone ir turi nedidelę prekių namams parduotuvę.
Tatjana Andropova – Jurijaus Andropovo anūkė
Tatjana – sovietų generalinio sekretoriaus sūnaus Igorio Andropovo duktė. Ji mokėsi Maskvos valstybinėje choreografijos akademijoje, po to kurį laiką dirbo Didžiajame teatre.
Vėliau ištekėjo už verslininko ir persikėlė į JAV. Ten gyveno Majamyje, dėstė choreografiją ir svajojo įkurti rusiško baleto mokyklą. Bet galiausiai 2010 m. Tatjana grįžo atgal į Maskvą ir ten mirė po neilgos, bet sunkios ligos.
Nina Chruščiova – Nikitos Chruščiovo proanūkė
Nina Chruščiova gimė ir augo Sovietų Sąjungoje, ten įgijo ir pirmąjį išsilavinimą – devintojo dešimtmečio pabaigoje baigė Maskvos valstybinio universiteto Filologijos fakultetą. Po keleto metų išvyko mokytis į JAV, Prinstono universitetą.
Po studijų nusprendė pasilikti JAV ir iki šiol ten gyvena. Šiuo metu ji yra Tarptautinių santykių katedros profesorė New School universitete Niujorke, Tarptautinės politikos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, projekto „Rusija“ vadovė.
N.Chruščiova daug rašo ir pasisako apie įvykius Rusijoje. Domisi didžiųjų diktatorių istorijomis ir likimais, taip pat diktatūros ir propagandos reiškiniu apskritai.
Andrejus Brežnevas – Leonido Brežnevo anūkas
A.Brežnevas, galima sakyti, nuėjo senelio pėdomis. Tarp buvusių sovietijos vadovų palikuonių tai, reikia pripažinti, labai retas atvejis. 1983 m. jis baigė Maskvos valstybinį tarptautinių santykių institutą, tarptautinių ekonominių santykių fakultetą ir iki Sovietų Sąjungos žlugimo dirbo SSRS Užsienio reikalų ministerijoje, po to – Prekybos ministerijoje.
Nuo 1991 iki 1997 m. išbandė save įvairiose komercinėse struktūrose, o nuo 1998 m. iki šiol užsiima politika. Per visus šiuos metus A.Brežnevas spėjo sudalyvauti Sverdlovsko srities gubernatoriaus, Tulos srities gubernatoriaus, Maskvos vicemero rinkimuose, taip pat Valstybės Dūmos rinkimuose. Bet niekur reikiamo balsų procento taip ir nesurinko.
Nuo 2004 iki 2014 m. A.Brežnevas buvo Rusijos Federacijos Komunistų partijos narys, o 2014 m. buvo išrinktas KPSS (Socialinio teisingumo komunistų partija, kurią 2012 m. įkūrė Andrejus Bogdanovas) centro komiteto pirmuoju sekretoriumi.
Galina Filipova – Leonido Brežnevo proanūkė
Buvusio Sovietų Sąjungos vadovo proanūkės likimas susiklostė kur kas prasčiau. Būdama 28 metų, savo pačios motinos valia Galina pateko į psichiatrijos ligoninę. Kaip ji pati prisipažįsta, mama ją ten uždarė, kai ji pradėjo gerti. Tuo pačiu Galina neteko ir registracijos, ir būsto, ir šansų paveldėti didelį ir brangų palikimą. Tad išėjusi iš klinikos generalinio sekretoriaus anūkė tapo bename ir ilgą laiką šlaistėsi po kiemus ir sąvartynus.
Sulaukusi 33 metų, ji vėl pateko į psichiatrijos ligoninę, bet šį kartą, kaip pati sakė, gydytojai jos tiesiog pasigailėjo ir leido gyventi klinikoje. Ten ji praleido dar septynerius metus. Visą tą laiką nei motina, nei kas nors iš giminaičių jos neaplankė.
Visarionas Džiugašvilis – Josifo Stalino proanūkis
Visarionas baigė Tbilisio žemės ūkio institutą, po to – aukštuosius scenaristų ir režisierių kursus Valstybiniame visos Rusijos S.A.Gerasimovo kinematografijos universitete. 2000 m. jis pastatė filmą apie savo senelį „Jakovas – Stalino sūnus“.
2002 m. Visarionas buvo užpultas prie savo namų laiptinės Tbilisyje. Nepažįstami asmenys jį sumušė ir pareikalavo, kad tučtuojau dingtų iš Gruzijos. 2003 m. jis išvyko į Niujorką ir paprašė politinio prieglobsčio.
Vedęs, turi du sūnus – Josifą (g. 1994 m.) ir Jakovą (g. 2000 m.).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.