Visa Vokietija jau įpratusi, kad moteris, esanti šalia valstybės vadovo, nėra jo sutuoktinė.
Vokietijos prezidentas jau beveik 55 metai yra vedęs Hansi Gauck, su kuria ir jų keturiais vaikais gyveno buvusioje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje (VDR).
Griuvus Berlyno sienai J.Gauckas, evangelikų liuteronų pastorius, 1991-aisiais persikėlė į Berlyną, o jo žmona ir vaikai liko Rostoke. Dar ir dabar J.Gaucko sutuoktinė Hansi sako „mano vyras“ ir vis dar nešioja sutuoktuvių žiedą.
Joachimas ir Hansi susipažino būdami 14 metų. Sulaukę 18-os jie kas mėnesį atidėdavo po penkias markes, kad galėtų nusipirkti žiedus ir susituokti. Vyru ir žmona tapo 19-os.
J.Gauckas studijavo, tapo evangelikų liuteronų pastoriumi, o knygų pardavėjos specialybę įgijusi Hansi augino keturis vaikus. Ji tebegyvena jo tėvų namuose.
„Apie mano ir mano vyro skyrybas negali būti nė kalbos“, – pareiškė H.Gauck viename interviu.
Jau daugelį metų ji stengiasi įprasti prie minties, kad vyras jai nebesvarbus.
Bet kai H.Gauck pamato savo sutuoktinį žiniasklaidoje, skausmingai suvokia, kad jo nėra šalia. J.Gaucko žmona susitaikė su vienišės gyvenimu.
Tačiau jų santuoka nepajudinama. Ji galioja prieš Dievą. Skyrybos sudaužytų H.Gauck širdį.
Atrodo, kad būtent pastaroji aplinkybė suprantančiam savo atsakomybę J.Gauckui yra nenugalima kliūtis.
Ji – daug svarbesnė nei faktas, kad oficialiai išsiskyręs turėtų dalytis savo didoku turtu ir pensija.
Nuo 2000 metų J.Gauckas, kuris iškilo iki šalyje svarbaus posto, gyvena kartu su D.Schadt.
Abu daugelį metų blaškėsi tarp Berlyno ir Niurnbergo, kur ji dirbo žurnaliste.
Kai 2012-aisiais J.Gauckas buvo išrinktas Vokietijos Federacinės Respublikos prezidentu, D.Schadt kartu su juo persikėlė į Belvju rūmus, nors tuo metu, kaip ji sako, „teko giliai įkvėpti“ ir atsisakyti savo profesijos.
Be jokios abejonės, 20 metų jaunesnė žurnalistė – laimė J.Gauckui. Žavi, energinga, trykštanti gyvenimo džiaugsmu ir tvirto pagrindo po kojomis neprarandanti D.Schadt lydi prezidentą jam atliekant savo oficialias pareigas. Ji atstovauja šaliai, spinduliuoja nuoširdumu ir žavesiu, dalyvauja pokalbiuose, smagi ir puikiai įvaldžiusi santūrumo meną.
Iš Hanau miesto Vokietijoje kilusi verslininko duktė savo Jochenui, kaip vadina prezidentą, – ne tik patarėja, bet ir kritikė, kurios žodis lieka už uždarų durų.
Subtiliais gestais ir švelniais žvilgsniais D.Schadt gali palaikyti Jocheną, kad jis neprarastų stiprybės ir savitvardos.
15 metų šalia jo: kodėl pirmoji Vokietijos ponia tenkinasi gyvenimo draugės statusu?
D.Schadt – protinga ir nepriklausoma moteris, kad iš vyro, kuris nenori priimti jokio sprendimo, reikalautų aiškumo.
Neseniai duodama interviu vienai televizijos laidai D.Schadt pasakė: „Kartais gyvenime atsitinka dalykų, kurie nedera prie taip gražiai sumanyto gyvenimo plano.“
Po šio sakinio ji nusišypsojo.
Net ir meilė ne visada paklūsta suplanuotam gyvenimui. Bet jei ji įsižiebia, veikiausiai nesvarbu, kokiomis aplinkybėmis.
Parengė Ona Kacėnaitė