Vyras ne tik turėjo nuotraukų, kuriose pozavo su šautuvu, berete ir oficialiu kostiumu – jis sau siuntė laiškus, kuriuos neva parašė Didžiosios Britanijos Specialiosios oro pajėgos (SAS), rašo „Daily Mail“. M.Izzardas žmonai liepdavo atplėšti ir perskaityti tuos laiškus.
Ji tikėjo kiekvienu jo žodžiu. Moteris prieš trejus metus mirė nuo vėžio, tačiau buvo laiminga, kad savo gražiausius metus praleido susituokusi su didvyriu.
Tačiau visi pasakojimai buvo melas. Sunkiausios kovos, kuriose dalyvavo M.Izzardas, buvo siuntų vežiojimas po visą Didžiąją Britaniją.
„Jis pasakojo, jog dalyvavo Persijos įlankos kare, – sakė vyro įsūnis Danny'as, kuriam dabar 22-eji. – Jis teigė, jog priešai užrišo jam akis, sunkvežimiu nugabeno į miško gilumą, jį ten išmetė bei sulaužė kojas, ir turėjo paršliaužti iki civilizacijos, kad išgyventų.
Jis taip pat teigė, jog vienu metu buvo snaiperis. Teroristai kartą užgrobė lėktuvą, o jis juos stebėjo iš tolumos – tačiau neprireikė nieko nušauti.
Kai augau, tikėjau šiais paistalais.
Užjaučiu mamą. Visi jos santykiai buvo melas.“
Kėlė karių nuotraukas
44-erių metų amžiaus M.Izzardas yra vairuotojas, kuris niekada nedalyvavo kare, tačiau visiems draugams ir šeimos nariams aiškino, jog yra Specialiųjų oro pajėgų veteranas, apdovanotas medaliais.
Jis žmonai ir povaikiams pasakojo istorijas apie savo žygdarbius kare bei apie tai, kaip jo draugai žuvo kovos metu.
Apsimetėlis melavo ir internete. Jis į savo „Facebook“ paskyrą kėlė įvairių karių nuotraukas ir teigė, jog ten – jis. Vienoje iš nuotraukų matomas parašiutu iš lėktuvo šokantis vyras iš tikrųjų yra Lee'as Crichtonas.
M.Izzardas vienos nuotraukos aprašyme melavo, kad 1988-aisiais mokėsi šokinėti parašiutu iš lėktuvo – tačiau melas buvo akivaizdus, nes nuotraukos fone kabėjo „Monstrų biuro“ plakatas, o filmas pasirodė tik 2001-aisiais.
Tikino, jog buvo kankinamas
„Matomose namų vietose puikavosi medaliai, – sakė M.Izzardo podukra Jemma Gyoury, kuriai dabar 21-eri. – Jei jam kas nors nepasisekdavo, visa kaltė buvo suverčiama armijai.
Mama atsiprašydavo sakydama, kad jis daug iškentėjo.
Jis teigė, jog jis turėjo metalinį kelį, nes tikrasis buvo sutrupintas kovos lauke, ir aiškino kad randą ant kaktos paliko kulka.
Jis tikino, jog matė, kaip jo draugai buvo susprogdinti. Ir sakė, kad buvo kankinamas.“
Tracey mirė 2012-aisiais, būdama 39-erių – jai diagnozuotas krūties vėžys.
Vaikai ėmė abejoti M.Izzardu, kai sausį ėmė rūšiuoti senus mamos daiktus ir rado laišką, skirtą kapralui Izzardui.
Laišką neva siuntė Specialiųjų oro pajėgų seržantas iš bazės Hereforde. M.Izzardas buvo vadinamas puikiu snaiperiu, buvo aprašoma tariama jo tarnybos istorija.
„Tai – juokinga, – teigė J.Gyoury. – Jis pasistengė pats parašyti laišką, bet nenaudojo jokio firminio blanko. Pamaniau, kad jis laiškus siuntė pats, kad mama galėtų juos atplėšti.
Ėmiau galvoti, ką būtų sakiusi mama, jei dar būtų gyva. Jai tikriausiai būtų buvę labai gėda. Tai – didžiulis melas. Ji nebūtų norėjusi pasilikti su juo.“
Norėjo tik pajuokauti?
Demaskuoti M.Izzardą padėjo internetinė grupė „Walter Mitty Hunters Club“.
Buvę kariai ėmė šaipytis iš jo „Facebook“ nuotraukų.
„Tikrai negerai apsimetinėti tokiu žmogumi, – sakė 53-ejų L.Crichtonas, kuris 9-ajame dešimtmetyje tarnavo 4-ojo bataliono parašiutininkų pulke. – Tai – labai keista.“
Saugumo ministras patvirtino, kad M.Izzardas iš tikrųjų niekada nebuvo kariuomenėje.
„Viskas prasidėjo nuo to, kad pajuokavau apie tai bare kalbėdamasis su mergina, – atskleidė apsimetėlis. – Į „Facebook“ įkėliau kelias nuotraukas, o dabar sulaukiu grasinimų nužudyti.“
Vyras vėliau atskleidė, kad ta mergina iš baro tapo jo žmona.
Parengė Dorotėja Noreikaitė