Lažybų punktuose Tomas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) seniai tapo svečiu, kurio niekas nelaukia.
„Jei esi pinigus nuolat pralaimintis žaidėjas, tau paklojamas raudonas kilimas į lažybų punktus. Tačiau jei esi laimintis lošėjas, tampi nepageidaujamas“, – tvirtino vyriškis.
Pašnekovo teigimu, jo metinė apyvarta lažybose siekia apie 350 tūkst. eurų, o pernai uždirbo per 25 tūkst. eurų pelno. Lošėjas įsitikinęs, kad būtų laimėjęs dar daugiau, jei ne lažybų bendrovių barjerai.
Svarbu išmanyti matematiką
32 metų vyras save vadina profesionaliu lošėju. Jis pradėjo spėlioti varžybų rezultatus dar mokydamasis mokykloje. Tam išleisdavo pietums skirtus pinigus.
„Iš pradžių nemažai pralošdavau. Tuo metu buvau laukiamas lažybų kontorose, dažnai gaudavau reklaminių skrajučių, kviečiančių spėti rezultatus.
Po penkerių metų pralošinėjimų ėmiau mokytis iš savo klaidų ir ieškoti būdų, kaip būtų galima stabiliai laimėti.
Supratau, kad svarbu gerai išmanyti ne tik sportą. Dar svarbiau gerai suvokti matematiką“, – pasakojo vilnietis.
Nors Tomas dirba vaikų sporto treneriu, pagrindinis pragyvenimo šaltinis jam tapo sporto lažybos. Jis mano atradęs sėkmės receptą.
Ieško lažybininkų klaidų
Vilnietis dažniausiai stato pinigus už krepšinio, futbolo ir teniso rezultatus, bet retai renkasi populiariausias pasiūlas.
Ieškodamas lažybų kontoros darbuotojų klaidų nustatant koeficientą, jis atkreipia dėmesį į statymus, kurių kainos ir rizikos santykis jam atrodo tinkamiausias. Tai – subtilios lošimo detalės.
Pavyzdžiui, prieš Europos futbolo lygos antrąsias ketvirtfinalio rungtynes Rusijoje tarp Sankt Peterburgo „Zenit“ ir „Sevilla“ klubų Tomas statė pinigus, kad arbitrai parodys šešias arba daugiau geltonųjų kortelių.
Lošėjas grindė savo spėjimą šių komandų futbolininkų polinkiu prasižengti, principingu teisėju, rungtynių svarba ir, žinoma, tinkamu statymo koeficientu.
Kasdien jis atlieka po kelis statymus, klodamas įvairias pinigų sumas – atsižvelgdamas į statymo vertę ir riziką.
„Mano tikslas nėra laimėti vieną kartą. Reikia išmanyti pinigų vadybą.
Apie 95 procentus lošiančiųjų tampa savo aistros ligoniais.
Dauguma pralošusių skuba atsigriebti ir pralošia dar daugiau. O aš esu numatęs, kaip paskirstyti pinigus ir ką daryti, jei keli bandymai iš eilės būna nesėkmingi“, – aiškino Tomas.
Ribų niekas nepaaiškina
Visos lažybų kontoros yra nustačiusios maksimalias statymo sumas, kurios yra bendros visiems klientams.
Tačiau Tomui lažybų tarpininkai, aiškindami savo reglamentais, yra nustatę specialius statymo limitus.
Pavyzdžiui, internetu jis gali statyti nuo 1 iki 10 eurų.
Limitai įvesti ir lažybų punktuose. Jų darbuotojai turi teisę nepriimti pasirinktų asmenų statymų arba pasiūlyti lošėjui pakeisti statymą ar sumą.
Kaip įrodymą Tomas parodė iš Stanleybet.lt bendrovės atkeliavusį laišką, kuriame parašyta: „Vadovaujantis 10.5 bendrovės reglamento punktu bei kompanijos pardavimo skyriaus sprendimu, asmeniui X maksimali statymo suma sumažinta iki 20 eurų per dieną.“
Kai lietuvis parašė pretenziją, prašydamas atsakyti, kodėl jam sumažintas statymo limitas, lažybų kontora atsakė, jog neprivalo aiškinti savo sprendimų.
„Aš žinau atsakymą. Taip yra todėl, kad aš laimiu“, – įsitikinęs vyriškis. Dėl suvaržymų jis ketina kreiptis į Lietuvos lošimų priežiūros tarnybą, o jei prireiks – ir į teismą.
Norėtų išeiti iš šešėlio
Kol kas Tomas priverstas gudrauti statydamas didesnes pinigų sumas, nei jam leidžiama.
Kartais vilnietis prašo kitų žmonių, kad jie pateiktų jo statymus lažybų kontoroms. Be to, iš prasilošusių pažįstamų yra įsigijęs sąskaitų, kuriomis naudodamasis lošia pats, kol lažybų rengėjai vėl nustato limitą.
Tomas norėtų išeiti iš šio verslo šešėlio ir mokėti visus mokesčius valstybei, jeigu jam nebūtų draudžiama lošti norimomis sumomis.
Vyro manymu, bendrovėms naudinga palikti galimybę žaisti nedidelėmis sumomis užkietėjusiems lošėjams – taip lažybų tarpininkai greičiau pamato savo klaidas ir pataiso koeficientus.
Jis tvirtino lošiantis sąžiningai ir nesiveliantis į machinacijas, nors iš sporto sukčių buvo gavęs pasiūlymą už 15 tūkst. eurų užsisakyti kokį nori rezultatą rungtynėse, kurios būtų surežisuotos.
Daugiausia pralošiančių
Tomo nuomone, pasaulyje yra vos procentas laiminčių žaidėjų, o Lietuvoje jis suskaičiuotų apie 200 sporto lažybų profesionalų, kurie galėtų pragyventi spėdami rezultatus. Bet pralaiminčių yra nepalyginti daugiau.
Vilnietis pažįsta daugybę prasilošusių asmenų ir tvirtino, kad yra pirkęs sąskaitą iš moters, sporto lažybose pralošusios pusę milijono litų.
Iš pirmų lūpų
Sandra Vitkevičiūtė
Lietuvos lažybų priežiūros tarnybos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė
„Priežastys, kodėl žaidėjams nustatomi skirtingi statymų limitai, gali būti įvairios.
Yra lošėjų, ieškančių pasiūlų, kuriose lažybų tarpininkai suklysta nustatydami koeficientus. Jei bendrovei kyla įtarimų, ji gali apriboti statymų sumą. Bet kartais žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad limitai jiems nustatomi dėl jų išskirtinių gebėjimų ar nuovokos.
Žinoma, yra žmonių, kurie gyvena iš lažybų. Jie stato pinigus ne vienoje, bet kartais dešimtyje bendrovių vienu metu. Jie ieško klaidų ir bando išskaičiuoti įvairias sistemas, bando statyti pinigus taip, kad blogiausiu atveju nei praloštų, nei išloštų.
Tokių sistemų yra, apie jas diskutuojama specialiuose forumuose. Išmanant sportą, turint gerus matematinius gebėjimus ir daug laisvo laiko įmanoma kažkiek laimėti.
Bet bendrovės nustato limitus nebūtinai tokiems asmenims. Galbūt bendrovės įtaria, kad tas žmogus ką nors kombinuoja, ką nors žino apie galimai sutartas rungtynes.
Bendrovė neprivalo priimti statymo iš kiekvieno. Jei vienam leido pastatyti vienomis sąlygomis, kitam gali neleisti. Kiekviena lažybų bendrovė turi teisę apriboti lošėjo statymų dydį arba nutraukti sutartį su lošėju.
Limitų dažnai pralošiantiems žaidėjams kol kas nėra. Europos Komisija rengia rekomendacijas, kad ateityje būtų privaloma patologinių lošėjų registracija ir kontrolė, jiems arba jų artimiesiems būtų siūloma galimybė pasirinkti limitą, kiek galima pralošti.“
Vytautas Žiaunys
Lažybų bendrovės „Stanley-bet.lt“ projektų vadovas
„Mūsų kompanija yra tarptautinė, tad limitus pavieniams žaidėjams įvedame gavę nurodymus iš Anglijos.
Ten įvertinama, ar žaidėjas naudojosi klaidinga bendrovės statymų pasiūla, ar laimėjo kitais būdais.
Limitai gali būti įvairūs: 20 ar 50 eurų dienai. Jei žmogus toliau žaidžia ir nesinaudoja bendrovės klaidomis, limitas gali būti panaikintas. Jei žmogus daug pralošia ir pats parašo pretenziją, mes galime jam irgi nustatyti limitą.“